9 myšlenek, které mohou pohřbít vaše sny

9myslenekDenně se naší hlavou prožene bezpočet myšlenek. Je na nás, které myšlenky necháme hlavou jenom proletět, a které budeme rozvíjet a necháme je zesílit. Jaké myšlenky jsou v probíhajícím dnu dominantní, takový máme den. Může být úspěšný nebo neúspěšný. Některé myšlenky jsou prospěšné, některé neprospěšné a některé mohou být vyloženě toxické. Pokud se budeme dluhodobě zybývat myšlenkami, které patří mezi toxické, pro naše myšlení, tak se může stát, že tyto myšlenky dokonale pohřbí naše sny a zbyde nám jenom strach, frustrace a nezdar. Naučte se rozeznat několik základních toxických myšlenek dřív, než bude pozdě.

9 Myšlenek, které mohou pohřbít vaše sny

1. Sny mohou počkat

Až seženu lepší práci, až mě povýší, až děti odrostou…, tak se budu věnovat dosažení snů.

Je hodně důvodů proč, by měly sny počkat na splnění. Ve skutečnosti jsou to jenom výmluvy, které naznačuji, že příliš nevěříte ve splnění snů.

Lidé, kteří svým snům věří, tak nenechávají své sny čekat, prostě na jejich splnění pracují nyní. Ať jsou v jakékoliv situaci a ať se jejich sny zdají sebevíce nedosažitelné.

2. Nemám čas

Mám na práci tolik moc věcí a celý časový program se vyplnění do posledního místěčka, tak nemám už vůbec žádný prostor na práci, na svých snech.

Toto je ten pravý čas na cestou za sny. Pokud je situace již tak napjatá, tak není už důvod čekat na lepší podmínky, ty prostě nepřijdou.

Sedněte si a udělejte si revizi svého časového rozvrhu. Kolik času trávíte činnostmi, které je možné vynechat. Kontrola emailů, sledování televize, bezcílné bloumání a rozhovory s „přáteli, kteří si jenom stěžují“.

3. Nejsem dost talentovaný

Všude kolem je tolik úspěšných lidí. Tito lidé jsou vypadají úplně skvěle a jsou odborníky ve svém oboru. Jak se jim jenom mohu rovnat, na to nemám dostatek talentu.

Hoďte tuto myšlenku za hlavu. Všichni, kdo jsou nyní úspěšní, nebo uznávaní, tyto pozice dosáhli postupnou prací na svém úspěchu. Učily se z vlastních chyb, i z chyb jiným a na své cestě udělali řadu chyb.

Úspěch na talentu závisí jenom z malé části. Nejdůležitější je snaha jít dál a touha něčeho dosáhout.

Pokud máte opravdu málo talentu, tak ho nahraďte pílí a vytrvalostí.

4. Nejsem připravený

Stále mě něco schází a nemám ty správné podmínky, ty správné znalosti, to správné vybavení, prostě nejsem připravený.

Začněte teď a přípravou se zabývejte až po cestě. Obáváte se většinou zbytečně. Na všechno, co přijde se připravit nelze. Jsou věci, které vás potkají naprosto nečekaně. Budete je muset řešit bez příprav.

Lidé ztrácejí přípravou tolik času, se často ani k dané činnosti nedostanou.

5. Chci aby to bylo snadné

Jak jenom najít zkratku a vyhnout se tvrdé práci, navíc s nejistým výsledkem?

Zkratky neexistují a snadné to nebude. Tímto si můžete být naprosto jisti.

Cesta lidí, kteří něčeho dosáhli nebyla nikdy lehká. Museli se vypořádat s řadou překážet, odmítnutí, selhání. Tímto si budete muset také projít.

Na snadné cestě nelze získat zkušenosti, které z vás vybrousí toho skvělého člověka, který ve vás je.

6. Selhal jsem

Selhal jsem, a proto končím. Je přiznání porážky.

Ano, hodně lidí selhalo, ale ti co se zvedli a zkusili znovu uspět, tak se jim jednou podařilo nneselhat.

Na své cestě selžete mnohokrát. Pokud si z každého selhání odnesete zkušenost a poučení, tak vašich selhání bude ubývat a budete stále přijímat větší a větší výzvy.

7. Problém je příliš velký

Obrázek, který jste si pro svou budoucnost v mysli namalovali, je příliš velký.

Ano, sny jsou velké a jejich dosažení, není snadné, proto to také jsou sny.

Velikostí vašeho problému se nezabývejte. Začně jej plnit a postupnými kroky se problém změnší. Naučíte se jej zvládat. Postupně jej přerostete.

Bežte vpřed, nebudete mít čas přemýšlet nad velikostí vašich problémů.

8. Ostatní to mají snadnější

Nezáleží na tom, jak svého úspěchu dosáhli ostatní. Tyto myšlenky jenom vzbuzují závist. Ten kdo závidí nemůže dosáhnout dlouhodobého úspěchu.

Čím bude vaše cesta těžší, tím budete mít větší prostor  pro růst, tím máte možnost dosáhnout většího úspěchu.

Vykašlete se na ostatní a zaměřte se jenom na sebe. To, že jiní dosáhli úspěchu snadněji, vám v cestě za vaším úspěchem nepomůže.

Taky je hodně těch, co to mají mnohem těžší.

9. Nikdo se mnou nechce pracovat

K velkým úspěchům se nelze dopracovat, bez pomoci jiných. Každý úspěšný člověk má svého mentora a své spolupracovníky, na které se může plně spolehnout. Jistota, že tito lidé, stojí při něm a udělají to, co mají, dává klid k práci na věcech, které jsou důležité.

Možná se může zdát, že s vámi nikdo schopný nechce pracovat, možná s vámi nechce pracovat vůbec nikdo. Nevzdávejte se své cesty k úspěchu. Lidé, kteří vám pomohou, a kterým můžete pomoci vy, se po cestě objeví. Přijdou v pravou chvíli, až budete připraveni.

Na světe je hodně lidí, ktří čekají právě na spolupráci a vámi, jenom o tom zatím nevědí. Vydejte se do akce, abyste je mohli objevit a jít spolu k vytýčeným cílům.

Věřím, že vám tento článek pomůže načerpat potřebnou energii, která vás posune blíže k vašim snům. Nenechte převládnout, v mysli, zrazující myšlenky, nad těma, které pomáhají splnit sny.

Přidejte si mé stránky mezi oblíbené na Facebooku a dostávejte informace, pro váš úspěch jako první.

Přečtěte si ebook, který jsem, pro vás připravil.

Opusťte svou komfortní zónu, připojte se k mému týmu a pojďme spolu, za vašimy sny.

Byl článek přínosný, tak jej, prosím, sdílejte pomocí sociálních sítí. Podělte se v komentářích s ostatními o své zkušenosti.

Bookmark the permalink.