19+1 důvod, proč mít svou vlastní firmu

mít vlastní firmuJistě jste slyšeli mnoho důvodů, proč nerozjet vlastní podnikání. Když jste někomu řekli, že chcete mt vlastní firmu, tak našel mnoho důvodů, proč to nebude fungovat. Nebudete mít čas, budete potřebovat velký kapitál, omezíte společenský život, budete mít dluhy, nebudete moci klidně spát. Takto by se dalo pokračovat ještě velmi dlouho. Chtěl bych vám ukázat, proč vlastní firmu mít. Je velmi mnoho důvodů, proč si vlastní firmu založit, proč začít podnikat.

19+1 důvod, proč mít svou vlastní firmu

 1. Daňové výhody – jako podnikatel, nebo vlastník firmy máte přístup k mnoha daňovým výhodám. Můžete si z daní odečíst náklady na telefon, na auto, můžete si odepsat různé náklady. Proberte možnosti s účetní.
 2. Volný čas – ze začátku vám podnikání zabere velmi mnoho času, než se vám podaří svou firmu budete potřebovat hodně času a budete mít nižší plat za více času, než kdybyste byli zaměstnanci. Pokud budete svou firmu budovat správně a podaří se vám ji rozjet, tak získáte dlší volný, který můžete využít pro své záliby, přátele, nebo rodinu.
 3. Příběh – vytvoříte svůj vlastní příběh, který může být inspirací pro další lidi, kteří se rozhodnou začít podnikat. Můžete lidem dodat odvahu být svobodní. Můžete
 4. Hrdost – když se vám něco podaří, tak budete na sebe hrdí a budete mít ze sebe skvělý pocit, který bude dlouhodobě finančně oceněn. To se vám, pravděpodobně, v zaměstnání nemůže podařit.
 5. Jistota zaměstnání – již jste byli v situaci, že jste byli propuštění, nebo to bylo z vaším pracovním místem nahnuté? Toto se vám ve vlastní firmě nemůže stát. Vždy rozhodujete o tom, co budete dělat a kolik toho budete dělat.
 6. Sponzorství – když bude vaše firma zdravá a fungující můžete část zisku investovat do sponzorování nějakého subjektu, nebo můžete podpořit zajímavý projekt, můžete přispívat na charitu, můžete část zisku vráti zpět do vaší komunity.
 7. Dědictví – pokud jste zaměstanec, tak je těžké něco vybudovat a to následně předat svým dětem. Kdežto jako majitel firmy můžete vybudovat něco hodnotného, co můžete předat další generaci a co bude znamenat rozdíl, pro budoucnost, celé vaší rodiny. Bude to těžké, ale udělejte to pro své děti.
 8. Nové výzvy – při budování firmy vás budou potkávat stále nové a nové situace, stále budete růst a rozvíjet se. Mít vlastní firmu není zůstat ve vyjetých kolejích, je to stálý posun vpřed a objevování nového. Zažijete mnoho situací a budete mít mnoho zážitků.
 9. Networking – podnikatelé se scházejí často z druhými podnikateli a vyměňují si zkušenosti, stále se zajímají o nové věci. Tímto poroste váš okruh přátel a lidí, kteří vás znají.
 10. Mentor – k zahájení podnikání je velmi dobré mít mentora, člověka který pomůže v dobách kdy nepůjde vše hladce. Díky mentorovi se můžete poučit z chyb ostatních, abyste je nemuseli všechny opakovat sami. Váš postup vpřed bude mnohem rychlejší a méně vyčerpávající. Později tyto zkušenosti můžete předat někomu dalšímu a stát se jeho mentorem.
 11. Odborník – na své cestě se stanete odborníkem, který má mnoho zkušeností, které jsou přínosné pro další podnikatele. Můžete o svých zkušenostech psát, přednášet, můžete je zdělovat dál.
 12. Dovednosti – naučíte se mnoho nových dovedností, které by vám za normálních podmínek, kdybyste zůstali v zaměstnání, zůstali skryté. Některé dovednosti budou pro vás přínosné. Zjistíte, že některé vůbec nepotřebujete, ale jejich získání je součástí procesu učení a postupu vpřed.
 13. Disciplína – jako podnikatel budete muset dělat mnoho věcí, které vás nebudou příliš bavit. Díky jejím splněním, poroste vaše disciplína. Zlepší se vaše situace v rodině a stihnetě mnohem více věcí za kratší čas. Budete konečně schopni začít sportovat a vydržet.
 14. Ocenění – existuje mnoho společností, které oceňují úspěšné podnikatele. Můžete některé z těchto ocenění získat. Tím poroste prestiž vaší firmy a budete mít ze sebe velmi dobrý pocit, který vám dodá novou energii k budování svého firmy.
 15. Finanční nezávislost – proč lidé zakládají firmy. Prvním důvedem jsou peníze, není si potřeba na něco hrát, prostě to tak je. Firmy jsou od toho aby vydělávali peníze svým zakladatelům a majitelům. Finanční nezávislost jako zaměstnanec nemůžete nikdy mít, ale jako majitel firmy se k ní můžete dopracovat. Můžete mít peníze i čas, ve kterém si budete moci těchto financí užívat, ne jen o dovolené v čase, který vám zaměstnavatel stanoví.
 16. Změnit svět – pokud budete mít pro svou firmu dostatečnou vizi, tak jejím dosažením můžete změnit svět. Můžete přinést produkt, který na trhu chybí, můžete do podnikání přinést hodnoty, které lidi přitahují.
 17. Pracovní místa – jak vaše firma poroste, tak poroste i počet jejích zaměstnanců. Tím poroste vliv na komunitu lidí, ve které žijete a podnikáte. Lidé, kteří u vás pracují budou moci uživit svou rodinu, budou si moci dovolit vyšší životní standart, než kdyby byli bez práce. Vytvoříte svou činností mnoho dalších pracovních míst i mimo obory, ve kterých budujete svou firmu.
 18. Značka – můžete vybudovat firmu, která bude ve svém oboru znamenat mnoho. Je příjemné, když se na vaši firmu obracejí, jako na úspěšnou firmu, která nese značku zajišťující vysokou kvalitu, solidnost, profesionalitu.
 19. Vaše důvody – každý člověk je jiný, a proto i motivy jeho chování jsou jiné. Můžete si najít další důvody, proč si založit svou vlastní firmu. Může vás vést pouze touha něco dokázat, touha se osamostanit, touha jít svou vlastní cestou, můžete mít mnoho dalších důvodů. Je to vaše firma můžete cokoliv. Můžete se o své důvody podělit s ostatními v komentářích.
 20. Je to jednoduché, moc to nestojí – nyní si můžete založit svou vlastní firmu založenou na prověřeném systému. Můžete začít s minimální investicí. Můžete začít téměř okamžitě. Můžete začít i při tom, co děláte nyní, aniž by to zasahovalo do toho, co nyní děláte, nemusíte se ptát svého šéfa.

Věřím ve váš úspěch a přeji odvahu být velcí Petr Novák

Pokud jste našli v článku přínosné informace, tak jej sdílejte s přáteli

Bookmark the permalink.