Zajímavé knihy: Největší obchodník na světě – Og Mandino

Kniha o prodeji a umění prodávat, kterou mohou stejně dobře číst a radovat se z ní veterán i nováček! Jde o nejčtivější, nejvynalézavější a nejužitečnější nástroj pro výuku prodávání jakožto profese. Mandino svým Největším obchodníkem na světě překonal všechny knihy, které kdy byly o umění obchodovat napsány. Nikoho, kdo se bude těmito zásadami řídit, nepotká při obchodování neúspěch, a nikdo bez nich také nedosáhne skutečné velikosti. Autor však udělal víc, než že jen uvedl zásady – vetkal je do přediva jednoho z nejúžasnějších příběhů, jaké jste v životě četli. Je to kniha, kterou by člověk měl mít vedle postele nebo na stole v obývacím pokoji; kniha, do které by měl nahlédnout, kdykoli potřebuje, občas ji prolistovat, užívat ji po malých povzbuzujících dávkách.

„Pokud člověk nechápe pár jednoduchých pravidel, nemůže se podílet na tajemném aktu žití a nemá naději dosáhnout uspokojení.“

12.12.1923 autor byl na střední škole redaktorem školních novin a plánuje jít na University of Missouri na obor žurnalistiky. Ale v létě 1940, ještě před jeho nástupem na vysokou školu, jeho matka zemřela náhle na infarkt. To se stalo když připravovala v kuchyni oběd. Po tomto incidentu, se Mandino rozhodl pro práci v tiskárně, kde ja až do roku 1942. Poté Mandino vstoupil do armády, k letectvu, kde se stal důstojníkem. Za druhé světové války absolvoval 30 bojových letů na bombardéru.

Po splnění vojenských povinností se Mandino připojil k pojišťovací společnosti, kde bylo zaměstnáno několik jeho kamarádů, bývalých pilotů. Povolání pojišťovacího agenta si vybralo u Mandiniho daň a vždy po práci se stavil na skleničku do baru, postupně se vypracoval až na alkoholika. To vedlo k rozpadu jeho manželství, opuštění rodiny a jednoho zimního listopadového rána se téměř pokusil o sebevraždu. Ale od jeho záměru ho odradilo nalezení knihovny, která poskytla teplo a klid. K knihovně objevil spousty knih o svépomoci, úspěchu a motivaci, tyto knihy zachytili Mandiniho pozornost. Vybral některé tituly šel ke stolu a začal číst. Po této návštěvě absolvoval ještě mnoho návštěv knihoven po celých spojený státech. Přečetl stovky knih, které řeší úspěch, našel v nich zábavu, která mu postupně pomohla zmírnit alkoholismus.

Mandino se nakonec stal spisovatel. Inspiraci bral z Bible, od Napoleona Hilla, Emmeta Foxe, Clementa Stoneho a mnoha dalších autorů zaměřených na úspěch, motivaci a pozitivní myšlení.

Mandiniho knihy se staly klasikou v oboru pozitivního myšlení, motivace a úspěchu.

Největší obchodník na světě, je kniha, která obsahuje časem prověřené moudrosti, které jsou vypsány do deseti starobylých svitků. Tyto svitky jsou zdrojem nekonečné moudrosti, kterou shromáždili nesčetné zástupy úspěšných obchodníků. V každém svitku je uveden princip, jak se zbavit jednoho špatného návyku a nahradit jej návykem dobrým.

Použíté zdroje: kniha Největší obchodník na světě, Wikipedie

Bookmark the permalink.