Jak docílit, abyste měli ve svém mlm podnikání více aktivních lidí

Podařilo se vám již do vašeho mlm systému zaregistrovat několik lidí? Skupina pomalu roste, ale jenom velmi pomalu? Většina lidí nic nedělá, i když zaplatili vstupní poplatek a vyzkoušeli nějaké produkty? Znáte tento stav? Jak by vypadal váš byznys, kdyby se vám podařilo zaktivnit jenom malou část lidí, kteří jsou nyní neaktivní? Mělo by to zásadní vliv na vaše mlm podnikání? Zkuste těmto lidem trochu pomoci.

Jaké používáte metody, pro předání znalostí potřebných k vybudování úspěšného mlm podnikání? Většina networkerů používá dvě metody.

– řeknou lidem, co mají dělat

– ukáží lidem, co mají dělat

Buduji mlm tak, že říkám lidem, co mají dělat

Základní metoda. Předáváte vaše zkušenosti, které jste získali za dobu působení v mlm. Toto používáte, když s vámi vaši lidi konzultují, nebo jsou na semináři, kde jim informace předá speaker. 

Tyto informace jsou velmi důležité a pomáhají lidem vidět své podnikání jinýma očima. Očima úspěšnějších lidí, než jsou oni sami. Pomáhají přidat nové dílky do skládačky, kterou potřebují složit, aby byl jejich byznys rostoucí a zdraví.

Bylo by chybou si myslet, že k vybudování velkého podnikání stačí jenom předávat tyto akademické znalosti. Museli byste být velmi dobrý a zábavný učitel, aby to lidem stačilo. Většinou se stane, že tyto informace když nejsou podpořeny okamžitou akcí, tak se jaksi rozplynou. Možná zůstanou někde v hlavě a vyplují na povrch, až přijde akce.

Po tom, co budete takto lidi vést, tak se stanou vůči vašim radám časem „imunní“. už na ně nebudou působit a jejich podnikání bude i s tím vaším skomírat. Je potřeba využít další metody.

Buduji mlm tak, že lidem ukazuji, co mají dělat

Naučit se, udělat a naučit další, to je základní myšlenka mlm. Věci, které sám umím mohu někoho učit a někomu je ukazovat.

Proto svým lidem jenom neříkám, jak mají telefonovat, ale také jim ukáži jak telefonuji já. Neříkám lidem, jak mají ukázat plán, ale také pro ně ukáži plán, ať vidí, jak jej ukazuji.

Tyto informace jsou důležitou součástí, kterou potřebuji vaši lidé dostat. Pomůže jim to překonat jejich zábrany. Vidí, že to co jim říkáte také sami děláte. Budou mnohem více naslouchat tomu, co jim sdělujete. Pokud budou potřebovat, tak jim ukažte i věci, ve kterých se necítíte příliš pohodlně a samotným se vám do nich nechce.

Tak se totiž chová lídr, jde příkladem. Ve společnosti je obecně málo lídrů a lidí, kteří jsou schopní a ochotní vést druhé. Budete pro lidi mnohem více atraktivnější a budou vám věřit.

Někdy, ani tyto ukázky nestačí. Někteří vaši lidé potřebují postrčit o trochu více. K tomu se dá použít metoda, o které jsem se ještě nezmínil. Dala by se nazvat vtáhněte lidi do hry

Vtáhněte lidi do hry

Na použití této metody máte jenom několik málo pokusů, někdy jenom jeden. Pokud to nevyjde, tak daný člověk může být nadobro ztracen. K tomu se můžete postavit dvěma způsoby.

– Je nyní neaktivní, tak se nic neděje, pokud o něj přijdete.

– Také si můžete vybrat lidi, ve kterých vidíte potenciál a věříte jim, že to zvládnou. Toto vychází z předpokladu, že svým lidem věříte a berete je jako součást úspěšného týmu, i když se jim teď příliš nedaří, nebo jenom sedí na střídačce. O co teda jde.

Potřebujete, ve svém mlm, splnit úkol, na který nyní nemáte čas, nebo jej z technických důvodů nemůžete uskutečnit. Svěřte tento úkol někomu, kdo je nyní neaktivní.

Neptejte se jej jestli tento úkol zvládne. Postavte jej před hotovou věc. Měli byste znát své lidi a vědět, co jsou schopni dokázat.

Nyní přijde rozhodující chvíle. Podaří se vám tohoto člověka zaktivnit, aspoň na nějakou dobu. Pomůžete mu tímto, možná překonat problém, který mu brání v dalším postupu. Toto je varianta, která je pro vás i pro něj velmi žádoucí.

Pokud se to nepodaří a daný úkol není splněn, tak máte jasno. Jistě jste si již nachystaly záložní variantu, kde danou situaci vyřešíte sami. Mlm byznys přece není jenom rovná cesta vzhůru, ale jsou zde běžné i poklesy.

Kolik takových malých úkolů můžete zadat? Jaký by vám úspěch, jenom v několika málo případech, přinesl pokrok? Někdy přijde čas, kdy bylo již akademického vyučování dost a je třeba lidi poslat do akce. Buď padnou nebo vzejdou jako mnohem silnější.

Věříte svému týmu, jsou lidi na střídačce připravení naskočit do hry? Je to jenom na vás. Vy jste kouč a vy budete hodnocení za výsledky.

Zkombinujte tyto tři metody a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Jak docílit, abyste měli ve svém mlm podnikání více aktivních lidíPřihlaste se zdarma k emailovému kurzu, který jsem, pro vás připravil.

Naskočte do hry a zahajte své vlastní mlm podnikání, připojte se k mému týmu.

Byl článek přínosný, tak jej, prosím, sdílejte pomocí sociálních sítí. Podělte se v komentářích z ostatními o své zkušenosti.

Přečtěte si také další články

 

Bookmark the permalink.