Je, pro vás naučit se nové dovednosti jako výstup na Mount Everest?

Je, pro vás naučit se nové dovednosti jako výstup na Mount Everest?Když se narodí dítě, tak se v prvních letech života naučí, některé velmi těžké dovednosti. Mezi tyto dovednosti patří také chození a mluvení. Dítě nepřemýšlí, o tom jestli je chození příliš těžké. Nepřemýšlí o tom, jestli má vůbec cenu se učit mluvit. Prostě je to jeho přirozenost se naučit novou věc, kterou ještě neumí, ale vidí ji kolem sebe. Také od okolí se očekává, že malé dítě se naučí chodit a mluvit. Je to bráno jako samozřejmost.

Nikdo neřeší, jestli se dítě naučilo chodit a mluvit o měsíc dřív, nebo o měsíc později. Záleží jenom na výsledku. Ten je, že dítě chodí a mluví. Samotné dítě se také s nikým neporovnává. Vypadalo by to taky dost divně, kdyby dítě řeklo.

„Můj brácha už umí chodit a já ne, tak s tím končím.“

V průběhu let si dítě ještě osvojí mnohé další dovednosti. Tyto dovednosti se dítě učí jaksi samovolně. Bez nutnosti se do něčeho nutit. S přibývajícím věkem se tato lehkost ztrácí.

Dítě se začíná porovnávat. Začíná kolem sebe vidět jenom problémy. Ve všem jsou nějaké háčky. Všechny věci umí někdo jiný líp. Tento stav se stále prohlubuje. V dospělosti je pro nás problém už skoro vše. Opustilo nás nadšení ještě dříve, než jsme se začali pokoušet novou věc naučit.

Vnitřní hlas nám dokáže rozmluvit téměř jakoukoliv snahu o cokoliv.

Podíváme se na člověka, který umí něco nejlépe ze všech, a hned víme, že nikdy nemůžeme být tak dobří jako on. To prostě nezvládnu, tak to raději ihned vzdám.

Je to jako kdybych se chtěl stát horolezcem. Instruktor, by mě jako první věc řekl.

„Vylez na Mount Everest, jak se vrátíš, tak půjdeme trénovat do tělocvičny na umělou stěnu, pro začátečníky.“

Takto se, bohužel, díváme na nové dovednosti, které se můžeme naučit. Díky tomuto pohledu zůstanou takové dovednosti jenom naším nesplněným snem.

Pojďme to změnit. Pojďme se naučit nové dovednosti.

Máte vzor, kým byste se chtěli stát? – Zapište si všechny dovednosti, schopnosti a vše, co na svém vzoru obdivujete.

Máte cíl, který byste chtěli dosáhnout? – Z čeho se váš cíl skládá. Co je potřeba se naučit k jeho dosažení, co je potřeba udělat. Vše si napište.

Vše si rozdělte na malé kousky skládanky. Čím víc malých dílků budete mít, tím rychleji uvidíte své pokroky. Začněte na této skládance pracovat. Ke svým zápiskům se vracejte a doplňujte je.

Pokuste se každý den udělat aspoň jeden malý krůček, který vás přiblíží, k vašemu konečnému cíli. K cíli, který jste si vytýčili, a ke kterému každým takovým malým krůčkem směřujete.

Jednou za 30 dní, si udělejte zhodnocení.

Vše zapsané si prohlédněte a poznačte si, v čem jste se zlepšili, co jste dokázali. Ze začátku to možná půjde trochu pomaleji. Uvidíte jenom malé náznaky zlepšení, ale když vytrváte, tak již za dalších 30 dní uvidíte, že jste ušli velký kus cesty.

Vydržte 90 dní.

Za těchto 90 dní se úplně změní váš přístup a váš postoj k danému cíli. Už mnohem snadněji uvěříte v jeho dosažení. Ve vašich poznámkách se objeví mnoho pozitivních zápisků.

Vedení zápisků vás dokáže přesvědčit, že se zlepšujete a děláte pokroky, ikdyž je sami na sobě nebudte vidět a pociťovat.

Věřte, že když se na obzoru objeví Mount Everest, tak osud vám napovídá, že jste připravení vystoupat na vrchol.

Je, pro vás naučit se nové dovednosti jako výstup na Mount Everest?Chcete se stát součástí úspěšného týmu?

Jestliže vás článek zaujal, sdílejte jej prostřednictvím sociálních sítí.

Podělte se ze svým názorem v komentářích.

Vezměte si ode mě dárek, který jsem pro vás připravil.

Bookmark the permalink.