Jak se zbavit „dotěrného“ pojišťováka

Nemám nic proti finančním poradcům, ani pojišťovákům. Jsou to lidé, kteří chtějí jen zaplatit své účty a složenky jako každý jiný. V drtivé většině jsou to lidé poctiví, kteří mohou svými službami pomoci zlepšit finanční situaci každé domácnosti. Mají zkušenosti a nástroje, jak zjistit, kde unikají zbytečně peníze z rozpočtu a mohou tyto peníze přesměrovat, tak aby jejich majiteli lépe sloužily.

Finančním poradcům a pojišťovákům stěžuje práci to, že velká část populace nemá příliš dobrý názor na jejich působení. Jsou ovlivněni televizními novinami, kde se jako hlavní zpráva objeví, že finanční poradce okradl babičku. Tímto se připravují o možnost využít služeb odborníka, který jim může pomoci. Často tento negativní názor mají lidé, kteří by služby odborníka potřebovali ze všeho nejvíce.

Proč, vůbec na tomto blogu píši o finančních poradcích a pojišťovácích?

Ukazoval jsem jednomu člověku plán s obchodní příležitostí. Jeho reakce byla záporná a jasné „ne“. Potom jsme se ještě nějakou dobu bavili. Kdy mně sdělil, jak mu volal pojišťovák na doporučení.

Nabízel své služby s tím, že mu kontakt na něj dal ten a ten. Tady mně překvapila odpověď dotyčného na tuto nabídku.

„Já vydělávám 12 tisíc a platím na barák.“

V této chvíli jsem se začal smát.

„Jo, tak toto mně nikdy nenapadlo. Říct, něco takového.“

Když dotyčný člověk s vážnou tváří pokračoval, tak jsem se přestal smát. Zjistil jsem, že si nedělá srandu a co říká myslí naprosto vážně.

Pojišťovák mu nabízel, že přesto by mohl nějakou část financí třeba přesměrovat a barák pojistit. Dotyčný se nedal a pojišťováka odbyl.

„Dívejte se, jak mám těch 12 tisíc, tak taky musím něco jíst a kdybych pojistil barák, tak bych už možná na to jídlo neměl.“

V této chvíli zjistil i pojišťovák, že tady to nemá cenu a uznal, že toto není klient pro něj, popřál hodně štěstí a rozloučil se.

Šel se svými službami „otravovat“ někoho jiného, kdo na tom není, tak špatně.

Už to dává celé smysl?

Před několika okamžiky jsem tomuto člověku ukázal řešení jeho situace, on řekl „ne“. Jako bonus mně povykládá tento příběh. Nevím, ale neměl jsem sílu jej litovat.

Jen jsem se zeptal, zda nezná někoho, koho by mohla obchodní příležitost zajímat nebo komu by mohla obchodní příležitost pomoci. Samozřejmě nevěděl o nikom. Tak jsem se rozloučil a odešel.

Pokud platí, že vrána k vráně sedá, tak znal desítky lidí, kterým by obchodní příležitost jejich situaci řešila.

Jaký máte názor vy na lidi, co vám mohou pomoci?

Budete je dál odhánět s tím, že stejně nic nemáte, tak jak by vám mohli pomoci, najdete si jinou výmluvu nebo si necháte pomoci?

Pokud budete chtít, mohu vám pomoci. Pokud myslíte, že vás lidé jako já jenom otravují, tak půjdu otravovat jinam. Jsou přece spousty lidí, kteří si chtějí nechat pomoci.

Ať je vaše situace jakákoliv, tak z ní určitě existuje východisko. Ovšem první krok je na vás. Je potřeba udělat rozhodnutí, které umožní další změny.

Věřím, že uděláte správné rozhodnutí.

Jestliže vás článek zaujal, sdílejte jej prostřednictvím sociálních sítí.

Přepošlete článek svým známým.

Vezměte si ode mě dárek, který jsem pro vás připravil.

Bookmark the permalink.