Jste nákladovou položkou, nebo kapitálem?

nakladova_polozkaProžili jsme čas, ve kterém spousta lidí hodnotí svůj život a přemýšlí, o jeho změně. Takto hodnotí předchozí období, také většina firem. Jako vždy velká část firem přemýšlí, že jejich výsledky nejsou takové, jaké by měli být. Proto se rozhoduje o snížení nákladů a zefektivnění provozu. Zefektivnění provozu často zahrnuje snižování počtu zaměstnanců. Z tohoto důvodu hodně lidí očekává nový rok s obavami. Proč, většina firem upřednostňuje propouštění, před jinými formami úspor?

Jak člověka (vás), vnímají firmy a zaměstnavatelé

Člověk je jednotka, která přináší náklady. Takového člověka, je třeba pravidelně vzdělávat. Zajistit mu možnost přístupu k hygienickému vybavení. Zajistit mu určité pracovní podmínky. Zajistit mu lékařské prohlídky. Zajistit jeho bezpečnost, při práci. Je spousta nákladů, které zaměstnanec nevidí a nezná, ale zaměstnavatel je musí zaplatit.

Náklady na jednoho zaměstnance nejsou zrovna nejnižší.

Takže když se jedná o snížení nákladů, tak je první na řadě zaměstnanec. Někdy to dopadne dobře. Zaměstnavatel se dohodne se zaměstnanci, že je nepropustí, ale jenom jim sníží výplaty. Často pod záminkou, že je to jenom dočasné a až se zlepší situace, tak zase výplaty navýší. Všichni jsou šťastní.

Přesto proti zaměstnancům hraje ještě jedna věc. Výzkumy dokazují, že člověk dokáže soustředěně s plným výkonem pracovat pouze 4 – 6 hodin denně. Co se, ale děje se zbytkem pracovní doby, kterou musí zaměstnavatel zaplatit?

Je to opravdu tak? Tak proč nenahradit všude, kde je to jenom trochu možné, zaměstnance stroji. Stroj, nepotřebuje mnoho. Zaplatíte pořizovací cenu, kterou si můžete dát do nákladů. Takže zaměstnavatel je daňově zvýhodněn. Náklady na servis jsou mnohem nižší, než náklady na zaměstnance.

Líbí se vám to? Stále chcete být zaměstnancem? Nákladovou položkou, kterou je možné jedním podpisem vyřadit z inventáře? Proč, v tomto stavu většina lidí zůstává?

Odpověď je jednoduchá. Je to pohodlné.

Lidé jsou na tento stav zvyklí. Odpovídá to jejich komfortní zóně. Nemusejí se moc snažit, učit se novým věcem.

Kam to vede

Většina firem, která takto uvažuje. Dříve, nebo později, skončí na hranici přežití, spíše dříve.

Tyto firmy sice fungují, ale jenom na nejnižší možné hranici. Kdy jejich fungování stojí na přítomnosti několika nezbytných lidí. Jejich odchod se jen těžce nahrazuje.

Stále se vám to líbí? Kdy budete na řadě vy? Kdy se u vás objeví podpis, snižující náklady?

Jde to i jinak.

Buďte kapitálem, který se stále zvyšuje

Člověk nemusí být vždy jen nákladovou položkou. Člověk může být kapitálem.

Jenom ve společnosti, kde je člověk považován za kapitál, může být přítomen trvalý růst a prosperita. Hodnota člověka roste díky jeho zkušenostem a jeho vzdělání. Můžete takovou společnost vyhledat, anebo ji vybudovat.

Tento princip lidského kapitálu, se nese celým multi level marketingem. Společnosti, které si to uvědomily, tak dosahují pravidelných rostoucích výsledků. Společnosti, které se zaměří na rychlý růst a okamžitý prodej (zisk) se nemohou z dlouhodobého hlediska prosadit.

Jak zvýšit lidský kapitál

Lidský kapitál roste, když se podaří vybudovat pozitivní vztahy mezi lidmi. V prostředí vzájemné důvěry se lidský potenciál násobí.

Hodnotu člověka určují jeho zkušenosti a jeho znalosti. Tyto dvě věci samotné nestačí. Je důležité umět přenést zkušenosti a znalosti na další lidi. Tím roste vaše hodnota.

Pokud chcete být v multi level marketingu velcí, tak postavte svůj úspěch na budování důvěry a mezilidských vztazích.

Nic se neděje hned. Dejte svému úspěchu čas. Investujte do svého růstu, do vzdělání. Zaměřte se na komunikaci s lidmi. Naučte se, zajímat o druhé lidi, budujte přátelské vztahy. Možná nezískáte ihned příjem, který jste si představovali, ale z dlouhodobého hlediska, je to cesta, která vás dovede až na vrchol. Dojdete do bodu, kdy váš růst nepůjde zastavit.

Můžete se pokusit tento model přenést do svého zaměstnání, ale myslím, že nebudete mít příliš úspěch. V zaměstnání narazíte na trochu jiné typy lidí, než jaké byste potřebovali, pro budování pozitivního prostředí růstu.

Přeji, ať se vás snižování nákladů netýká. Přeji také, ať máte dostatek odvahy, začít vnímat sebe sama jako kapitál.

Zjistil jsem, že lidi (ne)chtějí dělat multi level marketingPřihlaste se k emailovému kurzu, který jsem, pro vás, připravil.

Mohu vám pomoci, začít budovat kapitál.

Byl článek přínosný, tak jej sdílejte pomocí sociálních sítí, podělte se v komentářích o své zkušenosti.

Bookmark the permalink.