10 bodů dobrého sponzora v mlm

10 bodů dobrého sponzora v mlmČlověk, který vás zaregistruje do společnosti mlm je váš sponzor. Vaší registrací, povinnosti sponzora k vám nekončí. Pokud jste u dobré společnosti mlm, tak by váš sponzor vaší registrací, neměl získat žádnou finanční, ani jinou, odměnu. Měl by být zaplacen, až za váš úspěch. Sponzor je tedy člověk, který je zainteresovaný na vašem úspěchu. Z tohoto důvodu je v jeho nejlepším zájmu, aby vám co nejvíce pomohl. Co od dobrého sponzora teda očekávat? Co byste měli udělat, abyste se dobrým sponzorem stali vy sami?

10 bodů dobrého sponzora v mlm

1.     rozptýlit obavy

Každý začátek, ať začínáme s čímkoliv, provázejí obavy. První úlohou sponzora v mlm, je tyto obavy rozptýlit. Ujistit nového člověka, že vše zvládne, že i on může být úspěšný, že mlm může fungovat i pro něj.

2.     budovat vztah

Celé mlm je založeno na vztazích. Jenom pokud vám vaši lidi věří, tak udělají, co jim řeknete. Budování vztahu začíná, již při prvním kontaktu a pokračuje stále. Lidé nebudou budovat mlm s vámi, jenom na základě logického rozhodnutí. Lidé budou budovat mlm na základě emocí. Vzbuzujte v lidech jenom ty nejlepší emoce. Snažte se, aby byli rádi ve vaší přítomnosti.

3.     ukázat co dělat

Kvalitní společnosti mají zpracované kroky podle, kterých se mlm buduje. Systematická aplikace těchto kroků, vás přivede k úspěchu. Úkolem sponzora je vás s těmito kroky seznámit, naučit vás je správně používat a vysvětlit vám jejich účel.

4.     pomoci začít

Nový člověk viděl jenom jednou váš marketingový plán. Je naivní očekávat, že by jej ihned dokázal zopakovat, pro někoho dalšího. V začátcích potřebuje účel tohoto plánu vysvětlit, naučit jak jej ukazovat. Jak najít lidi, kterým tento plán ukáže. Udělejte tyto první kroky společně s ním.

5.     chválit

Celkově ve společnosti chybí ocenění. Toto ocenění lidem chybí, i když to většinou nepřiznají. Dejte jim toto ocenění vy. Chvalte své lidi, za každý malý krůček, který udělají. Každý malý úspěch zasluhuje pochvalu. Člověk, který je chválen dosahuje mnohem lepších výsledků. Má chuť pracovat.

6.     mít trpělivost

Mějte s lidmi trpělivost a stále vysvětlujte dokola. Je třeba lidem říkat věci, tak dlouho až je jednou začnou dělat. Někdo měl trpělivost s vámi, mějte trpělivost vy, s dalšími.

7.     napojit na systém

Kvalitní společnosti mlm mají svůj vzdělávací systém. Tento systém umožní všem zúčastněným dosahovat mnohem lepších výsledků, v mnohem kratším čase. Napojte lidi na tento vzdělávací systém. Vzdělání dá lidem potřebnou víru a postoj, který je potřeba k dosažení úspěchu.

8.     být na blízku a k dispozici

Buďte lidem na blízku. Buďte připraveni jim pomoci. Jste tu pro ně, oni na vás spoléhají. Buďte připraveni podat kdykoliv pomocnou ruku.

9.     vzdělávat ve výrobcích a službách

Při každém setkání se aspoň okrajově zmiňte o výrobcích a službách vaší společnosti. Řekněte něco zajímavého o některém výrobku. Když lidé budou výrobkům věřit a sami je používat, tak bude mnohem jednodušší o nich mluvit i před potencionálními zákazníky.

10.   nedělejte nic za vaše lidi

Jako sponzor můžete lidem pomoci odvalit balvany z cesty. Můžete jim umést cestičku, ale jenom oni mohou po této cestě jít. Je jenom na nich jestli se, rozhodnou po této cestě jít, nebo zůstat na místě.

Nedělejte nic, za své lidi jenom, protože umíte tyto věci lépe, než oni, protože je připravíte o možnost se naučit tyto věci lépe, než je umí nyní.

V jednom článku nelze obsáhnout vše. Proto zůstaňte napojeni, sledujte stránky, kde budou přibývat další informace.

10 bodů dobrého sponzora v mlmPřihlaste se k emailovému kurzu, který jsem, pro vás, připravil.

Pokud toužíte převzít zodpovědnost za svůj život, tak mě kontaktujte. Mohu vám pomoci začít.

Byl článek přínosný, tak jej sdílejte pomocí sociálních sítí, podělte se v komentářích o své zkušenosti.

Bookmark the permalink.
martin javorsky napsal:

Zly sponzor v mojom pripade. A moja