4 věci, které je třeba mít na mysli, když se v podnikání nedaří

podnikáníŽivot není vždy snadný. Přesto každý den jdeme ven a žijeme život. Někdy z těch nejtěžších chvil vzejdou, ty nejlepší výsledky. Máme obavy, že nové věci, které chceme dělat mohou být velmi těžké, přesto jdeme a děláme je. Stát se podnikatelem může být jedno z nejtěžších a zároveň nejlepších rozhodnutí, které kdy uděláme. Podnikání z nás může udělat lepšího člověka, který může být velkým přínosem, pro své okolí. Přesto přijdou chvíle kdy to nebude snadné. Co si v takových chvílích pamatovat?

Být podnikatelem není snadné, pro nikoho. Co odděluje úspěšné od neúspěšných. Když se daří a jde všechno hladce, tak může být každý vítěz, každý se sveze na vlně úspěchu. Když se podnikání zasekne a nic se nedaří, tak se teprve ukáže, kdo je vítěz a kdo poražený. Často nás ve hře může udržet jenom způsob myšlení.

4 věci, které je třeba mít na mysli, když se  v podnikání nedaří

Nepředvídejte budoucnost, raději pracujte dál

Máte skvělou pozici, pro uzavření obchodu. Vývoj nového produktu, nebo postupu jde hladce. Do této situace se vloudí nějaká informace, překážka, která zdárný chod narušuje. V této chvíli se začínají hlavou honit myšlenky na neúspěch. Začínáte si představovat, jak váš obchod uzavře konkurence, jak nový produkt mizí v nekonečnu, jak nový postup nedovedete ke zdárnému konci, už nemá cenu se dál snažit. Energie vámi vložená byla naprosto zbytečná.

Přetaňte si v hlavě tvořit budoucnost a raději dál pracujte. Většina negativních představ, které si v naší mysli tvoříme se nestane. Je zbytečné se jimi vůbec zabývat. Dejte se do práce o to víc. Jenom prací můžete z této situaci vyjít jako vítěz. Možná jste stratili tohoto zákazníka nyní, ale tím, že nestratíte zájem, tak jej můžete získat pro obchod v budoucnu. Nový postup se vám možná nepodaří dokončit a otestovat včas, ale získáte mnoho poznatků, pro další postup. Nový produkt bude možná ještě lepší, než ten, který jste chtěli nyní mít.

Selhání je zkušenost posilující odhodlání

Vše na čem jste pracovali se rozpadlo, sesypalo jako domeček z karet. Cesta, kterou jste se vydali, se ukázala jako slepá. Prostě tudy to dál už nepůjde. K podnikání patří vzestupy stějně, tak jako pády. Nemůžete uspět pokaždé. V této situaci se můžete rozhodnout skončit.

Taky se můžete rozhodnout, jít dál s ještě větším odhodláním uspět, než kdy dříve. Každá porážka, každé selhání, každý neúspěch, v sobě nese semínko mnohem většího úspěchu. Z takových situací je třeba vyjít poučen, posílen a odhodlán, už tuto chybu neopakovat.

Nenechte se okolím a okolnostmí stáhnout do negativity

Tento bod souvisí s prvním. Dostávájí se k vám negativní informace? Vaše okolí nevěří, že byste mohli uspět. Přece není cesty, která by mohla vést k cíli. Nejsou vhodné okolnosti, ke zdárnému konci. Není prostě nic, co by někteří lidé viděli jako pozitivní a možné. Oni vás totiž „znají“ a vědí, že vy to dokázat nemůžete, nemáte proto povahu, nemáte proto vlastnosti, nemáte proto dovednosti. Okolnosti také nasvědčují tomu, že musíte narazit.

Nenechte si od těchto lidí namluvit, že to nemůžete dokázat. Pokud se rozhodnete, že něco jde tak to jde. Snažte se za každou cenu, až do poslední chvíle, být pozitivní. Když už jste prohráli, tak se vemte z této porážky, to nejlepší, co je jen možné a jděte dál. Vy víte, že úspěch je tu i pro vás a jednou jej získáte. Už třeba v další kroku. Pokud se pustím do projektu s tím, že nejspíš neuspěji, tak posiluji šanci na neúspěch. Běžte do svého podnikání s myšlenkou, že nemůžete neuspět. Stále si udržujte pozitivní postoj. Okolnosti z vás mohou srazit, nebo vás mohou nechat vyrůst.

Nikdy nepřestávejte pracovat na svém snu

Když už jste jednou uvěřili, že je možné svých snů a cílů dosáhnout, tak nikdy nepřestávejte na jejich dosažení pracovat. Nikdy se nezastavujte. Mohou se vám do cesty postavit negativní lidé. Mohou se vám do cesty postavit negativní okolnosti. Mohou se vám do cesty postavit negativní myšlenky. Vaše sny stojí za trochu námahy, možná stojí za mnoho námahy. Pokud vaše sny nestojí za námahu, tak si najděte jiné, větší sny, které za námahu stát budou.

Nikdy se nezastavujte, dokud svých snů nedosáhnete!

Přeji vám, ve vašem podnikání, příznivý vítr do plachet.

Pokud hledáte prostředek, který vás přiveze k vašim snům, tak se, se mnou spojte.

Bookmark the permalink.