Velmi častá námitka, kterou mají lidé ohledně multi level marketingu, já nechci prodávat

Velmi častá námitka, kterou mají lidé ohledně multi level marketingu, já nechci prodávatMulti level marketing není klasický prodejní byznys. Ovšem pokud chcete vybudovat systém, který pro vás bude fungovat, tak je prodej nezbytný. Chvíli mě trvalo, než jsem pochopil, jak se multi level marketing dívá na prodej, jak správně prodej vnímat. Já nechci prodávat je jednou z nejčastějších námitek, které slýchám od lidí, kterým ukazuji obchodní příležitost multi level marketingu. Jak se s touto námitkou vypořádat, k oboustranné spokojenosti?

Jak probíhá prodej obecně

Ať chcete prodávat, nebo nechcete prodávat, tak každodenně prodáváte. Prodáváte téměř v každé chvíli, kdy s někým mluvíte.

Někdy za to nedostanete zaplaceno vůbec. Odměnou je jenom dobrý pocit, že jste někomu pomohli, nebo poradili.

Klasický příklad je, když někomu doporučíte určitý výrobek, který si mohou koupit, za určitou cenu, v určitém obchodě. Tímto doporučením jste udělali obchod, ale zaplaceno dostane, jenom obchod, ve kterém proběhne nákup.

Další příklad je, když někomu doporučíte film, na který mohou jít do kina. Vy jste udělali obchod, ale zaplaceno dostane jenom kino.

Některé obchody neuzavíráte pro peníze, ale proto, abyste získali lepší pozici.

Když se jdete dvořit ženě, tak se prodáváte. V této chvíli vám nejde o peníze, ale o to, jak na vás bude pohlíženo. Pro úspěšnost prodeje podniknete určité kroky. Oholíte se, upravíte, dobře obléknete, tato příprava je součástí prodeje.

Když jdete žádat o nové zaměstnání, tak se chováte také jako v předchozím příkladu. Také se jedná o prodej. Chcete, aby vás protější strana vnímala, co možná nejlépe.

Když jste ve společnosti přátel a chcete se dostat ke slovu, tak se, ve skutečnosti, snažíte prodat svou myšlenku, svůj názor. S jakou úspěšností vaše myšlenky prodáte, tak roste, nebo naopak klesá, vaše hodnota v dané společnosti přátel.

Co lidé vnímají jako prodej

Tyto předchozí situace lidé nevnímají jako prodej, proto je bez problémů dnes a denně vykonávají. Necítí se u toho špatně. Asi nikdo nedojde domů z práce a neřekne své ženě.

Dnes jsem prodal tomu a tomu po cestě domů myšlenku, že má jít do kina na ten a ten film.“

Za prodej většina lidí považuje pouze, prodej výrobku, při osobním kontaktu prodávajícího s kupujícím. Kdy probíhá přímo předání daného výrobku a jeho zaplacení.

Každý den něco prodáváme, a když dojde na multi level marketing, tak naráz hodně lidí prodávat nechce.

Multi level marketing, já nechci prodávat

Záleží na tom, co prodávám a jak to prodávám.

Představa, že jdu ode dveří, ke dveřím a nabízím, nějaký zázračný preparát na zhubnutí, nebo cokoliv jiného, mě také děsí. Lidé, kteří vám dávají tuto námitku si pod prodejem v multi level marketingu, právě toto představují.

Budu obíhat své známé a nabízet jim pilulky na plešatost….“

Některé společnosti multi level marketingu, už došli tak daleko, že lákají nové lidi, na hesla typu.

U nás nic neprodáváte, vše jde samo a pomocí moderních technologií.“

Lidé na to, bohužel pro ně, slyší. Pomocí moderních technologií ano, ale samo, bez prodeje to nejde.

Nedokáži si představit, že mám obchodní společnost složenou ze samých lidí, kteří nechtějí nic prodávat a také nic neprodávají. Takových lidí mohu mít tisíc, a stejně nic nevydělají oni, ani já.

Multi level marketing, není přímo o prodeji. Multi level marketing nabízí obchodní příležitost, jak získat časovou a finanční nezávislost. S tímto je třeba pracovat, když máte před sebou lidi, kteří nechtějí prodávat. Když jim bude dávat smysl obchodní model a uvidí, že mohou získat své sny, tak akceptují i prodej.

Přesto doporučiji slovo „prodej“, vůbec nepoužívat. Toto slovo lze nahradit, třeba „zákaznící nakupují“.

Multi level marketing, já chci prodávat

V tomto případě, máte před sebou člověka, který je připraven ihned budovat své podnikání. Záleží jenom na vás, jako sponzorovi, jestli bude tento člověk budovat své podnikání správně.

Zaměření se jenom na prodej může přinést velmi zajímavý příjem v krátkdobém horizontu, ale z dlouhodobého hledistka, je tento stav neudržitelný. Jednou takový člověk zjistí, že vše závisí jenom na jeho aktivitě a slibovaný pasivní příjem se nedostavil, tak končí.

Ať prodáváte rádi, nebo ne, tak je dobré studovat, jak prodávat. Protože, nemusíte prodávat jen výrobky, ale lidé s vámi budou chtít dělat byznys, jenom pokud jim ho dokážete prodat.

Jak komunikujete, jak se oblékáte, jak se chováte, jak jim svou příležitost nabízíte. Toto všechno je součástí prodeje, ikdyž úspěšný prodej, vám v tomto případě, nepřinese ihned finanční odměnu.

Když někomu ukazujete svou příležitost, tak s ním hrajete hru. Když budete hrát dobře, tak vyhráváte vy, i člověk, kterému příležitost ukazujete.

Velmi častá námitka, kterou mají lidé ohledně multi level marketing, já nechci prodávatPřihlaste se k emailovému kurzu, který jsem, pro vás, připravil.

Mohu vám pomoci, získat pasivní příjem.

Byl článek přínosný, tak jej sdílejte pomocí sociálních sítí, podělte se v komentářích o své zkušenosti.

Bookmark the permalink.
Milan Klapka napsal:

Dobrý den Petře.
Nejdřív Vám chci poděkovat za Váš skvělý web a rady.
K tématu. Píše se, že solidní MLM firma nenutí své distributory k povinným nákupům, ale chápu, že pokud firma neprodá, nemá výdělek, tudíž ani z čeho vyplácet provize. Ale už jen zmínka o možném prodeji zavírá při prezentaci distributorům dveře. Proto mně zajímá Váš názor na způsob budování sítě v MLM, kdy skutečně neprodáváme, ale jen nakupujeme výrobky, nebo používáme službu, jen pro vlastní (rodinou) potřebu. Vybudovat prosperující síť trvá určitě v tomhle případě déle, ale pokud jsou výrobky kvalitní a distributor a jeho rodina si na ně zvykne, nemá důvod přestat nakupovat. Naopak při přímém prodeji, kdy i přes např. 30 % marže, pokud člověk nenajde v prodeji zálibu, brzy ho to přestane bavit. Jestli jsem dobře pochopil knihu „Vaše domácnost je váš zlatý důl“ od Dr. Prise, myslím že právě způsob nákupu pro vlastní potřebu je ten správný argument a smysl MLM. V podstatě jen změníme místo, nebo způsob nakupování a seznamujeme s touhle příležitostí další.
Děkuji, Milan Klapka.

Petr Novák napsal:

Hezký den Milane
Děkuji, jsem rád, že jsou mé články přínosné.
Přímý prodej a osobní prodej jsou dvě různé věci. Přímý prodej není klasické MLM, zde opravdu musíte umět prodávat, možná i zahodit svou etiku, ale to nechám na každém. Je to jenom můj názor.
Sám používám výrobky, které si oblíbím. Když jsem na 100% přesvědčen, že tyto výrobky jsou kvalitní, tak je doporučím dalším lidem. Tito lidé, se mohou rozhodnout, zda je budou využívat jenom, pro svou vlastní spotřebu, nebo je doporučí dalším. Takže se zde mění slovo prodej, na slovo doporučení. To jsou schopni akceptovat, téměř všichni. Někteří lidé, chtějí třeba jenom jeden výrobek vyzkoušet, tak jim nedává smysl se registrovat do mlm a zaplatí za něj plnou cenu. Tím vznikl zákazník a byl uskutečněn prodej.
Knihu, kterou zmiňujete, jsem nečetl, ale znám ji. Ano, to mě dává smysl a také se společností, která toto umožňuje, spolupracuji. Změním místo nakupování a seznamuji s touhle příležitostí další. Tito další lidé se mohou rozhodnout, jak budou dále postupovat. Když budou prodávat půjdou vpřed rychleji, když nebudou půjdou pomaleji, ale fungující síť mohou také vybudovat.