Nejsem v hovoru příliš pohotový, o čem se mám s lidmi bavit? Použijte metodu FORM

Nejsem v hovoru příliš pohotový, o čem se mám s lidmi bavit? Použijte metodu FORMStalo se vám už někdy, že jste chtěli někoho oslovit, ale nevěděli jste jak? Daný člověk vám přišel zajímavý, ale zastavila vás myšlenka „a jak mám začít hovor?“ „co mám říct?“. Je to častý problém, který nám brání poznávat nové, zajímavé lidi. Znám řešení, které vám může pomoci.

Je několik základních oblastí, o kterých se baví většina lidí. Pokud mají zájem s vámi mluvit, tak nějakou z těchto věcí se strefíte do jejich noty.

Počasí

O počasí se vede, skoro nejvíce hovorů v hromadných dopravních prostředcích. Je to hovor, který nikoho neurazí, a s nikým se nedostanete do konfliktu. O počasí se můžete bavit kdykoliv. Také si můžete na počasí stěžovat ať je zima, horko, sucho nebo prší. Lidé si rádi stěžují a počasí je k tomu „dobrý důvod“.

Překvapte je a na počasí si nestěžujte, ale buďte rádi, když je horko, když je zima, když prší. Buďte s počasím v pohodě, tím budete jiní a pro ostatní zajímaví.

FORM

Je to zkratka čtyřech věcí v angličtině, o kterých se můžete bavit s kýmkoliv. Tyto věci znají všichni lidé. V anglicky mluvících zemích je metoda FORM základní, kterou se učí noví lidé v multi level marketingu, k získání nových kontaktů. Vlastně u nás také.

Family – rodina

Occupation – povolání

Recreation – dovolená, volný čas, koníčky

Money – peníze

Jak na to

Ptejte se lidí a nechte jim říct něco o sobě.

Snažte se chovat přirozeně, ať rozhovor nevypadá jako výslech.

Zajímejte se o druhé. Když projevíte upřímný zájem, tak vám lidi sdělí hodně věcí, které možná ani nechcete vědět.

Nehledejte nějakou kličku, kterou stočíte hovor na váš byznys. Když vytrváte, přijde vaše chvíle sama od sebe a váš společník se zeptá, co děláte. Nyní mu můžete sdělit informaci o vašem byznyse.

Snažte se mluvit s lidmi, co nejvíce, i když víte, že nemáte příliš mnoho času. Tyto rozhovory berte jako trénink.

Vše se dá naučit!

Nejdou vám slova z úst? Úplně zkameníte, když máte něco říct, někoho cizího oslovit? V tom případě trénujte a trénujte. Když budete vytrvalí vše se zlomí. Zkoušejte to, i když víte, že budete koktat. Jednou narazíte na člověka, který vám hovor usnadní a bude velmi příjemný, takový člověk je vaší odměnou za osobní růst a za snahu zbořit jednu ze svých slabin. Časem možná zjistíte, že oslovení cizích lidí není divné, ale je to příjemná možnost relaxace.

Lidé se baví s druhými lidmi velmi rádi, ale většinou mají strach promluvit jako první. Buďte vy ti, kdo boří tyto bariéry.

Hledání nových cest

Stále přemýšlejte, jak být v oslovení nových lidí lepší a lepší.

Při čekání v autoopravně není nic jednoduššího, než se začít bavit s druhým čekajícím o jeho autě. Zeptejte se, proč tam je? Určitě něco odpoví.

Vybírá někdo televizi? Zkuste promluvit „Aaa, olympiáda se blíží je třeba nová televize.“  Počkejte na reakci.

Čím více oslovíte lidí, tím vám bude oslovení dalších dělat menší problémy. Jednou ostych zmizí úplně a váš byznys poroste nezadržitelnou rychlostí. Nakopněte své sebevědomí a zkuste oslovit jednoho člověka, již dnes.

Podělte se s vašimi zkušenostmi v komentářích, jak se vám povedlo překonat strach z kontaktování, jak mluvíte s lidmi, používáte metodu FORM?

Nejsem v hovoru příliš pohotový, o čem se mám s lidmi bavit? Použijte metodu FORMSpojte se, se mnou. Mohu vám pomoci začít.

Jestliže vás článek zaujal, sdílejte jej prostřednictvím sociálních sítí.

Vezměte si ode mě dárek, který jsem pro vás připravil.

Bookmark the permalink.
Pepan napsal:

děkuji za pěkný článek, který mi připomněl jak na to, a abych oprášil již jednou nabyté zkušenosti. Pepan
PS. Přidejte prosím ikonku na sdílení Gogle+ děkuji