10 míst, na kterých šťastní lidé nehledají štěstí

Každý člověk touží být šťastný. Štěstí je snem a touhou každého člověka na planetě. Máme štěstí, že žijeme ve společnosti, která nám dává velkou volnost, a můžeme se z velké části rozhodnout, jak prožijeme svůj život. Přes všechny možnosti, většina lidí není příliš spokojena se svým životem, nejsou šťastní. Jde štěstí dosáhnout, a kde jej hledají různí lidé? Hledali jste štěstí a podařilo se vám jej najít? Pojďte se podívat na 10 míst, kde štěstí určitě nenajdete.

10 míst, na kterých šťastní lidé nehledají štěstí

1. Štěstí nenajdete v představě, že život je snadný

Život není snadný, nikdy nebyl a nikdy nebude. Život je programovaný, tak aby vás srazil na dno ne, aby vás vyzdvihl. Snadná cesta ještě nikoho nepřivedla k něčemu dobrému. Zkratky vedoucí k cíli neexistují.

Nehledejte snadnou cestu. Hledejte cestu, která z vás udělá silnějšího a většího člověka.

2. Štěstí nenajdete v obviňování

Za všechno může někdo jiný. Za to může politická situace a politici. Za to mohou ti nahoře. Za to může počasí. Za to může soused.

Pravda je jinde. Za všechno může jenom ten člověk, na kterého se díváte v zrcadle. Někteří lidé vítězí navzdory podmínkám a okolnostem a někteří navzdory podmínkám a okolnostem prohrávají. Záleží jenom na každém jedinci, jak se zachová a zda přijme zodpovědnost za své štěstí.

3. Štěstí nenajdete v minulosti, ta už není

Dřív bylo všechno snazší. Dřív to fungovalo jinak. Mít možnosti jako dřív. Tenkrát jsem to měl udělat. Na kolejích to byly časy.

Minulost je minulost a už ji nikdo nezmění. Prostě byla a je čas jít dál. Chyby nejdou vrátit, úspěchy oprášit. Je čas na nový začátek, teď.

4. Štěstí nenajdete v budoucnosti

Hodně lidí tráví příliš mnoho času sněním, jaké to bude v budoucnosti, až uniknou každodenním starostem, až se povede povýšení, až děti odrostou. Ta dovolená bude skvělá.

Snaží se uniknout do skvělé budoucnosti, na úkor přítomnosti. Tak to, ale ve skutečnosti nejde. Taková budoucnosti nikdy nepřijde, pokud neuděláme něco nyní, teď.

5. Štěstí nenajdete v odkládání

Udělám to, až budou lepší podmínky, až budou děti větší, až bude lepší počasí, až mě povýší, až mě přidají, až se uklidní situace, až nebudu tolik unavený, až udělám to nepodstatné, až bude více času.

Pokud jste dobří ve hledání výmluv, už nemůžete být dobří v ničem jiném. Na nic nečekejte a začněte hned. Pokud se vám nedostává času, tak v budoucnu to nebude lepší. Udělejte to i přes to. Někteří lidí vítězí navzdory podmínkám a někteří lidé navzdory podmínkám prohrávají. Záleží jenom na vás, jak se rozhodnete a kam se zařadíte. Přestaňte věci odkládat a začněte hned.

6. Štěstí nenajdete ve věcech, které nepotřebujete

Nový mobil, počítač, televize, hrníček, nábytek, obraz, oblečení. Obklopujete se stále novými věcmi a štěstí nepřichází, nebo je jenom velmi krátkodobé.

Štěstí ve věcech, které ve skutečnosti nepotřebujete, nenajdete. Jenom vám zabírají prostor a odvádějí vás od věcí, které jsou důležité. Nové nepotřebné věci slouží, ke krátkodobému uspokojení, ale z dlouhodobého hlediska vás šťastnými neudělají. Zbavte se zvyku obklopovat nepotřebnými věcmi.

7. Štěstí nenajdete v tvrzení, že všeho moc škodí

Moc peněz kazí charakter. Má dobrou práci, ale nemá čas na rodinu.

Nic z toho není pravda. Peníze charakter jenom umocňují a zvýrazňují. Peníze jsou nejsou dobré, ani šptné. Peníze jenom chtějí proudit a jsou prostředkem směny. Je dobré jich mít mnoho. Stejně tak je dobré mít hodně jiných věcí. Jenom je potřeba se s těmito statky naučit hospodařit rozumně. Je potřeba najít rovnováhu ve všech oblastech. Čím víc máme, tím jsme schopni více přijmout.

8. Štěstí nenajdete v uznání od druhých lidí

Příliš mnoho lidí se ohlíží na to, co si o nich myslí druzí a podle toho si tvoří svůj vlastní žebříček hodnot. Většinou se tak děje podle názoru lidí, na kterých vůbec nezáleží.

Budujte si svou sebedůvěru, podle svých hodnot a neohlížejte se no to, co si o vás myslí druzí. Názor na vás je jenom jejich omezený pohled. Jenom vy sami sebe znáte dokonale a můžete říct, co jsou vaše silné stránky, v čem jste dobří, a co můžete dokázat. Pravda je, že můžete dokázat cokoliv, když tomu uvěříte a odvedete skutečnou práci. Tím umlčíte všechny hlasy, které vás srážejí na dno.

9. Štěstí nenajdete ve špatných vztazích

Jakými lidmi se obklopujete? Jsou to lidé, kteří vám pomáhají a posouvají vás dál? Jsou rádi ve vaší přítomnosti?

Začněte pracovat na tom, aby se vztahy s lidmi, které máte rádi, a záleží vám na nich, posunuly na novou vyšší úroveň. Lidi, kteří vás jenom zrazují a nikam vás neposouvají, tak ze svého života propusťte, nechte je odejít. Najděte si nové přátele, se kterými můžete zaplnit prostor, který vznikl po odchodu jiných.

 10. Štěstí nenajdete v malé komfortní zóně

Ráno odejít do zaměstnání a po návratu se usadit u televize je tak jednoduché. Nevyžaduje to žádnou dávku námahy, umění, nebo odvahy.

Opusťte už jednou pro vždy svou komfortní zónu. Zvětšete ji, jenom jak to nejvíce půjde. Po malých kouscích, krok za krokem. Dělejte věci, kterých se bojíte. Dělejte věci, které nejsou pohodlné, ale jsou důležité, jsou prospěšné. Buďte člověkem, který nesedí na jednom místě.

Nehledejte štěstí, buďte šťastní teď

Buďte šťastní teď a ne někdy jindy, nebo někde jinde. Dělejte věci, které máte rádi, dělejte je s lidmi, na kterých vám záleží.

Život je skvělý a byla by škoda jej promarnit. Určitě nechcete být diváky ve svém životě, ale chcete naskočit do hry a hrát.

Jsem šťastný a věřím, že i vy jste šťastní.

Přidejte si mé stránky mezi oblíbené na Facebooku a dostávejte informace, pro váš úspěch jako první.

10 míst, na kterých šťastní lidé nehledají štěstíPřečtěte si ebookkterý jsem, pro vás připravil.

Opusťte svou komfortní zónu, připojte se k mému týmu.

Byl článek přínosný, tak jej, prosím, sdílejte pomocí sociálních sítí. Podělte se v komentářích s ostatními o své zkušenosti.

Bookmark the permalink.