13 důvodů, proč nebudete nikdy úspěšní

13 důvodů, proč nebudete nikdy úspěšníToužíte po úspěchu, ale úspěch se vám stále vyhýbá? Možná jste opravdu smolař a musíte se s tím prostě smířit. Možná děláte něco, co od vás úspěch odhání. Možná máte něco, co úspěch nemá rád. Podívejte se na 13 věcí, které vás možná brzdí a zbavte se jich.

13 důvodů, proč nebudete nikdy úspěšní

1. Nepřijmete odpovědnnost

Věci se nedějí jenom tak. Všechno má svůj důvod a spouštěč. Pokud děláte věci stejně jako doposud, tak dostanete výsledky jako doposud. Přijměte odpovědnost a začněte měnit svou současnost a tím svou budoucnost. Neplujte s davem po proudu. Vezměte osud do svých rukou a jděte úspěchu naproti.

2. Odkládáte

Vždy je něco důležitější na práci, než práce na vaší budoucnosti. Věci, co jsou důležité nemohou počkat, až skončí oblíbený pořad v televizi. Není možné odložit řešení důležitých věcí, až budou nejlepší podmínky. Jaká věc vás nyní napadla? Začněte pracovat ihned na jejím dokončení.

3. Jste perfekcionista

Vše potřebujete mít dokonalé. Jinak nejste spokojen a připraven jít, se svým nápadem na trh. S tímto přístupem nebudete nikdy připraveni. Vždy se najdou chyby, které je třeba časem odstranit. Nic na světě není dokonalé, kdyby bylo, tak se zastaví pokrok. To nikdo nechce, proto začněte, ikdyž se vám zdá, že něco není dokonalé.

4. Bojíte se kritiky

Máte hlavu plnou nápadů, ale bojíte se, že budete při jejich realizaci kritizováni. Ano, to budete. Vždy se najdou lidé, kteří vás budou kritizovat, ať se rozhodnete dělat cokoliv. I přitom když nebudete dělat vůbec nic, vás bude někdo kritizovat. Kritika vám dává prostor, pro zlepšení, pro růst. Najde se také hodně lidí, kteří vás budou chválit. Využijte kritiky i chváli pro svůj růst a pokrok.

5. Bojíte se neúspěchu

Strach z neúspěchu pohřbil již nespočet skvělých nápadů a firem, které nikdy nevznikly. Nosíte v hlavě tragický scénář vašeho neúspěchu, vidíte před sebou vlastní krach, ještě dříve, než jste cokoliv začali dělat. Zažeňte tyto myšlenky a vydejte se vpřed.

6. Jste líní

Je jednoduché si dát kávu a hodit nohy na stůl. Pro nic nedělání není potřeba žádné námahy. Není potřeba se nic učit, nic umět. Zkuste udělat jednu malou věc, jaký je pocit úspěchu z toho, že se vám něco podařilo? Možná je to lepší pocit, než nic nedělání.

7. Chybí vám originalita a kreativita

Nemáte žádné originální nápady a neumíte nic vytvořit. Zkuste začít i s neoriginálním nápadem. Nadšení často předčí originalitu. Použijte něco, co již někomu funguje, když do toho vložíte kus sebe, vznikne něco originálního.

8. Jste sólista

K velkým věcem je potřeba týmu lidí. Nikdo bez pomoci druhých nedokázal vytvořit něco velikého. Co si neudělám sám, tomu nevěřím. Na lidi není spoleh. Toto není postoj, který by přitahoval úspěch. Zkuste vyhledat lidi, kteří jsou ve svém oboru považováni za odborníky. Když budete přebývat v jejich blízkosti, tak se změní také váš postoj k druhým lidem.

9. Jste nevděčník

Neumíte poděkovat a nikoho nepochválíte. Nevážíte si věcí, které  máte nyní. Pokud neukážete, jak umíte hospodařit s tím, co máte, tak nemůžete dostat více. Poděkujte za věci, kterých se vám dostává. Mějte rádi svou sočasnost, protože jenom s ní můžete odstartovat, ke skvělé budoucnosti.

10. Nepoučíte se z vlastních chyb

Opakujete stále tu stejnou chybu. Děláte stále stejné věci a očekáváte jiné výsledky. Přestaňte už bít hlavou do zdi a raději ji obejděte. Přestaňte se trápit, není to nic přejíemného se takto týrat. Nechte si poradit.

11. Nevěříte si

Nedostatek sebedůvěry dokáže zastavit kohokoliv. Už tolikrát, v tolika situacích vás zradilo sebevědomí. Začněte pracovat na jeho zvednutí. Opakováním určitých věcí poroste vaše šikovnost a tím poroste i vaše sebevědomí. Jenom praxí můžete odstranit nedostatek sebevědomí. Je potřeba začít.

12. Chybí vám konzistence

Něco začnete a potom skončíte, za nějakou dobu zase začnete a skončíte. Toto opakujete stále dokola. Pokud jste se rozhodli uspět, tak už nekončete a jděte stále dál. Možná jste vždycky zastavili kousek před vrcholem, ale ani jste o tom nevěděli. Zastavit se můžete, až na vrcholu, jenom proto abyste načerpali síly. Dát si pauzu jenom tak, vás nikam neposune.

13. Přestali jste růst

Znalosti a dovednosti vás dovedly do situace, ve které jste nyní. Pokud chcete dál, je potřeba se dále vzdělávat a nasbírat nové zkušenosti. Růst je pokrok a cesta vpřed. Bez něj to nejde.

Našli jste se v některém ze třinácti bodů, v několika? Začněte na sobě pracovat. Postupně jednotlivé nedostatky, které vás brzdí, odstraňte. Tak aby neměl ve vašem životě místo, ani jeden. Jenom dokážete využít celý potenciál, který ve vás je.

Věřím, ve váš úspěch.

Přidejte si mé stránky mezi oblíbené na Facebooku a dostávejte informace, pro váš úspěch jako první.

Přečtěte si ebook, který jsem, pro vás připravil.

Opusťte svou komfortní zónu, připojte se k mému týmu a pojďme spolu vydělat velké peníze.

Byl článek přínosný, tak jej, prosím, sdílejte pomocí sociálních sítí. Podělte se v komentářích s ostatními o své zkušenosti.

Bookmark the permalink.