Rozvoj osobnosti, 5 způsobů

Všichni mluví o osobním rozvoji a nutnosti se vzdělávat. Bez patřičných informací a postoje nedosáhnete požadovaných výsledků, jistě tuto větu znáte. Tady bych chtěl popsat základní zdroje získávání informací, které vám pomohou dosáhnout požadované cíle. V dnešní době internetu se dají informace čerpat nepřetržitě. Zdroj informací je nevyčerpatelný. Stále se objevují nové a nové. Zaměřím se na ty základní, které by se dali shrnout do pěti základních skupin.

Rozvoj osobnosti, 5 způsobů

1 knížky – Na téma osobního rozvoje a marketingu bylo napsáno mnoho knih a stále vznikají nové. V každé lze najít nějakou podnětnou myšlenku, kterou neobsahuje žádná jiná. Není podmínkou je přečíst všechny. Stačí si mezi nimi vybrat jen několik nebo klidně jen jednu. Na tuto se zaměřit a přečíst ji několikrát. Číst ji tak dlouho dokud si neřeknete „a to je ono. To dává smysl.“ Každým dalším čtením knihy najdete nějakou věc, kterou jste při minulém čtení přehlídly nebo vám připadla nepodstatná.

 2 mp3 – úžasný zdroj informací. Můžete je poslouchat při jízdě autem nebo při cestě hromadnými prostředky. Jak dlouho vám trvá cesta do práce a z práce? Využijte tento čas ke svému vzdělání. Mp3 přehrávač se dnes dá pořídit za pár korun. Téměř každý novější mobilní telefon umí mp3 přehrávat. Rozhodněte sami, co chcete poslouchat. Nemusíte být odkázáni na veřejná rádia a jiné černé kroniky.

3 internet – není jen prostředek na stahování porna, hraní her a posílání fotek svých ratolestí všem známým i neznámým. Je také zdrojem nepřeberných užitečných informací. Stačí si jen dát trochu práce a najít ty správné stránky (na jedněch zrovna jste). Najděte si zdroje, které vám vyhovují a sedí vašemu stylu. Autoři mají různý styl vyjadřování, co vám přišlo nezajímavé od jednoho, může druhý vyjádřit slovy, které vás osloví. Dají se najít články, knihy, kurzy, videa, mp3.

4 akce – to slovo spousty lidí děsí. Vím to, protože jsem patřil mezi ně. Všechny informace, které načerpáte jako houba se musejí někde uplatnit. Snažte se vybrat jednu věc a tu začít používat v praxi. Z počátku je to velmi složité, musíte se soustředit a často i přemáhat. Na začátek se zkuste méně mračit a více usmívat. Uvidíte, že lidi se za to na vás nebudou zlobit.

5 mentor – najděte si člověka, který vám pomůže. Máte cíl, ke kterému chcete dojít. Obraťte se s radou na toho, kdo jde stejným směrem, ale je na cestě dál než vy. Pokud nemůžete najít správné informace o oboru, kterým se zabýváte u rodiny nebo nejbližších známých obraťte se s radou jinam. Nebojte se oslovit cizí lidi. Jedině jejich oslovením se seznámíte a můžete využít jejich zkušeností. Zajímá vás síťový marketing, internet marketing, MLM a nevíte jak dál? Obraťte se na mně, kontakt najdete na stránkách. Možná se z nás stanou přátelé, možná spolupracovníci, a možná půjdem dál každý svojí cestou, s tím, že se naše cesty jen v jednom bodě zkřížily.

Jestliže vás článek zaujal, sdílejte jej prostřednictvím sociálních sítí.

Pošlete jej svým známým.

Napište do komentářů svůj názor.

Zaregistrujte se pro získávání novinek z těchto stránek.

Bookmark the permalink.