Jak překonat strach z lidí, 4 vyzkoušené kroky

Jak překonat strach z lidí? Jak překonat strach z odmítnutí? Dvě téměř totožné otázky, které trápí velkou část populace. Tento druh strachu nám zabraňuje dělat věci, které bychom rádi dělali a seznámit se s lidmi, se kterými bychom se rádi seznámili. Naštěstí tento problém má řešení. Pojďte se podívat na 4 vyzkoušené kroky, jak překonat strach z lidí.

Jak překonat strach z lidí

1. krok jak překonat strach z lidí – důvod

Proč, chcete překonat strach z lidí? Co překonáním tohoto strachu získáte? Co se ve vašem životě změní? Najděte něco, co je pro vás velmi důležité. Tyto věci si napište. Můžete si také napsat, co získáte tím, že si strach ponecháte.

Když můžete překonáním srachu z lidí, získat něco, co je pro vás důležíté, tak bude mnohem jednodušší tomuto strachu čelit.

Když budete znát důvod, proč je pro vás důležité strach z lidí překonat, tak bude mnohem jednodušší jej překonat.

2. krok jak překonat strach z lidí – afirmace

Předtím, než vyrazíte mezi lidi, tak trénujte svou mysl, přeprogramujte ji. První strach překonejte v hlavě.

Mluvte sami se sebou pozitivním tónem. Naprogramujte své podvědomí. Představujte si, jak poznáváte nové lidi. Představujte si, jak mluvíte s novými lidmi. Je přece příjemný pocit, poznávat nové lidi. Představujte si, jak jste mezi lidmi a máte z toho velmi dobrý pocit.

Mluvit s lidmi je příjemné.

Je příjemné poznávat nové lidi. 

Jsem rád mezi lidmi.

Příklady afirmací, můžete najít zde.

3. krok jak překonat strach z lidí – jít mezi lidi

Nezbytný krok, bez kterého překonat strach z lidí nelze. Když chcete překonat strach z lidí, tak je potřeba jít mezi lidi. Čím více se budete pohybovat mezi lidmi, tím větší je šance, že strach z lidí překonáte.

Mluvte s lidmi. Nejjednodušeji se s lidmi dáte do řeči na ulici. Hovor s lidmi na ulici zahájíte jednoduše, když se jich zeptáte na nějakou běžnou věc.

„Můžete mě poradit? Jak se dostanu na nádraží?“

„Můžete mě poradit? Hledám ten a ten obchod.“

Nezáleží na tom, že tyto informace znáte. Vy potřebujete mluvit a nechat svou nesmělost rozplynout. Když už je hovor zahájen, tak se můžete zeptat jestli jsou místní, jak to vypadá tady se zaměstnaností, co je ve městě zajímavého k vidění. Pochvalte je, že se vyznají. Poděkujte, za pomoc. Buďte příjemní.

Někteří lidé se s vámi nebudou chtít bavit, ale někteří ano. Tak to prostě je. S vámi to nemá nic společného, možná jenom spěchají. Přesto vám 99% lidí rádo poradí. Trochu více o těchto číslech a strachu z odmítnutí, najdete v tomto článku.

Vy jenom trénujete a hledáte způsob, jak překonat strach z lidí. Nedělejte z toho vědu.

Pokud se vám i toto zdá velmi těžké, tak požádejte dobrého přítele o pomoc. Vysvětlete svému příteli svou situaci a o co vám jde. Jistě rád s vámi mezi lidi půjde a pomůže vám tento problém překonat. Když budete chodit po městě ve dvojici, tak bude pro vás jednodušší někoho oslovit.

Další tipy, jak se osmělit najdete zde. Několik dalších obecných rad v ebooku zde.

Vyhledávejte společenské události, kde se pohybuje větší množství lidí. Většina lidí si s vámi vymění pár slov, ale sami mají strach zahájit hovor jako první.

4. krok jak překonat strach z lidí – opakování

Překonat strach z lidí, se vám pravděpodobně nepovede hned napoprvé, proto si dejte ještě jednu šanci. Zkoušejte to, tak dlouho, než se strach z lidí rozplyne.

Když se vám jednou podaří překonat strach z lidí, tak podruhé to bude zase o něco lehčí. Po jedné „výhře“ se nestanete hned mistry, ale zjistíte, že překonat strach z lidí jde. K získání plné kontroly bude zapotřebí mnoho opakování, vytrvejte!

Využijte každou příležitost, k hovoru. Ze začátku budou vaše hovory trochu těžkopádné, ale vše se bude jenom lepšit. 

Všechny věci, které jsou lehké, byly jednou těžké. 

jak překonat strach z lidí, 4 vyzkoušené krokyPřihlaste se zdarma k emailovému kurzu, který jsem, pro vás připravil.

Máte pocit, že je načase něco v životě změnit? Kontaktujte mě.

Byl článek přínosný, tak jej sdílejte pomocí sociálních sítí. Podělte se v komentářích z ostatními o to, jak překonat strach z lidí.

Bookmark the permalink.