Skočte do té bouře!

Před bouří je vždycky dusno. Takové tíživé dusno, až nesnesitelné. Dusno, které nás trápí. Dusno, které přináší obavy z toho, co přijde. V hlavě se rodí myšlenky na to, jak bude nadcházející bouře silná a děsivá, jaké napáchá škody. Když se bouře objeví, tak se většinou ukáže, že nebyla až tak silná, jak jsme očekávali. Možná trochu naháněla strach a hrozila, ale jak rychle se objevila, tak rychle zase zmizela. Možná napáchala škody a je třeba tyto škody začít napravovat, ale je to za námi. Vzduch  se pročistil a i přes napáchané škody, je líp, než před samotnou bouří. Samotná bouře je příjemnější, než děsivé dusno, které bouři předchází. Skočte do té bouře!

Jak se stavíte, ke svým problémům?

Je to jako s tou bouří? Čekáte a čekáte? V hlavě se vám rodí myšlenky, předsudky a domněnky, které  malují celý problém černými barvami?

Co všechno se může stát. Co bude když se stane toto a toto. Co když to nedopadne, tak jak jsem chtěl. Co budu dělat potom, když bude takový výsledek. Co všechno dokáže naše hlava vymyslet. Jaké hrůzné scénáře, jaké hrůzné důsledky našeho jednání může nadcházející bouře přinést.

Jak dlouho chcete tuto kouli problémů valit dál před  sebou? Jak dlouho chcete ještě snášet dusno, před bouří, které je tíživé?

Skočte do té bouře!

Nechte se touto bouří pohltit. Možná napáchá škody, ale čím dřív jí proběhnete, tím dřív můžete pracovat na nápravě škod. 

– Odkládáte už nějakou dobu nepříjemný rozhovor

– Odkládáte nějakou činnost, která je důležitá

– Odkládáte nějakou návštěvu, která by nemusela být příjemná

– Co všechno odkládáte, co vás tíží

Všechny věci budete muset jednou udělat. Tak je udělejte, co nejdříve. Nenechte zajít svůj problém, až do místa, kde vám přinese nepříjemné zdravotní problémy spojené se stresem a strachem. 

Nečekejte na vhodné podmínky. Nečekejte, že se věci vyřeší samy, důležité věci se samy neřeší. Prostě jděte a konejte. 

Přesto se vám nechce? Tak budete muset najít jinou cestu. Cestu, která nevede k vašemu zamýšlenému cíli. Prostě to vzdejte. I tato porážka je mnohem lepší, než trápení a odkládání, které vás dusí a sžírá.

Neustupujte před bouří, protože vás zatlačí do míst, kde už nebudete moci cokoliv ovlivnit. Seberte odvahu proběhněte tou bouří.

Skočte do té bouře a dělejte to nejlepší, co v danou chvíli umíte. Z bouře vyjdete mnohem silnější.

3 kroky, které vás zbaví frustrace v mlm, jednou provždyPřihlaste se zdarma k emailovému kurzu, který jsem, pro vás připravil.

Máte pocit, že je načase něco v životě změnit? Kontaktujte mě.

Byl článek přínosný, tak jej sdílejte pomocí sociálních sítí. Podělte se v komentářích z ostatními o své zkušenosti.

Bookmark the permalink.