10 způsobů, jak zůstat motivovaný a dojít k cíli

dojitkciliMnohokrát jsem se pustil s nadšením do nového úkolu a mnohokrát jsem po cestě k jeho splnění ztratil motivaci a úkol zůstal nedokončen, nebo jsem ho jen stěží dokončil na poslední chvíli, nebo se táhl nekonečně dlouho a úplně mě vyčerpal. U většiny úkolů mě to, ani moc nevadilo. Únava zmizela a úkoly nebyly, ani moc důležité. Ovšem u úkolů, které jsem považoval, za velmi důležité, mně jejich nedokončení ničilo. Hledal jsem způsoby, jak neztratit motivaci, pro jejich splnění. V článku vám nabízím 10 způsobů, jak zůstat motivovaný, ikdyž se příliš nedaří a dochází energie.

10 způsobů, jak zůstat motivovaný a dojít k cíli

1. Vzdejte se pocitu nároku

Nic nedostanete jenom tak. Na všem je potřeba zapracovat. Přestaňte se užírat a pusťte se ihned do práce. Všichni začínali od začátku a měli svou startovní čáru. Každý úkol začíná prvním krokem, proto je potřeba jej udělat a nemyslet, že si stačí něco jenom přát a to hned padne do klína.

2. Snižte hladinu stresu

Práce na obtížném úkolu je dosti stresující, sama o sobě, proto se přestaťe zabývat obtížemi, které by mohly, po cestě ke splění úkolu, nastat a pracujte. Většina věcí, kterých se obáváte stejně nenastane. Jenom tím, že budete přemýšlet nad problémy až nastanou, ne dříve, tak si ušetříte mnoho času a můžete v klidu postupovat vpřed. Vypusťte z hlavy všechny okolnosti, které nemůžete ovlivnit.

3. Trénujte pozitivitu

V úkolech, ve kterých si nejste příliš jisti, můžete velmi jednoduše sklouznout k negativnímu myšlení. Vždy, když k tomu dojde, tak se zastavte a použijte pozitivní afirmace. Zaměřte se na zdárné splění úkolu, nezaměřujte se na možnost selhání. 

4. Nesrovnávejte se

Za žádných okolností se s nikým nesrovnávejte. Jste naprosto jediněční a skvělí. Jiní možná mají, více zkušeností a dovedností, pro zvládnutí tohoto úkolu. Dokázali by jej splnit v kratším čase, než vy, ale ten úkol potřebujete splnit vy, a tak nezáleží na tom, jak by jej splnil někdo jiný. Při plnění jiných úkolů budete mít navrch třeba zase vy. Ovšem to není vůbec důležité. Důležité je jenom to, že vy tento úkol splníte.

5. Naučte se, řídit čas

Naplánujte si čas a pracujte po celou dobu, kterou máte pro splnění, daného úkolu, k dispozici. Pro splnění velkých úkolů si budete muset umět naplánovat čas a úkol rozdělit do několika menších celků. Proto si čas plánujte a naučte se to, co nejlépe.

6. Trénujte trpělivost

Výsledky mohou přijít v dobu, ve kterou je nejmíň čekáte. Často přicházejí v době, kdy se již většina lidí vzdala. Nikdy se nevzdávejte se pokračujte stále dál. Nikdy nemůžete vědět, zda jste už u cíle, nebo na vás čeká ještě jedna překážka. Netrpěliví lidé, nedosahují těch nejvyšších pozic a největších cílů.

7. Překonejte lenost

Je tak pohodlné ještě chvíli zůstat sedět a odpočinout si. Jenom tak se zamyslet a nechat se unášet sluníčkem. Začněte ihned. Pokaždé když se vám podaří ihned začít pracovat, bude vaše touha přístě nezačít menší. Z lenocha se stane člověk, který je zaměřený na své cíle a jde stále dál.

8. Trénujte vděčnost

Buďte vděční, za své příležitosti, za výzvy, které se před vámi objevují. Buďte vděční za to, co máte. Buďtě vděční ze to, co můžete získat. Vděčnost je motorem vašeho života. Když přijmete do svého života vděčnost, tak se změní i vaše okolí, které vás bude úplně jinak vnímat. Vděčnost, je něco, co mnoho lidí nemá, bude se vám chtít dělat mnohem více věcí, i těch, které nepovažujete za příliš důležité a práce na nich vás nudí.

9. Zahoďte svou vážnost

Neberte se příliš vážně a zahoďte svou zachmuřenost. Úsměv vás posune mnohem dál, než svráštěné čelo. S úsměvem jde všechno lépe. Člověk, který se umí usmívat, má sám sebe rád. Buďte svým nejlepším přítelem a usmívejte se, co nejvíce to jde.

10. Přestaňte se vymlouvat

No jo, ty výmluvy. Je tolik důvodů proč, něco nejde. Přitom není tolik složité najít, nejméně tolik, důvodů proč, něco jde.

Buď máte výmluvy, nebo výsledky. Nemůžete mít obojí.

Přidejte si mé stránky mezi oblíbené na Facebooku a dostávejte informace, pro váš úspěch jako první.

Přečtěte si ebook, který jsem, pro vás připravil.

Opusťte svou komfortní zónu, připojte se k mému týmu a pojďme spolu, za vašimy sny.

Byl článek přínosný, tak jej, prosím, sdílejte pomocí sociálních sítí. Podělte se v komentářích s ostatními o své zkušenosti.

Bookmark the permalink.