Jak se zbavit rychle strachu z odmítnutí

Bojíte se, že s vámi nebudou lidé souhlasit a budou si myslet o vás něco špatného. Možná si, ani nemyslíte, že by si mohli myslet něco špatného, ale přesto se jich nezeptáte na věc, která je, pro vás důležitá. Stav, který zažil, aspoň jednou, každý z nás.

Jak je to důležité?

Když se strach z odmítnutí objeví při věci, na které nám příliš nezáleží a není důležitá, tak není důvod se nějak blokovat a dále se touto věcí zabývat.

Může nastat situace, že nám strach z odmítnutí zabrání v nějaké činnosti, která je pro nás důležitá, která nás posune k našim cílům.

V tomto případě už je tento strach něco s čím je třeba bojovat a postavit se mu.

O strachu z odmítnutí bylo napsáno, již mnoho knih. Celá myšlenka osobního rozvoje je založená na překonání strachu z neznámých věcí a činností.

Tip, jak se zbavit rychle strachu z odmítnutí

Zaujal mě jeden tip. Uvádí jej ve své knize Blair Singer. Tento postup nemůže zopakovat, asi každý, ale je velmi zajímavý.

Blair Singer byl zaměstnán jako prodejce počítačů, ale tyto počítače prodával lidem na ulici. Kdy musel někoho zastavit dát se s ním do řeči a tento počítač mu nabídnout. Na začátku dostal normu, kolik musí prodat počítačů za šest týdnů.

Ze začátku vše šlo velmi špatně a nebyl schopen někoho oslovit a prodat, nebo jenom nabídnout, jediný počítač.

Po několika dnech si jej zavolal vedoucí prodeje na pohovor.

Dal mu návrh, že to není běžný postup, ale u něj udělají výjimku.

Blair Singer byl potěšen a hlavou mu probíhal plán, jak jej dají na jiné místo. Není přece vhodný pro osobní prodej a byl by raději někde v kanceláři.

Potom přišel šok. Bylo mu oznámeno, že na prodej počítačů nemá šest týdnů, ale pouze dva dny. Jinak přijde o zaměstnání.

Pod tíhou ztráty zaměstnání začal jednat. První den oslovil 67 lidí a neprodal jediný počítač. Druhý den už to bylo lepší. Neprodal všechny počítače, co měl, ale nějaké ano a zaměstnání si udržel.

Díky tomuto časovému presu jeho strach z odmítnutí a oslovení cizích lidí naprosto zmizel.

Zajímavé?

Nastavte si také takový časový pres a zbavte se svého strachu během jediného dne. Nebylo by to skvělé?

Zkuste to. Možná nebude, ani potřeba tolika opakování a strach zmizí.

Můžete se také rozhodnout dále trápit a hledat důvody, proč to nejde.

Pozitivní myšlení samo o sobě nezapříčiní, že se posunete z místa, na kterém se nyní nachází, do místa, na kterém se chcete nacházet. Jen akce vás může posunout z místa A do místa B.

Věřím, že to dokážete. Máte na to!

Spojte se, se mnou a přeberte plnou moc nad svým životem.

Jestliže vás článek zaujal, sdílejte jej prostřednictvím sociálních sítí.

Podělte se ze svým názorem v komentářích.

Vezměte si ode mě dárek, který jsem pro vás připravil.

Bookmark the permalink.
Petr Novák napsal:

Hezký den Honzo,

zkuste projít mé další články. Určitě odpověď najdete. Vše je ve vaší hlavě.

http://www.petrnovak.eu/z-ceho-maji-lide-nejvetsi-strach/

Honza napsal:

dobry den, mam podobny problem, zacal jsem delat pro jednu poradenskou firmu, mim ukolem je oslovovat nove lidi nejdriv z meho okoli a kdyz uspeju tak ty mi kamaradi by mi meli dat doporuceni na dalsi svi znami, zavolat cizimu cloveku mi nedela problem ale zavolat mim známým a „otravovat je“ je pro mne trosku blby jak si stim poradit??? dekuju za radu tahle prace mne docela bavi ale jednak strach z odmitnuti od mich známých a jednak strach jak budou reagovat mne trosku brzdi