Darujte úsměv

Darujte úsměvVšimli jste si, že lidé, kteří se pohybují po ulicích, se příliš neusmívají? Patříte také mezi tuto skupinu? Samozřejmě, že ano (omlouvám se těm pár usměvavým výjimkám). Chodit po ulici a usmívat se na cizí lidi není příliš běžné a dělá to jen hrstka lidí. Dá se říci, že potkat za den jednoho člověka, který se na ulici usmívá, je spíše zázrak nebo musíte hodně hledat a snažit se najít 🙂

Darujte úsměv

Zkusil jsem dnes ráno zajímavou věc. Ani nevím, kde jsem slyšel nebo četl, že mám začít den úsměvem a usmát se na prvního člověka, kterého potkám ten den na ulici.

Člověk, který šel proti mně, byl očividně velmi zaskočen, že ho někdo vyrušuje z jeho ranního zamračení, kdy si jistě přehrával, jak bude zase trávit strašný den v práci. Nevím, co si o mně myslel, ale vím určitě, že aspoň na chvíli o mně přemýšlel a vytrhl jsem jej ze stereotypu, otočil jsem mu myšlenky od dalšího nudného dne.  Možná si nakonec pomyslel, že jsem úplný blbec, když se směji ráno na cizího člověka, ale myslím, že v koutku duše byl potěšen 🙂

A já jsem si zase zrušil jednu překážku, posunul jsem svou zónu pohodlí. Ještě nedávno se mně zdálo, že usmát se na prvního cizího člověka, které ráno potkám je téměř neřešitelný problém 🙂

Na světě je spousta nakažlivých věcí, které byste určitě nechtěli chytit a zažít, ale úsměv je také nakažlivý. Nechte se úsměvem nakazit a nakažte jím co nejvíce lidí.

Úsměv otvírá mnohé dveře, které byly bez úsměvu pevně zabouchnuté, léčí, odhazuje zábrany, vytváří v mozku hormony štěstí a podle vědců prodlužuje život. Používejte úsměv všude, kde to jen jde a co nejčastěji.

Jen pozor, jsou situace, kde se smích nehodí. Špatné použití úsměvu by mohlo být chápáno jako výsměch.

Použijte úsměv ke komunikaci. Nikdy nevíte, jestli cizí člověk, na kterého jste se usmály, se díky vašemu úsměvu nestane obchodním partnerem, životním partnerem nebo přítelem.

Začněte den širokým (americkým) úsměvem před zrcadlem. Nikdo vás nevidí, tak se pochvalte, darujte si úsměv. Vždyť často jsme sami na sebe příliš přísní a úsměv si odpíráme.

Život je zábavný a úsměv k životu patří. Mějte se skvěle, usmívejte se a napište mně do komentářů, jak se vám osvědčil ranní úsměv pro prvního cizího člověka 🙂

Bookmark the permalink.

Díky za komentář o úsměvu. Vyvolalo to také úsměv na mé tváři. Neboť přesně, jak to popisujete narážím se svou usměvavou tváří, jenž mi je vlastní na takovéto bubáky, které oslovuji a seznamuji je se svou prací. Mluvit s lidmi mně nikdy nedělalo potíže, spíš bych řekla, že je ještě důležitější naučit se jim naslouchat!
Jsem ráda, že jsem našla Vaši webovou stránku, která je pro mně určitě velmi inspirativní a motivující.
Děkuji