12 víkendových návyků úspěšných lidí

víkendové návykyTrávíte víkend nicneděláním? Tak jej tráví velká část z nás. Na konci víkendu se často divím, jak rychle utekl a jak málo věcí jsem stihl. Dost často zjistím, že jsem celý víkend jenom tak promarnil nic neděláním a bloumáním od ničeho k ničemu. Tráví své víkendy také tak úspěšní lidé? Není možné být přes týden úspěšný a aktivní a o víkendu vypnout a zasednout k televizi. Podívejte se na 12 víkendových návyků úspěšných lidí.

12 víkendových návyků úspěšných lidí

1. Robert Iger – vstává brzy

Vstává velmi brzy i o víkendu. Není dobré dlouho vyspávat a jenom tak se válet v posteli. Pokud vstanete brzy i o víkendu, tak budete produktivní a získáte náskok na zbytek světa.

2. Benjamin Franklin – měl plán na každý den

Každé ráno se ptal „co mohu dnes udělat dobrého?“. Tuto otázku si pokládal také o víkendu. Není potřeba si plánovat každý krok, ale takové víkendové flákání není nic, co by bylo přínosné.

 3. Timothy Ferriss – neplánuje mnoho úkolů

Víkend kromě nic nedělání, může také svédět k naplánování si mnoho úkolů. Moc úkolů jenom rozostřuje pozornost. Plánujte si na víkend jenom několik málo úkolů. Jeden nebo dva úkoly bohatě stačí.

4. Anna Wintour – sportuje

Každý den, včetně víkendů, hraje hodinu tenis. V nabitém programu si najdte vždy alespoň hodinku na sport. Mezi úspěšnými lidmi není vyjímkou. Úspěšní lidé vědí, že pohyb je důležitý a proto sportují nejen o víkendech.

5. Steve Jobs – hledal o víkendech rovnováhu

Vydělávání peněz není vše, a proto je za potřebí o víkendu napravit maličkosti, které se přes týden nepodařilo udělat. Víkend je ideální čas k obnovení harmonie a rovnováhy. Přes týden není možná tolik času na rodinu a přátele. Výlet s rodinou nezvýší přímo zisky, ale je potřeba si na něj udělat čas.

6. Warren Buffet – věnuje se koníčkům

O víkendu si můžeme dovolit vypnout a načerpat nové síly, pokud je to potřeba. Věnujte se svým koníčkům. Někteří úspěšní lidé malují a tráví trochu času o samotě. Skvěle zregenerujete duševní síly a podpoříte kreativitu.

7. Oprah – praktikuje klid

Není žádným tajemstvím, že několik minut meditace děnně je velmi prospěšné. Víkend může svádět k dohnání všeho, co jste přes týden nestihly, ale všechny resty stejně napravit nelze. Uděljete si 20 minut jenom pro sebe a najděte klid při meditaci

8. Randi Zuckerberg – „ráda chybí“

Sdílíte na webu věci, které děláte o víkendu? Máte strach, že vám něco unikne? Publikujete vaše činnosti, aby vám ostatní záviděli a věděli o každém vašem kroku? Najděte radost v tom, že chybíte a ostatní nesledují váš každý krok. Vypněte na víkend FB.

9. Bill Gates – prochází uplynulý týden

Najděte si čas a projděte si uplynulý týden. Najděte věci, ze kterých se můžete poučit a co můžete v následujícím týdnu vylepšit. Projděte si své celotýdenní poznámky a proveďte sebereflexi.

10. Richard Branson – dává zpět

Svět je štedrým místem, ale někteří lidé nejsou tolik šťastní a úspěšní jako my. Víkend je ideálním časem pomoci těmto lidem. zapojte se do dobrovolnických akcí. Tato práce snižuje stres a celkově uvolňuje.

11 Jack Dorsey – připravuje se na zbytek týdne

Jack Dorsey je znám tím, že jeho pracovní týden je 16 hodin od pondělí do pátku. Proto je pro něj víkend velmi důležitý. V sobotu vyráží na výlety. Neděli tráví zhodnocením předchozího týdne a přípravou na týden další.

12 Jay Z – udržuje tempo

Úspěch je volbou a životním stylem 24/7, proto nelze zpomalit. Pokud chcete jednou žít v luxusní rezidenci a trávít víkendy na jachtě, tak je třeba nyní zapnout a jít stále dál až ke svému cíli.

Není žádný přesný návod, jak trávit víkend, pokud chcete být úspěšní. I úspěšní lidé své víkendy tráví různě. Na těchto přikladech, je ale vidět, že úspěšní víkend netráví sledováním televize.

Při tvorbě článku jsem čerpal z článku na www.lifehack.org

Bookmark the permalink.