Cíl: finanční svoboda

Cíl: finanční svobodaPředstavte si, že můžete dělat vše, co chcete, na místech na kterých chcete a mít vše co chcete. Nebrání vám v tom nedostatek finančních prostředků. Prostě víte, že každý měsíc přijde na účet tolik, kolik potřebujete anebo mnohem více. Nemusíte chodit do zaměstnání, ani jinak pracovat, ale pokud chcete, tak můžete. Tento stav se označuje jako finanční svoboda nebo finanční nezávislost.

Finanční svoboda má pro každého jinou výši, je hodně individuální. Platí, ovšem jedno pravidlo:

V kapitalistické společnosti může na finanční svobodu dosáhnout každý člověk, který si dá finanční svobodu jako cíl a učiní závazek finanční svobodu dosáhnout.

Mezi závazkem finanční svobody dosáhnout a jejím konečným získáním je velmi dlouhá cesta. Mnoho lidí, kteří se na ni vydali, skončili svou pouť před dosažením jejího konce. Každý se musí rozhodnout, jestli je pro něj finanční svoboda důležitá. Pokud se rozhodne, že ano, tak potom příliš nezávisí na faktech a okolnostech. Člověk, který má cíl, si za ním jde a nehledí na velikost a množství překážek.

Jak finanční svobodu dosáhnout? Jaké vedou kroky k finanční svobodě? Je mnoho různých způsobů, jak lze finanční svobodu dosáhnout. Neexistuje žádný univerzální návod. Některé kroky jsou pro všechny stejné a některé se velmi liší. Nejsou na světě dva lidé, kteří by dosáhli finanční svobodu, a jejich cesta by byla stejná.

Základ pro finanční svobodu se ukrývá v absolutním oddlužení. Lidi, kteří mají rádi svobodu, nemají rádi dluhy. Pokud máte dluhy, tak se jich zbavte. Nové dluhy již nedělejte. Zpočátku to může být velmi obtížné, ale je to nutné. Chcete finanční svobodu nebo novou plazmu na dluh?

Cíl: finanční svoboda

Nyní již tři způsoby, jak dosáhnout finanční svobodu.

1. Skromnost

Pokud jste velmi skromní, tak k životu téměř nic nepotřebujete a cíl finanční svoboda je velmi brzy splněn. Život v divočině bez elektriky a vymožeností civilizace, ale není pro každého.

2. Investování

Pokud se vám podařilo, již vydělat nějakou finanční částku, tak ji můžete investovat a dívat se jak vaše příjmy rostou. Můžete koupit nemovitost a tuto nemovitost pronajímat. Můžete vložit své finance do nově vznikajících společností nebo již fungujících společností. Investičních možností je celá řada.

3. Vlastní podnikání

Založení vlastní firmy má jednu ohromnou výhodu. Vždy máte své finance plně pod kontrolou. Vy rozhodujete, jak se bude firma rozvíjet a kam budete v danou chvíli investovat. Rozjet vlastní firmu není nic lehkého, ale pokud se vám to podaří, tak budou vaše investice, jak časové, tak finanční, mnohonásobně splaceny.

Získávejte informace a jednotlivé způsoby kombinujte.

Další cestou k finanční svobodě je kombinace několika způsobů. Lidé, co dosáhli opravdového vrcholu, potvrzují, že se nespoléhali jen na jednu možnost, ale mají jich několik. Pokud dojde k nečekanému výkyvu v jednom odvětví, tak mají stále možnost čerpat ze svých dalších investic a firem, které tento krátkodobý pokles vyrovnají.

Lidé, kteří dosáhli finanční svobodu, vědí, že ostatní s nimi nesoupeří a nemohou jim jejich finanční svobodu vzít, proto se o své zkušenosti dělí. Draze získávali zkušenosti, i několik let a stály je možná i několik miliónů, když zkoušeli, co funguje a co ne. Tyto zkušenosti shrnuli do knih, které si můžete koupit a čerpat vědomosti těchto velmi úspěšných lidí.

Chcete dosáhnout finanční svobodu v nemovitostech, tak by mělo být samozřejmostí mít v knihovně všechny knihy od Donalda Trumpa. I ve všech jiných oblastech se dají najít knihy těch nejúspěšnějších lidí v oboru. Není důležité tyto knihy jenom vlastnit, ale také je přečíst a získat z nich všechny informace, které v nich obsaženy.

Myslím, že finanční svoboda by měla být cílem každého člověka žijícího v kapitalistické společnosti.

Přeji vám mnoho úspěchů na vaší cestě za finanční svobodou.

Podělte se v komentářích o svůj názor.

Sdílejte článek prostřednictvím sociálních sítí.

Přidejte si mé stránky do oblíbených na facebooku.

Pokud vás zajímá, jak vám mohu na vaší cestě za finanční nezávislostí pomoci, tak pokračujte zde.

Bookmark the permalink.