Víte, čím se lišíte?

V době kdy obchod probíhal jen na tržištích, tak záleželo na vašem vystupování a schopnosti překřičet ostatní trhovce. V dnešní době, ale funguje vše naprosto jinak. Lidé mají přístup k informacím.

Nyní je doba informací. Lidé stále získávají nové informace. Při koupi, investicích nebo při jakékoliv jiné činnosti se zajímají, co jim můžete nabídnout jiného, než vaše konkurence, něco navíc. Rozdíly mezi konkurenčními výrobky a službami se stírají. Jednotlivé výrobky se liší jen v detailech, které rozezná jen odborník v daném oboru. Lidé se nechtějí kvůli jednomu nákup stát odborníkem, v oblasti, která je příliš nezajímá. Lidem spíše záleží na tom od koho službu kupují. Prodáváte spíše sami sebe, než výrobek nebo službu. O koupi vašeho výrobku nebo služby může rozhodnout jeden detail.

Stále ve své činnosti tento detail hledejte a mějte jej na paměti. Přemýšlejte, co by jste mohli nabídnout jiného, než vaše konkurence. Možná tato věc nemusí být jiná, možná ji mají všichni, ale tím, že si ji uvědomíte dostáváte konkurenční výhodu. Pokud se na ni váš potencionální zákazník zeptá musíte ji mýt na jazyku. Musíte vědět, kdo jste. Proč, vlastně tuto službu doporučujete.

Jak to asi vypadá v reálné situaci?

“Nabídl jste mně věc, kterou mají všichni, skoro stejnou nebo aspoň hodně podobnou. Proč, bych ji měl koupit právě od vás?”

Jaká bude vaše odpověď?

“Noo, nevím, možná….”

Tato situace vás nemusí potkat jen v prodejním odvětví. Můžete se s ní setkat i v soukromém životě. Měli by jste vědět proč, by měli mít lidí zájem právě o vás. Proč, by měli s vámi trávit čas. Proč, by vám měli věřit. Proč, by měli nakupovat u vás. Proč, by měli s vámi spolupracovat. Pokud v této otázce nemáte sami jasno, nemůže v této otázce mít jasno, ani váš potencionální zákazník nebo spolupracovník.

Dejte si práci a najděte několik důvodů, které vás charakterizují. Poskládejte několik vět, které vás budou odlišovat od ostatních. Z těchto důvodů a několika vět, může vycházet celá vaše obchodní značka. Nedělejte sáhodlouhé rozbory, které by stejně okolí jenom nudily. Popište se v několika málo větách, které se vejdou třeba do 30 sekund.

Když se vás příště někdo zeptá “Proč, právě vás?”, tak už nemusíte jen opakovat co jste si přečetli v příručce vaší společnosti. Nějaký reklamní text složeným, možná, člověkem, který nikdy nebyl ve vaší situaci.

Přeji mnoho úspěchů

Napište mně mail:

petr@petrnovak.eu

 

Jestliže vás článek zaujal, sdílejte jej prostřednictvím sociálních sítí.

Pošlete jej svým známým.

Napište do komentářů svůj názor.

Zaregistrujte se pro získávání novinek z těchto stránek.

Bookmark the permalink.