Proč nakupuji některé výrobky u nejdražšího prodejce v okolí?

Patříte mezi skupinu lidí, kteří se každý den těší, až vytáhnou ze schránky letáky a budou moci najít tu nejlepší cenu, nejvýhodnější nabídku? Prodavači v prodejnách, které nabízejí letáky jsou velmi dobře proškolení o svých letákových akcích a ví, jak dané zboží nabízet a prodat. Po navštívení této prodejny jste přesvědčeni, že nemůžete nakoupit líp. Přesto si myslím, že není potřeba za každou cenu hledat nejnižší cenu a za některé věci jsem ochoten zaplatit i cenu vyšší.

Do ceny výrobku je potřeba započítat i jiné věci, než jen samotný výrobek.

Mám vinohrad a potřebuji jej pravidelně ošetřovat postřiky. Tyto postřiky mohu zakoupit v okolí u třech prodejců. Pro nákup volím toho nejdražšího.

Nemá jiné výrobky jako konkurence, ty jsou stejné, jejich použití je také stejné. Volím jej z jiného důvodu.

Vždy když dojdu, tak je mně velice dobře poraděno, jaké prostředky mám použít a jaké prostředky mám použít následně za nějaký čas. Na papíru mám vypsané, co jsem použil, a podle tohoto papíru se volí, jaké prostředky se mají používat následně.

Přestože, nenakupuji dopředu, ale nakupuji jen to, co potřebuji nyní, tak mě tento prodejce vypíše, co budu potřebovat následně. Tuto službu pro mě udělá, i přestože nemá jistotu, že dané výrobky koupím u něj.

Když se poté rozhoduji, kam jít nakoupit, tak jdu automaticky za ním. Jenom zkontroluje, co mám napsané na lístečku od minule. Prodá mě, co potřebuji. Pokud se změní podmínky, pomůže mně najít jiný vhodný prostředek a opět vypíše, co budu potřebovat dál. Proč toto píši?

Co má vůbec společného, můj vinohrad s byznysem?

Snažíte se potencionálnímu zákazníkovi prodat výrobek ihned za každou cenu? Potřebujete přece okamžitý obrat a jít dál. Zkusili jste se zákazníka aspoň zeptat, zda má zájem problém, na který mu nabízíte řešení, řešit? 

V současné době lidé nechtějí pouze výrobek. Výrobky, které řeší jejich problémy, mohou nakoupit na každém kroku. Na trhu je ohromný výběr ve všech oborech. Reklama nám radí, co vlastně chceme a jaký výrobek koupit.

Proč, bych koupil daný výrobek právě u vás. I kdyby byl dražší, než u konkurence?

Poradenství, služba pro zákazníka navíc.

Poraďte lidem, jak mají problém řešit, jak mají zamezit, aby se problém opakoval. Ukažte jim, co mají dělat i v budoucnosti, i když nemáte jistotu, že budou tento problém řešit s vámi a pomocí výrobků zakoupených u vás.

Pokud použijete tento přístup, tak máte jistotu, že ve správný okamžik si na vás tito lidé vzpomenou.

Třeba bude podobný problém řešit jejich známý, tak se při hovoru zmíní o vás. Není zárukou, že tento postup vám udělá ze všech lidí, kterým pomůžete, zákazníka, ale pomůže vám udělat z několika náhodných zákazníků, zákazníky pravidelné, na kterých můžete postavit svůj byznys a své podnikání.

Pokud se vám podaří najít několik málo věrných zákazníků, tak vaše podnikání poroste. Budování podnikání vás bude stát mnohem méně energie, než kdybyste museli stále nahánět nové a nové zákazníky.

Buďte vždy připraveni lidem dát informace, které chtějí, aniž byste očekávali okamžitou odměnu a vaše firma bude prosperovat.

Spojte se, se mnou. Mohu vám pomoci začít.

Jestliže vás článek zaujal, sdílejte jej prostřednictvím sociálních sítí.

Podělte se ze svým názorem v komentářích.

 Vezměte si ode mě dárek, který jsem pro vás připravil.

Bookmark the permalink.