Základní pluginy pro WordPress, které by na vašich stránkách neměly chybět

Základní pluginy pro WordPress, které by na vašich stránkách neměly chybětWordPress umožňuje začít všem lidem tvořit svůj blog nebo webové stránky, bez nutnosti orientovat se profesionálně v oblasti tvorby webových stránek. Stačí si jen zaregistrovat vlastní doménu, zajistit webhosting a naistalovat vlastní www.cwordpress.cz který se šířen zdarma.

Ihned po nainstalování můžete začít WordPress používat. Ovšem WordPress obsahuje jen základní funkce, pokud chcete docílit využití jeho plného potenciálu je potřeba naistalovat rozšíření. Pluginy nebo taky zásuvné moduly se instalují velmi jednoduše.

Pluginů je velké množství, tak není někdy jednoduché najít ten správný. Proto, zde uvádím několik pluginů, které by váš WordPress měl obsahovat.

All in One SEO Pack

Tento plugin je důležitý pokud chcete ve vyhledávačích jako Seznam a Google obsazovat vyšší místa a zvýšit tímto způsobem návštěvnost svých stránek. Díky tomuto pluginu můžete nastavit pro každou podstránku a každý článek specifická klíčová slova a popis stránky nebo nechat plugin, aby tyto údaje nastavil sám automaticky.

Easy Google Analytics for WordPress

Pokud požíváte pro přehled návštěvnosti www.google.cz/analytics tak je tento plugin právě pro vás. Zadáte do něj číslo, které vám Google Analytics přidělí a on jej vloží na všechny podstránky vašeho webu, takže získáte přesný přehled o návštěvnosti vašich stránek.

Google XML Sitemaps

Plugin, který vytvoří sitemap vašich stránek, a tím usnadní procházení vašich stránek vyhledávacím robotům. Zejména je to důležité pro Google. Dosáhnete tím zvýšení návštěvnosti na stránkách.

iRobots.txt SEO

Plugin, který usnadní prohledávání vašeho webu robotům nejen od Google a Seznam. Můžete jej nastavit automaticky nebo manuálně. Lze nastavit stránky, které nemají vyhledávací roboty navštěvovat a naopak, které mají navštěvovat častěji.

Related Posts Thumbnails

Plugin umožní vložit na konec článku, další články, které je možno přečíst, návštěvník stránek, tek ví, kde má dál na vašich stránkách pokračovat v prohlížení. Plugin má mnoho nastavení můžete další články volit náhodně nebo podle klíčových slov. Lze také volit počet článků, jak mají odkazy na články vypadat….

Share and Follow

Plugin pro práci se sociálními sítěmi. Umožňuje nastavení odkazů pro všechny sociální sítě.  Můžete k článku vložit ikonku pro rychlý tisk, odeslání do mailu. Vybrat, na kterou sociální síť chcete odkazovat, a jak má odkaz vypadat, kde má být umístěň…

SI CAPTCHA Anti-Spam

Super plugin pro zabránění spamu. Pokud se vám objevují v komentářích odkazy na různé stránky, které jsou posílány automaticky, tak tento plugin bezpečně zamezí jejich vkládání. Pokud chce někdo vložit na vaše stránky komentář, musí vyplnit kód, který se skládá ze čtyř znaků.

TinyMCE Advanced

WordPress nabízí omezený editor, pro psaní textů. Tento plugin umožní doplnit do textového editoru další funkce, tak se z něj stane plnohodnotný textový editor, který z velké části dokáže nahradit Word. Velkou výhodou tohoto pluginu je, že si můžete doplnit jen funkce, které opravdu používáte a nemusíte mít v nástrojové liště plno ikonek, které nikdy nepoužijete, a jenom vám snižují přehlednost celého menu. 

Wibiya Toolbar

Plugin, který umožní vložit lištu Wibiya. Díky této liště si návštěvník může vaše stránky jednoduše přidat do oblíbených na Facebooku, Twitteru, zobrazuje kolik je v současné době na stránkách návštěvníků a odkud jsou přihlášení, umožňuje rychlé prohlídnutí posledních příspěvků na zdi vaší stránky na FB, může zobrazovat poslední komentáře na Facebooku. Využití lišty Wibiya je opravdu široké.

Používáte další pluginy, které by měl WordPress obsahovat, podělte se o tyto pluginy v komentářích.

Základní pluginy pro WordPress, které by na vašich stránkách neměly chybět

Jestliže vás článek zaujal, sdílejte jej prostřednictvím sociálních sítí.

Pošlete jej svým známým.

Napište do komentářů svůj názor.

Zaregistrujte se pro získávání novinek z těchto stránek.

Bookmark the permalink.
directories napsal:

Highly energetic blog, I loved that a lot. Will there be a part 2?