Úspěch přichází často, když se za ním přestanete honit

Proč, je na jedné straně tolik úspěšných lidí a na druhé straně ještě větší množství, těch neúspěšných. Proč, někteří z těch, co o úspěch usilují, a tvrdě na něm pracují, jej nedosáhnou. Patříte do skupiny, která touží po úspěchu, ale zatím jej stále nedosáhla? Možná děláte někde chybu a patříte do jedné z následujících skupin. Podívejte se, jak lidé pracují na svém úspěchu.

1. pracuji na úspěchu, jak nejméně to jde

V této skupině jsou ti, kteří udělají to, co mají, ale ani o kousek navíc. Pracují velmi svědomitě a svou práci odvádějí skvěle, ale chybí zde ten krok navíc. Pohybují se tam, kde to znají a je to pro ně pohodlné.

2. pracuji na úspěchu i když je to nepohodlné

V této skupině jsou ti, kteří vyhledávají nové příležitosti. Často pracují na několika projektech najednou. Dochází u nich k rozostření zaměření a nemohou se soustředit pořádně na jednu věc. Jsou často vyčerpaní a frustrovaní z toho, že se nemohou posunout z místa.

3. pracuji velmi tvrdě na úspěchu a jsem na něj plně zaměřen

Toto je skupina workoholiků, kteří se ženou za svým cílem. Odvedou velmi velké množství práce, i když je to práce pro ně nepohodlná, nebo náročná. Stále si kontrolují svůj pohyb směrem k cíli. Mají naplánovanou svou cestu k úspěchu do nejmenších detailů a každá změna je dokáže rozhodit a rozladit. Přesto stále jdou a pracují a pracují. Přesto je úspěch stále v nedohlednu, často dosahují i velmi zajímavé výsledky, které by jiné uspokojily, ale je ne.

Možná by se zdálo, že tato skupina je pro úspěch ta pravá, ale myslím, že k úspěchu je potřeba něco víc. Je třeba se podívat do další skupiny.

4. pracuji, jak nejlépe dovedu a neřeším úspěch

Tato skupina se zaměřuje pouze na svou činnost. Příliš neřeší, jaké bude mít jejich činnost výsledky. Není to tak, že by tito lidé neměli své cíle a sny, za kterými jdou. Je to tak, že věří, že když budou svou práci dělat dobře, tak se dostaví potřebné výsledky. Ruku v ruce s výsledky jsou splněné sny a cíle.

V této skupině se pohybuje většina úspěšných lidí.

Prostě se zaměřili na kvalitu své práce, kterou neustále zvyšují a výsledky přicházejí jakoby samy.

Z počátku je velmi těžké toto pochopit a zaměřit svou činnost jenom na základě víry. Pokud se vám podaří s myšlenkou ztotožnit a držet se jí, tak úspěch se dostaví.

Věřte v úspěch a úspěch se dostaví

Podložte své kroky vírou a těm kdo vytrvají, se otevřou nové příležitosti, nové možnosti a úspěch se stane jen otázkou času. Prostě jednou se úspěch musí dostavit.

Dlouho dobu jsem se pohyboval mezi prvními třemi skupinami. Když jsem něco udělal a věřil, že to stačí. Hledal jsem další a další možnosti. Toto jsem nahrazoval obdobími, kdy jsem tvrdě makal a stále čekal a kontroloval, jestli už to bude, jestli už tam je to, co chci.

Nakonec když jsem před nějakou dobou pochopil, že nemá cenu řešit věci, které nemohu ovlivnit, tak se velmi brzy začaly objevovat první výsledky, po kterých jsem toužil. Výsledky přišli jakoby samy. Ve chvílích, kdy jsem neviděl cestu, se objevilo něco, co mě posunulo o velký kus dál.

Nyní už vím, že když dělám věci, kterou jsou potřeba a dělám, je jak nejlépe v danou chvíli dovedu a zaměřuji se jenom na dané činnosti, tak se výsledky objevují a stále mě překvapují.

Mějte víru v kroky, které podnikáte a uspějete.

Úspěch přichází často, když se za ním přestanete honitPřihlaste se zdarma k emailovému kurzu, který jsem, pro vás připravil.

Máte pocit, že je načase něco v životě změnit? Kontaktujte mě.

Byl článek přínosný, tak jej, prosím, sdílejte pomocí sociálních sítí. Podělte se v komentářích z ostatními o své zkušenosti.

Bookmark the permalink.