Velké tajemství prodeje v MLM

mlmPřemýšleli jste někdy nad tím, co je v MLM vůbec na prodej? Společnosti používající MLM systém prodeje nabízejí nespočet výrobků. Jsou to většinou výrobky denní spotřeby, ale najdou se i věci, které kupujete často jen jednou za život, jako domy. Proč, jsou tedy někteří lidé úspěšní v MLM síti, která nabízí domy a jiné nemovitosti? Proč, jsou zase jiní lidé neúspěšní v MLM síti, která nabízí výrobky krátkodobé spotřeby pro opakovaný prodej?

Zákazník jde do prodejny pro určitý výrobek. Když tento výrobek nesplní jeho očekávání, tak nevinní prodejnu, která mu výrobek prodala, ale výrobce. Jde do té samé prodejny a koupí si výrobek od jiného výrobce. Prodejna má zajištěný stálý odbyt, pokud více zákazníků není spokojeno s výrobkem od jednoho výrobce, tak jej nahradí podobným výrobkem od jiného výrobce. V tomto prodeji má zákazník možnost volby a výběru toho výrobku, který chce.

Tento výběr je ovšem ovlivněn několika faktory. Tyto faktory jsou všudypřítomná reklama a doporučení od svého okolí (to je také druh reklamy). Nakonec má zákazník pocit, že si daný výrobek koupil ze své vůle a je to jeho rozhodnutí. Tvůrci reklamy samozřejmě vědí, že tomu tak není.

Češi patří k národům, které vyhledávají slevy a letákové ceny. Nápis sleva je všude a na všem. Věc, na které není štítek sleva, je velmi těžké prodat. Ovšem při správně zaměřené a dostatečně silné reklamě se dají prodat i výrobky, které jsou oproti jiným o dost dražší. Zde jeden příklad za všechny.

Nejprodávanější ústní voda v ČR je také nejdražší ústní vodou, kterou můžete koupit v síti drogerií. Když se zeptáte lidí proč, kupují zrovna tuto, tak odpoví „protože je kvalitní.“ Neodpoví, „protože v reklamě říkali, že je kvalitní“. Reklamu vlastně ani nezmíní, chtějí mít pocit, že si vybrali sami a svobodně. Při otázce proč, tak nekupují potraviny a jiné věci, je odpověď již váhavá. Prostě jim nikdo neřekl, co je nejlepší, ale kupují co je v „akci“. Tady se dostáváme k prodeji v MLM.

Co vlastně prodáváte v MLM síti?

Nutíte lidem váš zaručeně nejlepší výrobek na hubnutí? Může být nejlepší, i když o tom dost pochybuji, ale nenabízíte lidem tu zdánlivou možnost volby, kterou chtějí. Toto je cesta končící zklamáním a neúspěchem. Přitom stačí jen malá změna v postoji.

V MLM neprodávejte výrobek, ale sebe. Cože?

Nezáleží ani na výrobku, službě nebo obchodní příležitosti, kterou nabízíte, ale na tom jak vám zákazník důvěřuje. V MLM máte šanci uspět, jen pokud vám lidé budou důvěřovat. Pracujte, proto bez přestávky na své důvěryhodnosti. Čím více lidí vám bude důvěřovat tím  bude větší váš úspěch v MLM.

Podívejte se na několik konkrétních způsobů, jak zvýšit důvěryhodnost ZDE

mlm

Jestliže vás článek zaujal, sdílejte jej prostřednictvím sociálních sítí.

Pošlete jej svým známým.

Napište do komentářů svůj názor.

Zaregistrujte se pro získávání novinek z těchto stránek.

 

Bookmark the permalink.