Internet je informační médium, které nikdy nespí. Každou sekundou lidé hledají informace a řešení vlastních problémů. Ten, kdo dokáže poskytnout hledané informace, má zajištěnou pravidelnou návštěvnost svých internetových stránek. Trendem poslední doby je, že tyto informace poskytují blogy.
Blogy píší firmy, instituce, nezávislé organizace i jednotlivci. Kdo chce být úspěšný v prostředí internetu, by měl mít svůj blog.
Pomocí blogu budujete svou značku. Blog vytváří důvěru u vašich potencionálních zákazníků a spolupracovníků. Prostřednictvím blogu vás mohou lidé poznat, jak pracujete, co je pro vás důležité. Lidé, kteří se ztotožní s vašimi články a filozofií, budou pro vás zdrojem zákazníků a spolupracovníků.
K tomu je potřeba na blog umísit hodnotné informace, jenom tak se budou lidé pravidelně vracet.
Blog se může postupem času stát velmi zajímavým zdrojem příjmů.
Nejrychlejší cesta k vašemu blogu
Jak vytvořit blog zdarma?
Jsou portály, které nabízejí, již předdefinované blogy. Kdy vyplníte jenom několik požadovaných údajů a můžete začít psát. Uvedu několik nejznámějších.
Výhodou těchto programů je, že můžete začít psát téměř okamžitě. Registrace a nastavení je otázkou několika málo chvil.
Nevýhodou je, že svůj blog nevlastníte, když se někomu nebudou vaše články líbit, tak vám může blog zrušit nebo může na vaše stránky umístit svou reklamu. Nemáte plnou kontrolu nad svým blogem.
Rychlá cesta k vašemu blogu
Jak vytvořit blog, nebo založit webové stránky, abyste nemuseli utratit všechny své úspory?
1. Název blogu
Podle toho o čem chcete psát, si zvolte název vašeho blogu.
Nejjednodušší je si zvolit za název vaše jméno. Vše, co vytvoříte, bude spojováno s vámi. Dáte, tak všem najevo, že vše co napíšete, tak si za tím pevně stojíte.
Další dobrou volbou je obecný název. Obecný název umožňuje v průběhu času měnit zaměření vašeho blogu a sortiment služeb.
Název vám musí někdo zaregistrovat jako doménu. Já používám registrátora www.wedos.net
Na stránkách registrátora si také můžete ověřit, zda je vámi požadovaný název domény volný. Zda jej nepoužívá, již někdo jiný.
2. Instalace samotného webu nebo blogu
K tomuto poslouží program WordPress, který je šířený zdarma, plně lokalizovaný do češtiny a je celosvětově velmi oblíbený. Komunita, která se kolem tohoto programu sdružuje, nabízí velké množství rozšíření a doplňků pro rozšíření základního programu.
Jak provést samotnou instalaci? Jděte na stránky české podpory a stáhněte si poslední verzi programu. Na stejných stránkách se nachází také podrobný návod na instalaci programu na vaši doménu.
3. Nastavení a administrace
Veškeré nastavení probíhají v administrativním rozhraní vašeho wordpressu. Ovládání je velmi přehledné a intuitivní, za velmi krátkou dobu se na něj dá velmi dobře zvyknout.
První vás bude, asi zajímat, jak nastavit vzhled vašeho blogu. Vše důležité pro vzhled najdete v záložce „šablony“. V základu jsou jen dvě šablony, ale po zadání parametrů je možnost naistalovat několik tisíc dalších šablon a změnit, tak vzhled vašeho blogu. Každá šablona umožňuje další nastavení tak můžete docílit, opravdu jedinečný vzhled vašich stránek.
Všechny další pokročilé funkce jsou řešeny zásuvnými moduly (pluginy), které jsou povětšinou ke stažení zdarma. Pluginů je nepřeberné množství, jsou testovány na kompatibilitu a funkce, naprosté většiny pluginů, je bezproblémová. Tipy na zajímavé pluginy můžete najít zde.
4. Obsah
Nyní můžete začít tvořit obsah samotného blogu.
Tvořte, co nejkvalitnější obsah jakého jste v současné chvíli schopni a řešte problémy. Měli jste něco, co bylo potřeba vyřešit a vyřešili jste to? Klidně o tom napište, nejste určitě jediní s tímto problémem.
Prostě jen pište a pište. Vaše články se budou zlepšovat jenom praxí. Není potřeba čekat na nějaký super článek. Prostě napište to nejlepší, čeho jste v současné chvíli schopní. Možná se k danému problému vrátíte za rok a rozvinete jej nebo jej budete vidět jinak a tak o něm i jinak napíšete, ale v současné chvíli pište, tak jak to vidíte nyní. Na nic nečekejte.
Blogování a psaní článků je jako každá jiná činnost. Je potřeba praxe a zkušenost, ale tu získáte jenom neustálým psaním.
5. Proč
Proč, píšete blog? Co mají návštěvníci vašeho blogu udělat? Kam mají směřovat? Jakou akci mají provést? Mají se někam registrovat, mají něco koupit?
Při tvorbě blogu mějte na paměti proč, blog tvoříte. Jinak lidé jenom přijdou a odejdou. Směřujte je, napovězte lidem, co mají udělat.
Přihlásit se do emailového kurzu nebo přejít na konkrétní stránku blogu?
6. Propagace
Registrujte svůj blog do vyhledávačů. Registrujte do vyhledávačů také každý nový článek.
www.pridat.eu záložku
www.pridat.eu odkaz
Pište také příspěvky na portály, které jsou k tomu určené.
Je možnost psát na obecné portály jako www.blog.idnes.cz nebo na portály, které se zaměřují přímo na úzký okruh témat www.budstatsny.cz www.zivotbezhranic.cz www.multilevel-marketing.cz Vyhledejte portály, které se zabývají vaším oborem.
Přeji mnoho úspěchů při tvorbě blogu a blogování.
Jestliže vás článek zaujal, sdílejte jej prostřednictvím sociálních sítí.