11 tipů, jak snížit své výdaje a ušetřit peníze

11 tipů, jak snížit své výdaje a ušetřit penízePřipomíná váš finanční život, běh od výplaty k výplatě? Jste na konci měsíce rádi, že jste skončili alespoň na nule? Nedaří se vám ze současným příjmem cokoliv naspořit? Možná se budete potřebovat podívat na své výdaje a změnit věci, za které utrácíte své peníze. Podívejte se na několik tipů, jak snížit své výdaje a ušetřit peníze.

11 tipů, jak snížit své výdaje a ušetřit peníze

1. Nastavte si finanční cíle

Jak chcete, aby vypadala vaše finanční situace na konci měsíce? Naplánujte si částku, kterou chcete mít na konci měsíce. Naplánujte si odměnu, kterou si dáte, když váš cíl splníte. Vaše cíle by měly být splnitelné, ale neměly by být zase příliš nízké, aby stálo za to, pro ně něco udělat.

2. Naplánujte rozpočet

Sepište si věci, které budete potřebovat koupit, a které kupujete pravidelně. Kolik chcete utratit, za jídlo, za telefon, za cestování… Udělejte si rozpočet, podle minulých měsíců. Hned budete vědět, zda jsou vámi nastavené cíle splnitelné. Budete vědět, kde můžete nějaké peníze ušetřit.

3. Zaplaťte všechny své účty

Zaplaťte všechny účty, které máte zaplatit. Stejně je budete muset zaplatit, ale nemusíte se s tím celý měsíc stresovat. Zůstanou vám peníze, se kterými budete moci po celý měsíc hospodařit.

4. Nakupte jídlo

Nakupte jídlo v obchodech a vynechejte úlně rychlé občerstvení a restaurace. Jídlo, které si nakoupíte a připravíte doma, vás vyjde několika násobně levněji, než jídlo, které si koupíte v restauraci, nebo ve fastfoodu.

5. Berte si svačinu

Berte si svačinu ať do zaměstnání, nebo na výlety. Jste zvyklí v zaměstnání chodit na obědy, nebo svačiny? Připravte si jídlo doma, ze surovin, které jste si nakoupily v obchodě. Opět platí jako v předchozím bodě, že můžete mít jídlo za několika násobně nižší částku, než byste jej pořídili v jídelně.

6. Nakupujte se seznamem

Před tím, než vyrazíte do obchodů na nákupy, tak si připravte seznam věcí, které opravdu potřebujete. Vyhnete se tak tomu, že nakoupíte něco, co není nyní příliš důležité, a nebo na něco zapomenete. Navíc v obchodě strávíte mnohem méně času, který potom můžete věnovat jiným činnostem, které jsou pro vás prospěšnější, nebo zábavnější.

7. Neprohlížejte letáky

Na schránku si nalepte nálepku, nevhazujte reklamu a přestaňte číst letáky na internetu. Zboží z letáků je sice za velmi výhodné ceny, ale většinou jej vůbec nepotřebujete. Pokud koupíte věc, kterou nepotřebujete za výhodnou cenu, tak jsou to stále vyhozené peníze.

8. Schovejte platební karty

Používáte několik platebních karet, na kterých můžete jít do mínusu. Tak je schovejte, popřípadě úplně zruště a nechte si jenom jednu, se kterou můžete jít pouze na nulu. Je to skoro stejné jako v mínusu, ale pro vás mnohem výhodnější, i na kartě s mínusem jednou narazíte na dno. Tam kde to jde plaťte hotově a karty vůbec nepoužívejte. Nechejte kartu doma a berte si sebou ven janom nezbytný peněžní obnos. Potlačíte, tak nutkání si něco jenom, tak koupit pro radost.

9. Nekupujte věci, které potřebujte jenom občas

Potřebujete nyní nařezat dřevo na zimu. Nekupujte si kvůli tomu motorovou pilu. Raději se zeptejte sousedů, rodiny, nebo známých zda vám mohou pilu půjčit. Určitě se najde někdo, kdo bude ochoten pilu zapůjčit. Tím ušetříte velkou částku peněz, které vám budou po většinu roku jenom někde nepotřebně ležet. Tak můžete postupovat i u jiných věci, které potřebujte jenom občas. Určitě máte doma něco, co mohou potřebovat druzí a můžete jim to půjčit na oplátku.

10. Spořte do sklenic drobné

Vrátili jste se z nákupu a máte po kapsách různé drobné? Spořte je do sklenic, hrnků, nebo pokladniček, které si opatříte nápisy, ke kterým účelům jsou určeny… na dovolenou, na narozeniny…. Po tak malých částkách vám přijde spoření mnohem příjemnější a sklenice se budou rychle plnit. Je výborný psychologický efekt sledovat, jak se sklenice plní.

11. Co můžete, si udělejte sami

Různé malé domácí opravy zvládne každý a není třeba si na ně ihned někoho najímat. Zkuste si sami opravit kapající kohoutky, vymalovat. Jistě máte ve svém okolí lidi, kteří s podobnými pracemi mají své zkušenosti a mohou vám poradit, jak na to.

Věřím, že se vám budou tyto tipy hodit a pomohou vám ušetřit nějaké peníze. Postupem času můžete použít další způsoby, jak ušetřit, nebo můžete najít další způsoby, jak peníze vydělat.

Přidejte si mé stránky mezi oblíbené na Facebooku a dostávejte informace, pro váš úspěch jako první.

Přečtěte si ebook, který jsem, pro vás připravil.

Opusťte svou komfortní zónu, připojte se k mému týmu a pojďme spolu vydělat velké peníze.

Byl článek přínosný, tak jej, prosím, sdílejte pomocí sociálních sítí. Podělte se v komentářích s ostatními o své zkušenosti.

Bookmark the permalink.