Je možnost volby důležitá?

Žijeme ve svobodné společnosti, ve které má každý člověk možnost volby. Většina lidí tuto možnost volby nevyužívá, nebo ji využívá jen velmi omezeně. Tak je pro nás možnost volby opravdu důležitá, nebo ji nepotřebujeme?

Možnost volby není jenom, že můžeme jít jednou za několik let k volbám a zvolit si lidi, kteří povedou náš stát. Možnost volby nám nabízí hodně i v každodenním životě. Přesto mnoho lidí tuto možnost využívá jenom velmi omezeně. Vybírají si, od kterého výrobce budou jíst nezdravé jídlo, od kterého výrobce budou pít nezdravé nápoje. V dalších volbách, které jsou pro ně důležité, se cítí velmi omezení. Omezení svou komfortní zónou, zónou pohodlí.

Lidé pracují v zaměstnáních, které je nebaví a nemají je rádi. Bydlí na místech, které se jim nelíbí. Je to pro ně pohodlnější, než něco měnit. Všechno zde znají a nic nemůže narušit jejich komfortní zónu. Není zas tak špatně, aby nemohlo být ještě hůře. Tajně doufají, že stav ještě hůře nenastane a oni proplují, tak nějak v klidu svým životem. Když už k něčemu dojde a osud do cesty postaví nějakou nepříjemnost, tak se s ní co nejrychleji srovnají, zvyknou si na ni a plují v klidu dál. Každým takovou nepříjemností se omezuje o kousek možnost volby.

Osud nás zatláčí do kouta a čeká, jak se k jeho nástrahám postavíme. Necháme se dál a dál tlačit až nás úplně zlomí nebo se mu postavíme a budeme mu čelit, dokud si jej nenakloníme na svou stranu?

Co vám brání využít možnost volby a zvolit si mnohem naplněnější život, život pod vaší kontrolou?

Ať se nám to líbí nebo ne, tak z velké části naši volbu ovlivňuje množství peněz, kterými disponujeme. Představte si, co by se u vás změnilo, kdyby byl váš příjem každý měsíc o 10 000 nebo jenom o 5 000 vyšší, než je nyní?

Jednou z možností voleb, které můžeme využít je si zvolit, jak vysoké budou naše příjmy. Jak budeme pro společnost přínosní a podle toho se odvíjí náš příjem. Naše vlastní podnikání nám dává možnost volby.

Možná už se objevil strach a pochybnosti. Kde vzít čas, jak mám začít podnikat. Tyto obavy vítězí nad možností, která by nastala, kdybychom uspěli a dosáhli svých cílů. I toto je možnost volby, jít do „rizika“ nebo zůstat na místě a nechat se unášet.

Začít podnikat lze i s nízkým kapitálem, menším množstvím času a žádnými zkušenostmi. Mohu vám pomoci začít a postupně s vámi vybudovat vaše úspěšné podnikání.

Jak využijete svou možnost volby. Zvolíte si svobodně program na kabelovce? Možná začnete o něčem přemýšlet, možná opravdu změníte svůj život. Volba je jenom na vás, jste svobodní.

Zkuste na chvíli zavřít oči a přemýšlet, co by se změnilo, kdyby se váš příjem zvýšil každý měsíc o 5 000, 10 000 nebo 100 000.

–       Jíte stejné jídlo jako nyní?

–       Chodíte do stejného zaměstnání jako nyní?

–       Bydlíte na stejném místě jako nyní?

–       Jezdíte stejným autem jako nyní?

–       Chodí vaše děti do stejných kroužků jako nyní?

–       Chodí vaše děti na stejnou školu jako nyní?

–       Pojedete na dovolenou, kterou máte nyní naplánovanou?

–       Řešíte s partnerem stále ty samé věci jako nyní?

–       Cítíte se stejně jako nyní?

Jste svobodní a máte právo využít svou možnost volby. Přeji vám mnoho úspěchů a ať vás vaše rozhodnutí přivedou k životu, který chcete žít.

Pokud nejste nyní spokojení, tak vám doporučuji změnu. Nevím jakou, ale něčím je potřeba začít. Je to vaše volba.

Rozhodli jste se vypnout televizi a jít si za svou svobodou? V tom případě vám mohu pomoci, pokud budete chtít.  

Je možnost volby důležitá?Přihlaste se zdarma k emailovému kurzu, který jsem, pro vás připravil.

Navyšte svůj příjem a získejte více volného času, pro vaše sny.

Byl článek přínosný, tak jej, prosím, sdílejte pomocí sociálních sítí. Podělte se v komentářích z ostatními o své zkušenosti.

Bookmark the permalink.