Mějte rádi svůj telefon a kontaktujte s přehledem

Multi level marketing je výbornou příležitostí, pro mnoho lidí. Úspěch nikdo nemůže garantovat, ale pokud odvedete určité množství práce, tak se úspěch dostaví. Někomu dříve, někomu později, ale dostaví. Jedním z prvních kroků je potřeba se naučit pozvat lidi na ukázku vašeho podnikání. Jak to udělat?

Telefonické kontaktování

Základní formou kontaktování je telefon. U většiny lidí v multi level marketingu na začátku jejich podnikání byl telefonát.

Co, je účelem kontaktovacího telefonátu se můžete podívat v jednom z mých předešlých článků.

Dnes se podíváme, jak má takový telefonát vypadat.

Kontaktovací telefonát

Telefon nabízí zadní vrátka pro ústup. Takže ze začátku jej využívejte častěji, než kontaktování z očí do očí. Telefon můžete vždy položit. Když budete volat za chvíli se srovnanýma myšlenkami, tak se vymluvíte na slabou baterii.

– Základním pravidlem je držet vše jednoduché. Nehledejte žádné složitosti a nesnažte se celé vaše podnikání vysvětlit po telefonu (prostě to nejde). Jenom byste se zbytečně ztratili v hovoru.

– Pokud začínáte a nejste si příliš jisti, tak se klidně při telefonátu postavte. Získáte tím lepší postoj a budete přesvědčivější.

– Hodně záleží také, na tom koho kontaktujete. Jinak budete volat rodině, kamarádům, se kterými jste denně v kontaktu a jinak lidem, které znáte jenom od vidění nebo s nimi již delší dobu nejste v kontaktu.

– Najděte si větu, která vám sedí, a používejte ji, co nejčastěji. Jenom jejím stálým opakováním můžete získat správný postoj. Jak vaše podnikání poroste, tak se bude měnit i vaše kontaktovací věta.

– Větu volte také podle toho jak si vás lidé, kterým voláte, pamatují. Jinak budete kontaktovat, když vás znají jako člověka, který pořád něco zkouší a jinak, když je to váš první pokus.

– Každý telefonát berte jako trénink. Vy se prostě potřebujete zeptat. Pokud se nezeptáte, tak nevíte, jestli daný člověk hledá nebo nehledá.

– Pokud to jde, tak na otázky a připomínky reagujte otázkam. Kdo v hovoru pokládá otázky, ten hovor vede.

– Pokud si nejste ještě příliš jisti, tak se neptejte přímo, jestli daný člověk má zájem, ale jestli zná někoho schopného, kdo by měl zájem. Pokud bude člověk, kterému voláte ten „pravý“, tak se sám připomene.

– Koho budete kontaktovat a jak takového člověka vyberete, se můžete také podívat na jeden z mých článků.

– Neřešte příliš, co vám lidi říkají. Budou vás možná odrazovat, možná budou nepříjemní, ale budou také lidé velmi příjemní. Máme ve zvyku se zabývat hlavně těma nepříjemnýma, ikdyž jejich jenom naprosté minimum.

– Buďte při telefonátech stoprocentně úspěšní. Jak toho docílit najdete zde.

Budujete svou vlastní firmu, tak se k ní také, tak chovejte. Vaše práce je telefonovat, pokud nebudete telefonovat, tak vám nikdo nezaplatí.

Jste kousíček od úspěchu, tak udělejte ten poslední krok.

Několik příkladů kontaktovacích telefonátů

Ahoj, začal jsem podnikat a hledám lidi pro spolupráci. Tak jsem se, chtěl zeptat, zda máš v současné chvíli zájem o navýšení příjmů? Mohly by z toho být dobré peníze.

Ahoj, začal jsem podnikat a hledám lidi pro spolupráci. Tak jsem se, chtěl zeptat, jestli znáš někoho, kdo by si chtěl vydělat? Mohly by s toho být dobré peníze.

Ahoj, rozjíždím nový projekt a hledám lidi pro spolupráci, tak jsem se tě chtěl zeptat, jestli znáš někoho schopného, koho mě můžeš doporučit, kdo by měl zájem si vydělat pěkné peníze?

Ahoj na firmě rozjíždíme nový projekt, k tomuto projektu je potřeba taková zhruba hodinová prezentace. Já bych si ji potřeboval natrénovat. Tak jsem se, chtěl zeptat, zda bych se mohl u tebe stavit na kafe a ty bys mě řekl, co na to říkáš. Jak to mám když tak vylepšit.

Je to několik příkladů vět, které vám pomohou začít. Po několika opakováních už budete vědět, co vám v nich nesedí a můžete je změnit, aby pro vás fungovali, co nejlépe. Můžete také do komentářů napsat, jak kontaktujete vy.

Budete čelit otázkám a připomínkám. Některé časté a zajímavé rozeberu v dalším článku. Sledujte stránky nebo se rovnou přihlaste k odběru novinek. Přidáním mých stránek mezi oblíbené na Facebooku budete také o všem informováni.

Spojte se, se mnou. Mohu vám pomoci začít.

Jestliže vás článek zaujal, sdílejte jej prostřednictvím sociálních sítí.

Podělte se ze svým názorem v komentářích.

 Vezměte si ode mě dárek, který jsem pro vás připravil.

Bookmark the permalink.