Jak překonat strach z lidí a kontaktování

Jak překonat strach z lidí a kontaktováníOslovení a kontaktování nových lidí je nedílnou součástí práce v multi level marketingu. Její zvládnutí je jednou z klíčových věcí, kterou je potřeba se naučit. Mnoho lidí má s touto činností velký problém. Často jejich ambice a sny skončí na této činnosti. Je to velká škoda, protože kontaktování se lze naučit a strach z lidí překonat.

Co nám brání v kontaktu s novými lidmi. Je to strach z lidí?

Je to strach z lidí? Zabránit v kontaktu s novými lidmi nám mohou jenom naše myšlenky a emoce, které tyto myšlenky vyvolávají.

Sledujte své myšlenky a identifikujte tu, která vám zabrání někoho oslovit. Když poznáte tuto myšlenku, můžete s ní pracovat a časem ji změnit nebo úplně odstranit. Zapište si ji. Pozorně ji zkoumejte. Zjistíte, že odpověď na tuto otázku je naprosto nepodstatná a není potřeba se jí dále obávat.

Jak strach z lidí a kontaktování překonat

Pro zvládnutí kontaktování je třeba být mezi lidmi. Od klávesnice počítače tento problém vyřešit nelze! Udělejte si z pobytu mezi lidmi zvyk.

Zkoušejte každý den někoho oslovit a být nějaký čas tam kde se pohybují lidé. Není potřeba je rovnou oslovovat s vaším byznysem, pokud s tím máte problém. Jenom mluvte s lidmi. Zjistíte, že většina lidí se chce s vámi také bavit, ale neví jak zahájit hovor a jak vás oslovit.

Někteří lidé vám neodpoví, ale někteří lidé jsou velice příjemní a zajímaví. Záleží jen na vás, jestli se budete trápit tím, že vám někdo neodpověděl nebo se s vámi nechtěl bavit. Byla to jen jeho reakce a jeho názor není třeba si s jeho nekomunikativností spojovat svou vlastní hodnotu. Za chvíli si, ani nevzpomene, že jej někdo oslovil a vy si za chvíli nevybavíte, ani jeho tvář.

Vždy hledejte záminku k hovoru

Nemůžete najít v obchodě to, co hledáte. Na nic nečekejte a zeptejte se nejbližšího člověka, jestli vám může poradit, kde daný výrobek najít.

Napadá vás nějaká zajímavá poznámka. Tak ji hned vyslovte. Pozor, pokud by mohla poznámka daného člověka urazit, raději si ji nechte, pro sebe.

Pochvalte člověka, který si v obchodě zkouší nové oblečení.

Přemýšlí někdo nad koupí výrobku, s kterým máte zkušenosti? Podělte se o tyto zkušenosti.

Prostě jen mluvte a mluvte. Časem zjistíte, že mluvit s cizími lidmi je velmi zajímavá činnost. Zajímejte se, co dělají, co je baví. Možná se někteří zeptají, co děláte vy?

Rada na závěr, pro všechny, kteří si nyní myslí, že to přece nejde. Oslovit někoho cizího je tak těžké. Jak já to jenom zvládnu.   

Kontaktování a umění mluvit s lidmi je dovednost a lze se jako každá jiná dovednost pravidelným opakováním a tréninkem naučit.

Jak překonat strach z lidí a kontaktováníSpojte se, se mnou. Mohu vám pomoci začít.

Jestliže vás článek zaujal, sdílejte jej prostřednictvím sociálních sítí.

Podělte se ze svým názorem v komentářích.

Vezměte si ode mě dárek, který jsem pro vás připravil.

Bookmark the permalink.
Zbyněk napsal:

Zdarvím.

Zajimavý článek, rád by se dozvěděl více o tomto tématu.

Zbyněk