Jak jsem díky, své emailové schránce získal více času a hlavně větší klid

Zabírá vám, kontrola vaší emailové schránky během dne, váš drahocený čas? S tímto problémem se potýká nejeden člověk, který je během dne aktivní na síti. Není potřeba rušit svou emailovou schránku. Je možná jenom na místě se naučit trochu více využívat čas, který je pro její prohlížení nutný.

Znáte ten stav, kdy několikrát za den klikáte na svou schránku a očekáváte nově přichozí zprávy? Když tyto zprávy nepřijdou, tak jste trochu zklamaní, že na vás nikdo nemyslí a obchodní partneři na vás zapoměli? Většinou shlédnete jenom několik nových spamů a pozvánek na různé siciální sítě, které neunávně rozesílá automat jménem vašich přátel? Možná se vás to netýká, ale já jsem tento stav znal velmi dobře. Když jsem měl svou schránku otevřenou několikrát během dne, spíše několikrát během hodiny.

Přišel mnou očekávaný mail, tak jsem si oddechl a dostavil se pocit jaký mají jenom vítězové. Tento pocit byl jenom chvilkový a následovalo další nekonečné čekání, až si zase někdo vzpomene a neotevřu schránku zbytečně.

Udělal jsem si z prohlížení emailové schránky návyk, které mě pomalu, ale jistě, okrádal o můj drahocený čas. Postupem času jsem změnil tento nepotřebný návyk a nahradil jsem jej návykem, který je pro mě mnohem přínosnější. Změnou návyků se také zabývá kurz Škola návyků.

Nový návyk, při sledování příchozích emailů

Je to jednoduché. Prohlížím svou emailovou schránku, jenom když mám čas odepsat na příchozí emaily.

Díky tomuto přístupu se mě již nestává, že zapomenu na některý z, důležitých, emailů odepsat. Prohlížím si je jenom tehdy, když na ně mohu ihned odepsat a tím je vyřídit. Když mám čas jenom na několik, tak je otevírám postupně. Když čas vyčerpám, tak další počkají až budu mít opět čas. 

Díky tomuto jednoduchému přístupu jsem mnohem efektivnější, při vyřizování své pošty.

Použil jsem podobný přístup i na sociální sítě. Pokud se připojím, tak nejprve odpovídám na zprávy a potom se dám teprve do prohlížení dalšího obsahu. Tím se omezil čas, který jsem ztrácel brouzdáním po různých vtipných odkazech a věci, které jsou důležité zůstavaly stát.

Sociální sítě používám také, pro rozvoj svého podnikání, tak jsem si do využití těchto sítí vložil jednu důležitou věc. Pokud otevřu třeba Facebook, tak nejprve napíši pěti lidem, až potom se věnuji další činnosti. Pokud nemám dost prostotu, pro napsání pěti lidem, tak na Facebook raději nejdu.

Celkově trávím méně času prohlížením schránky, i méně času na sociálních sítích, ale jsem mnohem efektivnější, než dříve. Přitom se jedná o velmi jednoduché pravidlo, které může použít každý.

Jak jsem díky, své emailové schránce získal více času a hlavně větší klidPřihlaste se zdarma k emailovému kurzu, který jsem, pro vás připravil.

Naskočte do hry a zahajte své vlastní mlm podnikání, připojte se k mému týmu.

Byl článek přínosný, tak jej, prosím, sdílejte pomocí sociálních sítí. Podělte se v komentářích z ostatními o své zkušenosti.

Bookmark the permalink.