Lidem, kteří dělají síťový marketing, se všichni vyhýbají. Slyšeli jste to už někdy?

Lidem, kteří dělají síťový marketing, se všichni vyhýbají. Slyšeli jste to už někdy?Je to jeden z mýtů, který se mezi lidmi šíří. Proč, se takové věci mezi lidmi šíří?

Lidé žijí v bezpečí svých životů a síťový marketing je něco, co jim toto bezpečí narušuje. Je proto přirozené se bát. Lidé v síťovém marketingu jsou otevření a jsou trochu jiní. Přesto si nemyslím, že je potřeba se jich bát nebo se jim vyhýbat.

Když děláte síťový marketing správně, tak se vám lidé vyhýbat nebudou!

Velkou nevýhodou a zároveň výhodou síťového marketingu je, že do něj může vstoupit kdokoliv. Této příležitosti využijí často lidé, bez předchozích zkušeností s komunikací s lidmi. Z toho mohou vyplynou nedorozumění, protože nekonzultují své kroky s lidmi, kteří jim k obchodní příležitosti pomohli.

Prvotní pocity jsou ohromné nadšení. Toto nadšení s postupem času upadá. Přichází vystřízlivění a je potřeba si ujasnit pohled na věc, myšlenky a názory.

Nadšení

Máte něco, co se vám jeví jako nejlepší věc na světě. Snažíte se to šířit dál, ale narážíte na vlnu odporu. Druzí lidé s této věci nejsou, tak moc nadšení jako vy. Spíše jsou skeptičtí a nejlépe vědí, že to nemůže fungovat, že to tu už bylo a nefungovalo to. Ve vás se odehrává nový příběh. Začnete tyto lidi odsuzovat.

Vaše myšlení se mění. Myšlení se, ale nemění postupným přechodem, ale téměř přes noc. Lidé ve vašem okolí vás znali jako někoho, kdo se s nimi baví o důchodu, stravenkách, příspěvcích na odborové svazy. Nyní ze dne na den jim tvrdíte, že toto všechno nemá cenu, je to špatně a nejlepší je úplně jiná věc. Jsou z toho zmatení.

Proč, jim naráz říkáte, jak mají žít, když jste ještě včera byli s nimi po práci na pivo?

Kde je problém?

Problém je ve vašem přístupu. Prostě to nejlepší, pro vás nemusí být to nejlepší, pro všechny ostatní ve vašem okolí. Zdá se, že je to situace bez řešení. Z práce ještě odejít nemůžete. Přesto si s některými lidmi už moc nerozumíte.

Vy jste se změnili, protože jste se změnit chtěli. Nikdo vás nenutil, tak ke změně nenuťte ostatní. Když se budou chtít změnit, tak se změní. Když je budete nutit, tak se proti vám zvedne vlna nevole, nic víc.

Je to normální proces, kterým prošel, asi každý, kdo se síťovým marketingem začal. Ti co si uvědomili, co mají v rukou, se s tímto vyrovnali. Ti, co to nedokázali, skončili a mluví o tom, že pokračováním by jenom došli o přátele a další nesmysly.

Žádný učený z nebe nespadl. Tak je potřeba se naučit dělat síťový marketing správně.

To, že se vaši přátelé v průběhu života mění, je přirozený stav. Jenom vstupem do síťového marketingu se tento stav trochu urychlí. Začnete vyhledávat jiné lidi, než doposud. Lidé, se kterými jste trávili čas do teď, budou také hledat někoho jiného.

Chodíte po práci se spolupracovníky na pivo nebo o víkendech na společné akce. Stalo se vám, že když jste změnili zaměstnání, školu, sportovní oddíl, kroužek, tak jste tyto lidi přestali vyhledávat a zařadili jste se do skupiny v nové skupině? Přesně takto postupuje síťový marketing.

Přestaňte soudit lidi a dejte jim možnost vlastní volby. Nechtějí se s vámi bavit o vašem novém podnikání, tak se s nimi bavte o něčem jiném.

Když budete dělat síťový marketing správně, tak se budou lidi s vámi bavit rádi. Ztratit přátele můžete, jenom pokud děláte síťový marketing špatně!

Co znamená dělat síťový marketing špatně?

Stane se z vás dotěrný prodejce. Kdokoliv se objeví ve vaší blízkosti, tomu budete nutit své produkty. Pokud budete vytrvalí, tak si vypracujete schopnost vždycky něco prodat. Lidé si ani neuvědomí, že od vás zase něco koupili. Až v klidu doma zjistí, že to vlastně, ani nepotřebují. Proto si raději rozmyslí, jestli vás budou příště vyhledávat.

Přece se musím zeptat, co nejvíce lidí jestli nemají zájem, abych měl úspěch.

Ano, to musíte, ale jen v rozumné míře. Slyšeli jste jednou ne, tak proč se domnívat, že by měl na druhý den ten samý člověk říct ano? Ví, co děláte, možná si myslí, že tomu i rozumí a když se jeho situace nějak změní, tak se vám ozve nebo připomene, tak že to určitě poznáte. Do té doby jděte za někým jiným. Síťový marketing je práce, proč se stále chcete bavit se svými přáteli o práci. To musí unavovat a vyčerpávat i vás.

Když se z vás nestane dotěrný prodejce, tak se vám lidé nebudou vyhýbat.

V určitých chvílích si můžete připadat, tak trochu schizofrenně.

Víte, že můžete lidem pomoci, ale oni o vaši pomoc nestojí, přesto byste jim pomoci chtěli. Je to smutné, ale je potřeba toto překonat a spolknout. Pomoct můžete jenom tomu, kdo hledá. Kdo nehledá neví, že pomoc potřebuje, tak mu nepomáhejte.

Víte o někom, že je schopný má spousty kamarádů a známých, kdyby začal, tak může být velmi úspěšný a to by mohlo zase pomoci vám. Přesto odmítá. Nechte to být, budou jiní, kteří s vámi budou chtít pracovat. Možná nebudou ze začátku, tak dobří, ale vypracují se a budou vašimi novými přáteli, kteří s vámi byznys vybudují.

Slyšíte ve svém okolí spousty názorů, které nejsou pravdivé a se kterými nesouhlasíte, přesto, že jste je ještě nedávno sami podporovali a šířili. Překonejte to a zvyšte své úsilí, abyste mohli toto místo s klidem opustit.

Příliš se vám nedaří, tak vnucujete své produkty a služby komukoliv, kdo se k vám přiblíží? Je to marná snaha. Nemrhejte energií a raději ji věnujte k nalezení toho, kdo o vaši příležitost stojí.

Máte právo a možnost se zeptat všech zda chtějí. Oni mají zase právo říci ne, tak jim toto právo neberte a respektujte jej. To je cesta k úspěchu.

Hledáte východisko ze své situace, chcete zlepšit svůj život, chcete se rozvíjet, toužíte po změně? Mohu vám pomoci.

Lidem, kteří dělají síťový marketing, se všichni vyhýbají. Slyšeli jste to už někdy?

Jestliže vás článek zaujal, sdílejte jej prostřednictvím sociálních sítí.

Přepošlete článek svým známým.

Vezměte si ode mě dárek, který jsem pro vás připravil.

Bookmark the permalink.