Frustrace, jak ji zvládat

Frustrace, jak ji zvládatNic se nedaří, všechno se hroutí. Nepřichází žádná kloudná myšlenka, a když se náhodou objeví nelze zformulovat na papír. Nikdo nebere telefony, a když už ho někdo vezme, tak to není ten pravý. Myšlenky vás neposlouchají, nemůžete se soustředit. Dostal jsem pokutu a navíc dojel pozdě na schůzku. Svět se mračí a není vůbec pěkným místem.

Takto se projevuje frustrace. Frustrace často přichází pomalu a nečekaně. Z počátku se skrývá, ale pokud ji neodhalíme a dáme jí možnost se projevit, může nás na dlouhou dobu ovládnout. Je proto důležité se naučit frustraci zvládat.

Každý den nesvítí slunce, někdy taky musí pršet. Stejně je to s cíli, na které se zaměřujeme. Pokud jsou cíle malé nebo žádné, je také jednoduché jich dosáhnout. V průběhu času se z nich stává rutina a nuda.

Pokud jsou naše cíle velké, tak k jejich splnění vede neprobádaná cesta. Proto je naprosto normální, že se náš postup někdy na čas zpomalí. Proč, si tedy dělat těžkou hlavu z dočasným neúspěchem. Místo toho jej přijměte jako fakt.

Frustrace, jak ji zvládat

Když se frustrace objeví zkuste zvolnit a nepropadejte panice. Zamyslete se, jak může frustrace ovlivnit vaše dlouhodobé cíle. Pokud jí nepodlehnete na příliš dlouho, tak nijak. Jediné co může udělat je, že posune vaše cíle krátkodobé.

Vezměte do ruky knihu nebo se zaměřte na něco pozitivního. Hudba, afirmace, citáty vše co vám přináší radost, je v tuto chvíli dobré. Zavřete oči a oddejte se snění, jak vypadá váš život po dosažení vytčených cílů. Jděte do přírody. Procházka na čerstvém vzduchu dokáže pročistit mysl a popohnat myšlenky správným směrem. Vyhledejte svého mentora, jistě má pro vás nějakou pozitivní větu.

Po nabrání nových sil se můžete vrátit zpět k rozdělané práci s pocitem, že protentokrát frustrace nezvítězila.

Frustrace a odkládání

Frustrace se v krajním případě může stát záminkou pro odkládání úkolů. Nedopusťte, aby se frustrace stala vaší výmluvou, pro vyhnutí se činnosti, kterou potřebujete vykonat. V tomto případě by vám mohl po čase zbýt jen frustrace a neúspěch. Udělejte co má být uděláno.

Cesta může být zábavná, i když na ni slunce nesvítí každý den.

Frustrace, jak ji zvládat

Jestliže vás článek zaujal, sdílejte jej prostřednictvím sociálních sítí.

Pošlete jej svým známým.

Napište do komentářů svůj názor.

Zaregistrujte se pro získávání novinek z těchto stránek.

Bookmark the permalink.
Vladislav napsal:

Dobrý den pane Novák
Přesně tohle se mi stalo: frustrace.
Tento týden jsem přečetl všechny emaily z kurzu ÚSPĚCH NENÍ NÁHODA! Dneska mi přišly poštou dvě knížky. Přes víkend hodlám číst. Ztratil jsem víru v sebe sama. Jsem si toho vědom a snažím se jí najít. Stav mysli si člověk vytváří sám a nedá se koupit. Chápu to jako dočasný neúspěch. Když nemám víru ovládá mě strach. Tři týdny se z toho snažím vymanit. Od patnácti do teď to je 30 let mi to nevadilo. Jak jsem to vlastně po celou tu dobu žil??? Sám nevím. Jsem rád ,že mi od Vás stále chodí emaily. Děkuji Vladislav