Příběh o ukrytém pokladu

Každý z nás jistě nějaký příběh o ztraceném pokladu někdy četl, slyšel nebo jej viděl v televizi. Jsou to jen pohádky nebo tyto příběhy skutečně někdo zažil. Pojďme se podívat na to, co mají všechny příběhy o ukrytých pokladech společného.

Hrdina našeho příběhu je naprosto obyčejný člověk, není bohatý, ani ničím nevyniká. Na začátku se náš hrdina dostane k mapě pokladu, kterou někdo dlouho ukrýval. Na smrtelné posteli tuto mapu předá našemu hrdinovi. Měl mapu k pokladu, ale cesta byla lemovaná spoustou nástrah. Nenašel, proto odvahu se touto cestou vydat sám, a tak se aspoň utěšoval tím, že mapa nemusí být pravá a na konci cesty poklad nečeká. Náš hrdina slíbí, že udělá vše proto, aby poklad našel. V tuto chvíli se vydává na cestu, na které se zjevuje nespočet překážek, které jednu po druhé překonává. Překážky překonává svou silou, chytrostí, za pomoci různých cestovních prostředků. Nikdy by svého pokladu nedosáhl, bez pomoci svých přátel. Na cestě se z něj stává hrdina, člověk, kterého chtějí jedni následovat a druzí zničit. Náš hrdina je vytrvalý, dokáže překonat všechny překážky a poklad najít. Příběh končí šťastně. Jako odměnu dostává vše, co si může člověk přát přátelství, lásku, štěstí, moc, bohatství. Stane králem a spravedlivě vládne svému království. Všechny své hodnoty se snaží předat celému království, aby všichni lidé byli šťastné jako on. Tak žije šťastně až do smrti. Zazvonil zvonec a pohádky je konec.

Teda sám jsem netušil, jak stručné mohou být příběhy a pohádky, když se převyprávějí v kostce. Jaké jsem si z toho vzal poučení?

  1. Potřebuji mapu. Bez mapy se poklad velmi těžko hledá. Jeho nalezení je téměř nemožné. Pokud přece jen k nalezení pokladu dojde, je to velmi velká náhoda. Nemám v plánu prosázet všechny peníze v naději, že jeden los bude poklad. Jako způsob nevidím, ani čekání na dědictví.
  2. Potřebuji udělat závazek, že udělám pro nalezení pokladu vše co je v mých silách.
  3. Cesta za pokladem není nikdy jednoduchá. Vždy se najdou překážky, které je třeba překonat. Překážky jsou různé. K překonání jednotlivých překážek jsou potřeba různé vlastnosti.
  4. Na cestě k pokladu se potřebuji naučit využívat různé prostředky a nástroje k jeho dosažení.
  5. Sám pokladu nedosáhnu. Potřebuji se naučit přijímat pomoc od druhých.
  6. V průběhu cesty se měním. Je důležité vědět, kdo se ze mě v průběhu cesty stává. Pro dosažení pokladu je potřeba se stát někým koho chtějí ostatní následovat.
  7. Jednou z nejdůležitějších vlastností je vytrvalost. Je důležité nenechat se od cesty za pokladem odradit ničím a nikým.
  8. Víra v úspěch. Stále musím věřit, že poklad mohu najít. Z paměti nesmí zmizet důvod proč, to všechno dělám.
  9. Po nalezení pokladu je potřeba se o poklad podělit. Nenechat si vše pro sebe, ale pomoci lidem kteří pomoc potřebují. Podělit se o zkušenosti z cesty s lidmi, kteří chtějí pomoci. Pomoci ostatním jejich cestu za pokladem usnadnit.
  10. Nejdůležitější na tom všem je fakt, že tento příběh může být příběh kohokoliv z nás. V tomto příběhu jsou obsažená univerzální pravidla schraňované generacemi lidí. Tyto generace lidí nám přenechali znalosti, které jsou potřeba k dosažení úspěchu.

Vydal jsem se na tuto cestu za pokladem. Zatím nevidím její konec, ale každý den dělám další krok směrem k mému pokladu. Jako průvodce je mi víra, že jej jednoho dne objevím.

Mohu si dovolit věřit v úspěch, protože mám mapu a mám prostředek pro dosažení cíle. Pokud máte zájem, mohu vám pomoci vytvořit vaši mapu pokladu a ukázat vám prostředek pro jeho dosažení.Pokud máte zájem, podívejte se sem.

S vírou ve Váš úspěch napsal Petr Novák

Přeji krásný den

Pokud vás článek zaujal, sdílejte jej, pošlete jej svým přátelům, staňte se mými fanoušky na Facebooku nebo napište do diskuze svůj názor k příběhu o ztraceném pokladu.

Bookmark the permalink.