Používejte pozitivní slova, přinášejí pozitivní výsledky

Každý den vyslovíme bezpočet slov. Slovy vyjadřujeme své pocity, slovy vyjadřujeme své touhy, slova utvářejí náš život. Jsou sice věci, které slovy vyjádřit nedokážeme, ale přesto se o to pokoušíme. Slova tedy velmi silně ovlivňují naše životy. Jaké slova nejčastěji používáme. Pomáhají nám tyto slova k lepším výsledkům, nebo nám spíše škodí?

Už od velmi raného věku jsme programováni, abychom používali negativní slova. Tím si nevědomky škodíme. Ti kteří nás naučili takto slova používat, nám nechtěli ublížit, ale někdo je to naučil také tak. Určitá negativita je naprosto běžná a ani si ji neuvědomujeme. Přitom stačí změnit velmi málo a změní se také naše realita. O čem to vůbec píši?

Používejte pozitivní slova, přinášejí pozitivní výsledky

Jak pokládáte otázky, když něco chcete? Jak pokládáte otázky, když někomu něco nabízíte? Jak vyjadřujete, když vám něco chutná? Jak vyjadřujete, když je něco výborné?

Většinou člověk použije negativní spojení. Přitom si odporuje a škodí. Možná v běžném životě to nemusí být tak zásadní, ale v obchodním styku se toto projeví velmi záhy a silně.

NEmůžete mě někoho doporučit?

NE, NEmůžu!

NEchcete vyzkoušet výrobky, jako zákazník?

NE, NEchci!

NEznáte někoho, koho by to zajímalo?

NE, NEznám!

Na negativní otázku, negativní odpověď. Možná to přijde jako hloupost, ale už tříleté dítě takto reaguje. Už od mala dostáváme takové otázky a jsme nevědomky učeni je pokládat jako dospělí.

NEchčes něco na pití?

NE, NEchci!

NEchceš něco jíst?

NE, NEchci!

Přitom stačí, tak málo a můžeme změnit velmi mnoho. Pokládejte jenom otázky, které jsou bez přítomnosti NE.

Můžete mě doporučit? Znáte někoho? Chceš napít?

Dalším příkladem jsou slova, která zdůrazňují některé kladné vlastnosti

Je to STRAŠNĚ dobré.

Ta věc je HROZNĚ dobrá.

Jak může být něco HROZNÉ, STRAŠNÉ a zároveň dobré, skvělé. Prostě takové slova a slovní spojení, vymažte ze svého slovníku. Velmi brzy poznáte výsledky.

Podívejte se na další příklad, jak použít slova, ve svůj prospěch. 

Pokud se pohybujete v oblasti síťového marketingu, tak se vám vynecháním předložky NE, otevřou nové možnosti. Během své činnosti uslyšíte mnoho NE, tak proč lidem ještě NE zdůrazňovat. Použitím NE, lidem napovídáte, co vám mají odpovědět. Nedělejte si to ještě těžší.

Používejte pozitivní slova, přinášejí pozitivní výsledkyPřihlaste se zdarma k emailovému kurzu, který jsem, pro vás připravil.

Máte pocit, že je načase něco v životě změnit? Kontaktujte mě.

Byl článek přínosný, tak jej sdílejte pomocí sociálních sítí. Podělte se v komentářích z ostatními o své zkušenosti.

Bookmark the permalink.
Pepan Mencl napsal:

Zamýšlím se nad tímto každý den, hlavně při výchově našeho syna a musím říci, že to není vůbec jednoduché. Předělat naučené fráze jako např. „NEbouchej dveřmi“ na „zavírej je potichu“ (a to je ta jednoduší), u některých mě jiný ekvivalent kolikrát ani nenapadá a nebo ho musím složitě vymýšlet;-)