Nalaďte svou mysl na úspěch

Mnoho lidí dělá chybu a zaměřuji se více na dočasné problémy, než na úspěch, ke kterému směřuji. Když je mysl ovládána strachem, obavami, pochybami, úzkostí, není možné se soustředit na dosažení cíle. Odhoďte tyto škodlivé pocity a vydejte se na krásnou cestu úspěchu.

Úspěšní lidé si vytvořili zvyk soustředit se na své cíle více, než na své problémy. Vždy se dívají do budoucna a vidí svou budoucnost v pozitivním světle. Jejich mysl ovládají jejich sny, nejsou spoutáni obavami. Stále jsou zaměření na pocity dostatku, blahobytu, hojnosti. Problémy berou jenom jako součást jejich cesty k naplnění svých snů.

Základ tohoto špatného myšlení může být již v našem dětství. Naše okolí se zaměřovalo spíše na nedostatek, než na dostatek. Je jednodušší kritizovat, než chválit. Od mala žijeme v neustálém pocitu strachu z nedostatku. Tento negativní pocit je hluboce zakořeněný v naší mysli. Je třeba se mu postavit a zbavit se jej. Nechcete snad žít s pocitem nedostatku celý váš život.

Jaké jsou vaše první slova ráno, když vstáváte? Jsou pozitivní nebo negativní? Jak se cítíte po probuzení, tak se budete cítit celý den. Tento okamžik je ve vašich rukou. Vyberte si, kam budou směřovat vaše myšlenky po zbytek celého dne.

„Dobré ráno, dnes je další krásný den. Čeká mě v něm úspěch a radost.“

Úsměv do zrcadla a pochvala „Dobré ráno Petře, dnes vypadáš dobře, čeká tě super den!“

Začíná takto váš den? Znám spousty lidí, jejichž den začíná jinými slovy. V minulosti totiž mé dny začínaly taky jinými slovy. Nebudu zde ani vypisovat co jsem si po ránu myslel, ale nebylo to nic, co by mě mohlo nějak výrazně pomoci.

Zde uvedu jeden příklad, který jste už určitě všichni slyšeli.

Ve sklenici je voda. Tato sklenice, ale není úplně plná. Jak se na ni budete dívat. Je sklenice napůl plná nebo je sklenice z půli prázdná?

Pokud mysl ovládají, negativní emoce nemůže se plnou silou zaměřit na splnění vašich nejtajnějších přání. Stále se musí zabývat negativitou. Začněte vaši mysl trénovat v pozitivním myšlení a výsledky se velmi brzy dostaví.

Pohodlně si sedněte, nenechte se ničím rušit a soustřeďte svou mysl na něco pozitivního, co vás dokáže vždy dobře naladit. Promítejte si myšlenky a představujte si tento pozitivní obraz co nejreálněji. Vaše podvědomí nerozlišuje mezi tím, co je skutečné a co je jen představa. Po tomto cvičení zjistíte, že se cítíte mnohem lépe.

Použít metodu pozitivních myšlenek jde vždy, všude a za jakýchkoliv podmínek. Dostali jste se do situace, která vás rozrušila? Rychle vyhledejte v myšlenkách něco pozitivního, co vás odvede od dané situace. Nemusíte myslet na konkrétní obraz, stačí si začít opakovat jednotlivé slovo, které vás uklidní. Mohou to být třeba slova úspěch, radost, zdraví, harmonie, klid, bohatství, nadbytek, prosperita a obzvláště velkou sílu mají slova láska a mír.

Používejte ve svém slovníku pozitivní slova co nejčastěji a uvidíte, že se začíná měnit i váš pohled na svět. Svět je přece krásné místo pro život.

Přejí vám mnoho úspěchu a splněných snů.

Jestliže vás článek zaujal, sdílejte jej prostřednictvím sociálních sítí.

Pošlete jej svým známým.

Napište do komentářů svůj názor.

Zaregistrujte se pro získávání novinek z těchto stránek.

Bookmark the permalink.