Znáte myšlenky, které vám brání uspět?

Stalo se vám někdy, že jste chtěli udělat nějakou věc, ale vaše myšlenky vás na poslední chvíli od této věci odradili, úplně vám ji rozmluvili? Víte, že když uděláte nějakou věc, tak se vám uleví nebo vás tato věc posune směrem, kterým chcete jít. Přesto tuto věc neuděláte, protože vám v tom brání vaše myšlenky? Často mezi námi a úspěchem stojí jenom naše myšlenky. Neexistuje reálná překážka. Je jenom ta, kterou si vytvoříme ve své hlavě. Jak z toho ven?

Denně nám hlavou projdou tisíce myšlenek. Záleží jen na nás jestli se budeme řídit každou myšlenkou, která nás napadne nebo si budeme vědomě myšlenky vybírat.

Výběrem myšlenky přebíráte kontrolu nad svým životem

Pokud chci přejít silnici a vidím přijíždět auto, tak se objeví první myšlenka, že mám zastavit a počkat, než auto přejede, potom můžu silnici přejít. Toto je automatická myšlenka, která je v mysli naprogramovaná. Tato myšlenka je přínosná, není třeba s ní bojovat. Není potřeba ji nahrazovat jinou.

Jsou myšlenky, které letí hlavou a nejsou přínosné. Brání v rozvoji a poznání sebe sama.

Je třeba se zamyslet zda jsou tyto myšlenky opravdu naše a zda je to, co nám sdělují skutečné. Pokud dojdeme k závěru, že myšlenky přínosné nejsou, tak je postupně přeprogramujeme a nahradíme jinými. Takovými, které nám pomohou v naší cestě.

K poznání myšlenek je třeba se nad myšlenkami zamyslet a vědomě je zkoumat.

Chtěli jste udělat věc, kterou jste považovali za správnou, ale vaše myšlenky, vám ji rozmluvily? Potom tyto myšlenky najdětě. Zkuste se vystavit znovu podobné situaci, která tyto myšlenky spustila. Najděte myšlenku, která vás zastaví. Možná jich bude víc, ale jedna je dominantní.

Našli jste ji?

Tak si ji zapište a začněte s ní pracovat.

  • Proč, je důležitá?
  • Proč, vám brání?
  • Co je na ní, tak důležitého?
  • Co se stane v případě jejího odstranění?

Jestliže ji nedokážete porazit sami, tak se poraďte s vaším mentorem.

Nyní opět vyhledejte situaci, ve které se daná myšlenka objevila. Měla by být úplně odstraněná nebo slabší. V každém případě, již víte, co vám brání, co máte řešit.

Dokud nenajdete jedinou myšlenku, tak se vám nepodaří váš problém vyřešit!

Možná se po odstranění jedné myšlenky objeví další. Je třeba ji taky pojmenovat a opakovat postup jako s tou první.

Postupně se dopracujete hlouběji a hlouběji. Je to jako loupat cibuli, také má na sobě několik vrstev. Vy potřebujete odstranit jednu neprospěšnou myšlenku za druhou, až žádná nezůstane.

Nikdo vám neřekne, jak dlouho to bude trvat. Kolik dalších myšlenek bude zapotřebí odstranit, ale jednou zjistíte, že situace, která se vám na začátku zdála neřešitelná, už není žádným problémem.

Hodně lidí v multi level marketingu má problém s kontaktováním nových lidí. S touto metodou můžete překonat svůj problém během několika dní a stát se mistrem v kontaktování.

Je potřeba se vystavovat často situacím, které vyvolávají nepotřebné myšlenky. Identifikací a rozborem, nepotřebných myšlenek, se jich postupně zbavit.

Myšlenky, které vám letí neustále hlavou s vámi hrají hru. Odmítněte jejich hru. Ve většině případů není jejich hra, pro vás přínosná.

Vědomě volte myšlenky a přeberte plnou moc nad svým životem.

Jestliže vás článek zaujal, sdílejte jej prostřednictvím sociálních sítí.

Podělte se ze svým názorem v komentářích.

Vezměte si ode mě dárek, který jsem pro vás připravil.

Bookmark the permalink.
Josef Mencl napsal:

Vážený pane Nováku,

protože se mi velice líbil tento Váš článek chtěl jsem ho sdílet přes G+, ale tlačítko je nefunkční. Tak to jen naokraj.

S přáním krásného dne

Josef Mencl