Prokrastinace, zastavte ji, hned, okamžitě, teď!

Prokrastinace, zastavte ji, hned, okamžitě, teď!Úspěšní lidé dělají věci, které většina lidí nechce dělat, v dobu ve kterou jsou potřeba udělat. Ostatní si nechají úspěch proklouznout mezi prsty díky odkládání důležitých věcí na později. Prokrastinace dokázala pohřbít již mnoho snů. Podívejte se na jednoduchý způsob, jak s proskratinací jednou provždy zatočit.

Prokrastinace, zastavte ji, hned, okamžitě, teď!

Proč

Začněte s proč. Napište si své ůkoly na každý den. K těmto úkolům si napište důvod, proč je máte udělat. Díky tomuto můžete identifikovat úkoly, které jsou pro vás nyní důležité, a které mohou počkat. Pokud sledujete více cílů, tak se vám podaří přiřadit úkoly, k větším celkům.

Když uvidíte jednotlivé, třeba nudné, úkoly v kontextu velkého celku, tak na ně získáte úplně jiný pohled. Můžete tyto úkoly nenávidět, ale pokud zjistíte, že jsou pro celkový úspěch důležité, tak je dokážete udělat. Přestanete je nahrazovat jinými úkoly, které jsou pro vás přijatelnější, ale ve skutečnosti vás odvádějí od celkového úspěchu.

Máte v šuplíku úkol, který dlouho odkládáte? Podívejte se na něj a odpovězte si na otázku. Proč, má být tento úkol dokončen? Možná je to práve tento úkol, do kterého se vám přiliš nechce, který vám brání v dalším postupu vpřed. Prokrastinace vám nesmí zabránit v jeho dokončení

Rutina

Během dne je potřeba udělat spousty věcí, které nejsou zrovna zajímavé a časově náročné, proto se na ně v některých dnech ani nedostane a přitom jsou velmi důležité, pro celkový úspěch. Udělejte si z těchto úkolů každodenní rutinu. Dělejte je v předem určený čas.

Mohou to být třeba afirmace, cvičení, meditace, četba knihy, kontrola mailu, psaní blogu, poslech cd, aktualizace úkolů, připomenutí snů, urovnání si svého proč.

Věci, do kterých se vám často příliš nechce, ale když je dokážete denně udělat, tak budou znamenat velký rozdíl, ve vašich výsledcích. Pomocí těchto každodenních úkolů se bude zlepšovat vaše sebedisciplína, zároveň se bude zvyšovat vaše sebedůvěra. S tímto spojením se vám bude dařit stále víc věcí a úkolů. Budete postupovat vpřed k vašim vytyčeným cílům mnohem rychleji. Prokrastinace na vás bude působit stále slaběji.

 3 úkoly denně

Na den máte velkou spoustu úkolů, které je potřeba udělat a dokončit. Na konci dne zjistíte, že jste celý den přeskakovali z jednoho úkolu na druhý a nakonec není ani jeden hotový.

Vyberte se jenom tři úkoly, kterým se dnes budete věnovat a těmto úkolům věnujte, po určitý čas, svou plnou pozornost. Začněte od toho nejtěžšího a dokončete jej, potom přistupte k plnění dalšího úkolu a poté dalšího. Tímto způsobem uděláte mnohem více práce, než kdybyste se pokoušeli zvládnout několik úkolů a přeskakovali každou chvíli k jinému. Nenechte se ničím rozptýlit a úkoly dokončete.

Úspěšní lidé dokáží udělat jednotlivé úkoly v čas, ve který mají být údělány, ikdyž jsou tyto úkoly nudné, nebo se zdají být těžké. Úspěšní lidé neodkládají úkoly, které mají být údělány. Každým dnem se jejich život díky tomuto zvyku stává více a více odlišný od života většiny lidí, kteří nejsou ochotni tyto úkoly začít a dokončit. Prokrastinace je úhlavní nepřítel, se kterým je potřeba se utkat a zvítězit.

Toužíte vykročit na cestu úspěchu? Připojte se k mému týmu, mohu vám pomoci.

Zaujal vás článek, sdílejte jej pomocí sociálních sítí s vašimi přáteli.

Přidejte si mé stránky mezi oblíbené na Facebooku a buďte informování o novinkách.

Bookmark the permalink.