Jak překonat strach

Jak překonat strachStrach se vynořuje v různých podobách v nejméně vhodných chvílích. Strach dokáže ovlivnit tím nejhorším způsobem naše jednání. Strach dokáže sabotovat naše jednání. Pokud dopustíme, aby strach ovládl naši mysl, jsme na nejlepší cestě k neúspěchu.

Strach může mít reálný základ. Máme strach, že nás může srazit na silnici auto, ale přesto jej překonáme a silnici přejdeme. Pomůže nám k tomu vyhodnocení situace a rizik. Pokud se rozhlédnu na všechny strany, zjistím, že nejede auto, tak silnici bezpečně přejdu.

Existuje, ale strach, který nemá reálný základ. Tento strach existuje jenom v naší hlavě, vytváříme si jej naším každodenním jednáním, v průběhu času narůstá. Každodenně se ujišťujeme, že určité věci a situace nemůžeme zvládnout, pokud v tomto jednání vydržíme dostatečně dlouho, tak to bude realita. Tento strach nám brání plnohodnotném životě. Brání nám uskutečnit věci, po kterých toužíme.

„Když udělám toto, tak si o mně druzí budou myslet toto, tak to raději neudělám.“

„Když oslovím tohoto člověka, tak se se mnou nebude chtít bavit, tak jej raději vůbec neoslovím.“

Dva příklady, které vystihují naprosto nereálný strach, který je vytvořený jenom v naší hlavě. Jak překonat strach?

Jak překonat strach

Co nejhoršího by se mohlo stát

Sepište si, co nejhoršího by se mohlo stát, kdyby nastala situace, ze které máte strach. Pojmenujte všechny strachy. Když budete mít, sepsané vše z čeho, máte strach, tak můžete pracovat na konkrétním odstranění strachu.

Použijte afirmace ke zmírnění strachu

Vytvořte a napište si afirmaci, která vám pomůže strach zmírnit. Stále si ji opakujte. Opakujte si ji před činností, z které máte strach. Naplňte svou mysl touto afirmací, pokud bude v mysli převažovat nad strachem, tak jste na dobré cestě strach porazit.

Vizualizujte věc nebo proces, ze kterého máte strach

Vytvořte si v hlavě příběh, který vám pomůže odstranit strach. Prožívejte situaci, ze které máte strach. Překonejte v mysli tuto překážku, která vám nahání strach. Ať už je to cokoliv, je možné se toho zbavit.

Dělejte věci, ze kterých máte strach

Pokud budete vyhledávat situace, ze kterých máte strach, tak strach zeslábne a nakonec zmizí úplně. Strach lze úplně odstranit jenom akcí. 

Přeji mnoho úspěchů při odstraňování strachu.

Jak překonat strach

Jestliže vás článek zaujal, sdílejte jej prostřednictvím sociálních sítí.

Pošlete jej svým známým.

Napište do komentářů svůj názor.

Zaregistrujte se pro získávání novinek z těchto stránek.

Bookmark the permalink.
Ondra napsal:

Děkuji za informace 🙂