Umění mlčet, jedno z velkých tajemství prodeje

Umění mlčet, jedno z velkých tajemství prodejeDobrý prodejce musí být výřečný a musí umět mluvit. Hodně prodejců dělá tu chybu, že mluví příliš. V jejich přítomnosti se často, ani nedostanete ke slovu. Umění mlčet nemusejí uplatnit jenom prodejci a poradci, ale toto pravidlo, lze využít i v soukromém životě. Proč, je tak důležité umět, v pravou chvíli, mlčet.

Co způsobuje nepřetržitý příval slov

Vedete hovor a chcete jej skončit s určitým výsledkem. Z tohoto důvodu často podbízíte možnosti odpovědí a snažíte se přivést hovor násilně do bodu, ve kterém jej chcete mít. Po určité době je hovor, tak kde jste jej chtěli mít, ale výsledek není, pro vás příznivý. Proč?

Vše jste si řekli sami a nenechali jste na určité věci přijít člověka, který byl vaším partnerem v tomto rozhovoru. Proto se nyní právem cítí ztracený a možná dotlačený do kouta. V této chvíli hledá jakoukoliv únikovou cestu. Přestože může vaše nabídka být ta nejlepší na světě, tak ji nepřijme. To jenom z toho důvodu, že jste mu podsunuli důvody, které jsou důležité pro vás, ale nemusejí nic znamenat pro něj.

Zkuste to jinak

Položte otázku a nechejte vašeho partnera najít odpověď. Možná nastane dlouhé ticho, ale to je v pořádku. To značí, že druhá strana přemýšlí a hledá odpověď na vaši otázku. Takže odpověď, která je vyslovena je na 100% odpovědí vašeho partnera. S touto odpovědí můžete pracovat a dalšími otázkami ji rozvádět. Můžete najít důvod, který by vám mohl uniknout, kdybyste jenom mluvili.

Cesta ke konci hovoru bude možná delší, ale protějšek získá pocit, že si našel odpovědi sám. Všechno co řekl, jsou jeho důvody, nikoli vaše. Proto bude jednodušší dosáhnout shody a uzavřít obchod.

Také už v průběhu hovoru budete vědět, zda má druhá strana o vaše služby zájem. Pokud jsou odpovědi vysloveny bezmyšlenkovitě, bez zájmu ihned po zaznění otázky, tak váš protějšek nemá zájem o daných věcech přemýšlet.

Je potřeba si jej získat na svou stranu. Zkuste třeba na chvíli změnit téma hovoru a vést hovor jinam. Po chvíli se můžete vrátit k věci, která je pro vás důležitá.

Dejte druhé straně dostatečný prostor k vyjádření. Zajímejte se o to, co vám druhá strana říká a nebojte se jít do hloubky. Dáte tím najevo zájem. Pokud lidé vidí, že se o ně zajímáte, tak budou mnohem více nakloněni k jakékoliv spolupráci s vámi.

S vírou ve váš úspěch Petr Novák.

Umění mlčet, jedno z velkých tajemství prodeje

Spojte se, se mnou a přeberte plnou moc nad svým životem.

Jestliže vás článek zaujal, sdílejte jej prostřednictvím sociálních sítí.

Podělte se ze svým názorem v komentářích.

Vezměte si ode mě dárek, který jsem pro vás připravil.

Bookmark the permalink.
Josef Mencl napsal:

vynikající článek a je až moc pravdivý, tohle se naučit a má člověk vyhráno