10 špatných myšlenek, které vás připravují o peníze

10-myslenek-peníze10 špatných myšlenek, které vás připravují o peníze

1. Chtít víc je špatné

Kdo chce víc nemá nic.

Není snad nikdo, kdo by toto lidové rčení neznal. Přitom myšlenky na to mít víc má, alespoň občas, každý. Všichni se někdy zasníme, nad tím jaké by to bylo, mít víc. Zapomeňte na to. Pokud je vaší touhou mít víc, tak je to správné a můžete mít víc.

2. Potřebuji štěstí

Bohatí lidé jsou bohatí jenom, protože měli, na své cestě k bohatství, štěstí. Toto si myslí všichni, kteří nejsou bohatí. Není to pravda, štěstí zde hraje určitou roli, ale tato role není nijak klíčová. Když vyhrajete v loterii, je to štěstí, ale když si nepodáte los, tak ani nemůžete vyhrát. Zapomeňte na štěstí a raději se pusťte tvrdě do práce.

3. Moc peněz mě změní

Ano, pravděpodobně ano. Pokud jste čestní, i když nemáte příliš moc, tak budete čestní i když budete mít moc. Takže není se čeho obávat. Postupem času se bude měnit i vaše okolí. Záleží jenom na vás, zda se necháte zlomit a změníte se k horšímu, nebo se ještě více rozvinou vaše dobré stránky.

4. Peníze jsou věc

Peníze nejsou věc, peníze jsou reprezentantem hodnoty, kterou vykonáte. Peníze jsou prostředek směny a kolik jich dostáváte určuje hodnota, kterou máte pro toho, kdo vám je poskytuje. Stejně tak si vy určujete hodnotu vámi získávaných statků a hodnotu práce, kterou pro vás odvádí někdo druhý.

5. Bohatí lidé, jsou jiní, než já

Bohatí lidé nejsou jiní. Všichni bohatí nejsou krásní, všichni bohatí nemají nadprůměrnou inteligenci, všichni bohatí nejsou šťastní. Všichni bohatí nejsou jenom zlí, nebo jenom hodní. Bohatí lidé jenom pochopili, jak peníze fungují, jak je získat a zvětšit jejich hodnotu.

6. Není tu dost pro všechny

Je tu dost pro všechny! Neexistuje jediný koláč, ze kterého by si všichni odkrajovali a tento koláč by měl jenom omezenou velikost. Někteří lidé mají schopnost vytvářet koláče nové. Před 20 lety neexistovala jediná věc, za kterou nyní utrácíme 80% svých peněz.

7. Moc peněz mě neudělá šťastným, tak proč se snažit

Ano, peníze jako takové nikoho neudělají šťastným. Přesto jejich množství může změnit kvalitu našeho života. Trápí nás myšlenky na jejich nedostatek, při jejich dostatku tyto myšlenky zmizí a můžeme se zabývat tím, co je v našem životě opravdový problém. Prostřednictvím peněz můžeme udělat šťastnými spoustu lidí v našem okolí.

8. Zbohatnu šetřením

Když máte potřebu hromadit peníze, tak se o ně bojíte a odháníte je. Peníze jsou energie, která chce proudit. Pokud zastavíte proud energie, tak dochází k nerovnoměrnosti a něco nefunguje. V tomto případě další peníze nepřicházejí k vám, ale k někomu jinému, kdo jim umožní proudit, protože energie chce proudit.

9. Vydělávání peněz je těžké

Vydělávání peněz může být těžké, ale také lehké. V každém případě, život v dnešní době bez peněz je, pro většinu z nás, velmi těžký. Pokud nepatříme k někomu kdo chce žít uprostřed lesa, tak jsou peníze potřeba. Vydělávání peněz může být také zábava. Záleží jenom na osobním pohledu, jak se k tomu postavíte.

10. Peníze jsou špatné

Peníze nejsou dobré, ani špatné. Peníze jsou takové, jaké je sami vidíte. Peníze slouží buď dobrým nebo špatným účelům, toto nezáleží na penězích samotných, ale na tom kdo s nimi disponuje.

Používejte peníze vždy k dobrým účelům a nemusíte se bát o jejich nedostatek.

Líbil se vám příspěvek, tak jej, prosím, sdílejte se svými přáteli.

Mohu vás naučit, jak do svého života získat další zdroj příjmů.

Bookmark the permalink.