Jak správně číst knížku? Úplně ji zničit!

Koupili jste si knížku o osobním rozvoji, aby vám pomohla? Možná jste si ji jen stáhli z netu. Jak takováto knížka skončila? Jednou jste si ji proletěli a s dobrým pocitem jste ji téměř netknutou uložili do knihovničky. Stačilo jen odtrhnout další knížku, která vás má dovést k úspěchu a návod v ní obsažený nefunguje. Nefunguje, tak jako pokaždé a pokolíkáté už?

NE! STOP!

Takto se knížky s návodem na úspěch nečtou. Jak se tedy mají číst, jak má taková kniha po přečtení vypadat?

Je to vaše kniha, za kterou jste zaplatili VY. Vám má tedy pomoci, není ji třeba šetřit. Ať si druzí koupí svou. Pokud splní svůj účel a pomůže vám v dané situaci, tak peníze, které jste za ni utratili se vám určitě vrátí v podobě úspěchu. Takže, když bude chtít uspět někdo jiný, tak si koupí knížku svou. Bude si jí víc vážit, bude ji moci použít k úspěchu a hlavně bude ji moci zničit.

Knížka musí být po přečtení špinavá, umazaná a neprodejná. Takovouto knihu čtete stále dokola, v každé situaci a v každé chvíli.

Jedete vlakem čtete, jedete autobusem čtete, jedete metrem čtete, jedete tramvají čtete. Snídáte čtete, obědváte čtete, večeříte, usínáte, koupete se a stále čtete. Není místo, ani chvíle, která by vám zabránila získávat znalosti obsažené v knihách zaměřených na úspěch.

Do knihy si malujete několika různýma barvičkama, podtrháváte, kroužkujete, zaškrtáváte, píšete poznámky.

Udělejte si výpisky. Poznámky, které vám umožní najít vždy rychle a přehledně myšlenky, které si potřebujete připomenout a ujasnit.

Ke knize se stále vracíte s každým dalším čtením hledáte střípky a perličky, které vám při minulém čtení unikly. Nenechte si ujít jedinou věc, kterou tato kniha obsahuje.

Autor do knihy vložil vědomosti a znalosti, které načerpal často za několik desítek let. Vám je předkládá v podobě několika stránek textu, často doplněného obrázky, které podtrhují a zdůrazňují silné myšlenky.

Stále hromadíte v knihovničce nové a nové knížky? Stále a stále vám uniká úspěch mezi prsty?

Už s tím konečně skončete. Vemte jednu knihu, která vám přijde do cesty. Kniha, která vám pomůže a je pro vás ta pravá se objeví ve správný čas. Má moc vám pomoci, ale jenom pokud budete otevření její pomoci.

Není třeba se zavalovat stále novými a novými myšlenkami. Je jen třeba uchopit myšlenky, které již máme a začít s nimi pracovat. Uchopit je tak, jak nám je autor nabízí. Autor často předkládá návod, jak s těmito informacemi pracovat. Proč, se stále bráníme návodům a nápomocným radám. Pro samé hledání chybějící pomoci nevidíme pomoc, která je nám nabízena.

Jestliže vás článek zaujal, sdílejte jej prostřednictvím sociálních sítí.

Přepošlete článek svým známým.

Vezměte si ode mě dárek, který jsem pro vás připravil.

Bookmark the permalink.
Lola napsal:

Dobrý den. Beru si k srdci s knihami více pracovat. Akorát teda já to mám tak, že knihy jsou pro mě posvátná díla a neudělám do nich tužkou ani mini tečičku- udržuji je ve výborném stavu. Udělat z nich salátová vydání si netroufnu. Hm, tak teď jdu přemýšlet proč…..
Nashledanou