Jeden zaručený způsob, jak být oblíbený

Každý člověk aspoň jednou v životě toužil být u někoho oblíbený. Pokud chceme být oblíbení, tak si musíme první najít důvod proč, být oblíbený. Až po objevení těchto důvodů můžeme hledat způsoby, jak být oblíbení. Přesto platí, že když nám na někom opravdu záleží, tak uděláme téměř cokoliv, abychom u něj byli oblíbení.

Proč se chceme stát oblíbení

Můžeme sledovat osobní cíle nebo cíle pracovní. Oblíbení chceme být u některých lidí, protože nám na nich z různých důvodů záleží. Chceme s nimi trávit více času nebo to jsou naši potenciální obchodní partneři nebo jim chceme pomoci nebo chceme jenom strávit několik následujících okamžiků příjemnou konverzací s neznámým člověkem. Důvody mohou být různé.

Přesto platí, že každý člověk má své cíle. Jelikož žijeme ve společnosti lidí, tak naše úspěchy hodně záleží na tom, jaké máme vztahy s lidmi ve svém okolí a jak celkově na lidi působíme.

Existuje mnoho způsobů, jak být oblíbený. Přesto, žádný z nich nebude fungovat jenom sám o sobě. Vždy je potřeba několik věcí, které do sebe zapadnou, abychom se stali oblíbení. S oblibou je to jako se skládáním puzzle, všechny dílky do sebe musejí přesně zapadnout a je potřeba je první najít a roztřídit. V článku vám ukáži jeden podstatný díl tohoto puzzle obliby.

Jeden zaručený způsob, jak být oblíbený: používejte při hovoru jméno

Každý člověk se nějak jmenuje. Pro hodně lidí je jejich jméno to nejcennější, co mají. Slyší jej od narození  a jsou na něj patřičně hrdí. Jsou rádi když jej slyší. Jméno je jedna z prvních informací, kterou se dovíme o člověku, se kterým jsme se právě seznámili. Jméno nás provází celý život. Chceme vidět naše jméno napsané zlatým písmem.

Používejte jména lidí a pracujte s nimi. Pokud používáte jméno daného člověka, tak získá pocit, že vám na něm záleží. Vždy když použijete jeho jméno, tak ví, že nemluvíte v obecné rovině, ale mluvíte přímo k němu.

Jak si jméno zapamatovat

Možná namítnete, že nemáte paměť na jména. Pokud chcete být oblíbení, tak to změňte a začněte trénovat. Je několik pomůcek, jak si jméno zapamatovat.

– Když vám někdo při představování sdělí své jméno, tak jej jednou nahlas zopakujte.

– Můžete si jméno několikrát v hlavě zopakovat.

– Později si můžete jméno zapsat na papír nebo třeba do mobilního telefonu.

– Když jméno přeslechnete nebo zní cizojazyčně, tak ihned požádejte, ať vám dotyčný jméno zopakuje. Předejdete, tak situaci, kdy budete jeho jméno komolit nebo se budete vyslovení jména vyhýbat, protože jej neznáte.

Někoho jste delší dobu neviděli a nemůžete si jeho jméno vybavit?

V tomto případě můžete předpokládat, že je na tom podobně. Tak se znovu představte a uveďte, odkud se zhruba znáte. Měli byste nastartovat automatickou reakci a daný člověk se vám taky představí. Pokud ne, tak se jej na jméno, s omluvou zeptejte.

Je lepší se raději hned zeptat, než celý rozhovor čekat, jestli vám své jméno sdělí nebo jej oslovovat špatným jménem.

Jak jména používat

Jak se vám daný člověk představil, tak chce abyste jeho jméno používali.

Když se někdo představí jako Petr, tak mu říkejte Petr.

Když se někdo představí jako Míša, tak jí říkejte Míša.

Možná vám může zdrobnělina přijít jako moc osobní, ale když se někdo, tak představil, tak se nebojte ji použít.

Když se bavíte v kolektivu více lidí a jste zvyklí někoho oslovovat zdrobnělinou, tak je možná lepší jej v kolektivu oslovovat jménem ve správném tvaru. Zejména když jdete na obchodní jednání a jsou s vámi cizí lidi, tak toto zvažte. Mohli byste použitím zdrobněliny snížit něčí důvěryhodnost.

Použijte jméno vždy, když chcete zachytit něčí pozornost, zdůraznit myšlenku, zosobnit hovor.

Chcete-li dosáhnout úspěchu v jakékoliv činnosti, která je spojená s lidmi, tak bude potřebovat být u nich oblíbený. Vložte jména do svého slovníku a uvidíte, jak se vaše rozhovory mění.

Chcete se stát součástí úspěšného týmu?

Jestliže vás článek zaujal, sdílejte jej prostřednictvím sociálních sítí.

Podělte se ze svým názorem v komentářích.

Vezměte si ode mě dárek, který jsem pro vás připravil.

Bookmark the permalink.
Josef Mencl napsal:

Vážený pane Nováku,

musím upřímně pochválit Váš článek. Postřehy které jsem v něm našel mě obohatili o nové pohledy na věc.

Děkuji

Josef Mencl