Jste vedoucí nebo leader?

Jste vedoucí nebo leader?Navázali s vámi lidé spolupráci a po určité době skončili? Přemýšleli jste nad tím proč? Proč, chtěli s vámi spolupracovat?  Co od vzájemné spolupráce očekávali a co jste jim nabídli? Zde je pohled na jednu možnost k ukončení spolupráce.

Velká část lidí, pro které je multilevel marketing zajímavou volbou, chtějí opustit zaměstnání.

Důvody k opuštění zaměstnání mohou být různé, ale dost často je to snaha zbavit se svých nadřízených. Chtějí rozhodovat o tom, co budou dělat a kdy to budou dělat.

Nabízíte jim tuto možnost nebo se je snažíte řídit? Co jste jim slibovali na začátku spolupráce? Multilevel marketing je obchodní příležitost, kdy jste sami svým šéfem?

Lidé nechtějí být komandováni a plnit příkazy. Z tohoto stavu jsou již znechucení. Nezadávejte jim úkoly, které musí splnit. Jinak budete stále muset hledat nové lidi, kteří budou ochotni zadané úkol plnit.

Lidé, kteří plní rádi zadané úkoly určitě nejsou ti praví pro podnikání. Je to mentalita spíše zaměstnanců.

Jak toto změnit? Staňte se leaderem, lídrem. V češtině není ekvivalent pro toto slovo a tuto úlohu. Používám tedy anglické slovo leader.

Multilevel marketing je založen na spolupráci! Multilevel marketing není o řízení lidí!

Jste vedoucí nebo leader?

Zaměřte se tedy na zdokonalení vaší práce s lidmi a vaše vůdčí schopnosti. Většina úspěšných lidí v  multilevel marketingu jsou výbornými motivátory. Vědí, kdy je potřeba povzbudit a kdy je potřeba přitvrdit.

Poraďte lidem činnosti, které jsou pro ně v danou chvíli, podle vás, důležité, ale netrvejte na jejich bezpodmínečným splnění a ještě k tomu s časovou lhůtou. Každý člověk je jinak rychlý a je ochoten věnovat multilevel marketingu jiný čas.

Mějte trpělivost a ochotu opakovat stále dokola ty samé věci. Jednou vaše slova padnou na úrodnou půdu. Včera nemusel být správný čas, proto co dnes dává smysl.

Nezadávejte úkoly. Předávejte motivaci pro další kroky.  

Jste vedoucí nebo leader?

Jestliže vás článek zaujal, sdílejte jej prostřednictvím sociálních sítí.

Pošlete jej svým známým.

Napište do komentářů svůj názor.

Zaregistrujte se pro získávání novinek z těchto stránek.

Bookmark the permalink.