Kolika lidem řeknete o svém podnikání?

Měl jsem zajímavý telefonát. Kamarádka si otevřela kadeřnictví. Aby získala zákazníky a dostala zprávu o svém novém podnikání mezi lidi, tak obvolávala své kamarády a známé. Mezi nimi jsem byl i já. Telefonát zněl zhruba takto.

„Ahoj, otevřela jsem si kadeřnictví, kdybys potřeboval ostřihat, tak se stav. Mám to tam a tam. Kdyby měl někdo zájem změnit holiče nebo kadeřníka, tak se kdyžtak zmiň o mně. Díky.“

Je na tom telefonátu něco zajímavého?

Není je to normání postup. Když začne někdo podnikat, tak o svém podnikání řekne, co možná největšímu množství lidí. Z tohoto množství vypadne několik, kteří se stanou zákazníky nebo doporučí dalším lidem a zákazníci se stanou z těchto lidí.

Nejsem její cílová skupina, protože mám doma strojek na vlasy a střihá mně žena. V rodině všichni mají své holiče nebo kadeřníky, jsou s nimi spokojení a nemají potřebu chodit za někým novým.

Proč mně tedy volala? Jak vybrala zrovna mně?

Její cílový trh jsou lidé, kteří mají vlasy. Takže volala všem.

Zákazníky se stanou jenom ti, kteří chtějí ostřihat teď. Ostatní vemou zprávu na vědomí a nic se neděje.

Co se stane, když se neobjevím ve dveřích jejího kadeřnictví? Bude se hroutit a bude chtít skončit se svým podnikáním? Myslím, že ne.

Lidí je spousta a někteří na její nabídku reagovali kladně. Tito lidi jí stačí, aby mohla své podnikání rozjet. Postupem času se objeví nový zákazníci, kteří budou z řad cizých lidí. Budou možná přilákáni placenou reklamou. Ovšem pro začátek jí stačí obvolat své kamarády a známé.

Jak je to v multi level marketingu?

Máte nové podnikání, ze kterého jste nadšení, ale nechcete o něm nikomu říct? Pro vás je dobré, ale bude dobré i pro ostatní? Ano bude. Proč, by jako nemělo být? 

Hodně lidí, kteří zahájí toto podnikání a něm nikomu nechtějí říct. Co by si o mně pomysleli?

Někteří se dokonce zeptají a lidi jim řeknou ne. To je tragédie, asi nejsem dost dobrý.

Tak kde je problém?

Všichni lidé nechtějí teď ponikat a vydělat víc peněz. To, že nechtějí, ale zjistíte jenom, tak že se jich zeptáte. Jinak to nejde. Dokud jim o svém podnikání neřeknete, tak oni neví, že nějaké máte. Prostě se zeptejte.

Někteří chtějí podnikat, ale ne v oboru, ve kterém podnikáte vy. Tak se taky nic neděje. Prostě hledejte dál. Možná budou mít zájem jejich známí.

Ono, ani moc nezáleží na tom jestli chtějí s vámi pracovat vaši kamarádi a známí, ale spíš na tom, kam vás tito lidí zavedou. Možná vám doporučí někoho, kdo má zrovna zájem.

Vy máte právo se zeptat všech a všichni mají právo říct ano nebo ne. Vaším úkolem je se zeptat. Zbytek už není na vás. Nemůžete ovlivnit odpověď, kterou vám někdo dá. Můžete pouze ovlivnit kolika lidí se dnes zeptáte.

Pokud chcete mít fungující podnikání, tak se zeptejte co nejvíce lidí. Není na co čekat. Pokud budete čekat, tak riskujete, že jich někdo zeptá dřív než vy.

Telefon je kamarád 🙂

Spojte se, se mnou. Mohu vám pomoci začít.

Jestliže vás článek zaujal, sdílejte jej prostřednictvím sociálních sítí.

Podělte se ze svým názorem v komentářích.

 Vezměte si ode mě dárek, který jsem pro vás připravil.

Bookmark the permalink.